piątek, 22 lutego 2019

Depilacja laserowa - czy warto?

Od pewnego czasu zastanawiam się nad depilacją laserową. Głównym powodem jest problem wrastających włosów, wszelkie kremy czy peelingi średnio radzą sobie z problemem. Dodatkowo większość metod jest krótkotrwałych, a wiadomo, że zależy nam na trwałym efekcie. Odpowiedzią na wymagania większości kobiet jest depilacja laserowa.

Depilacja laserowa to zabieg bezbolesny, a jej efekty są trwałe, jednak potrzeba czasu aż włoski staną się cieńsze, a ich wzrost wolniejszy. A dodatkowo nie każda skóra i kolor włosków jest idealnym materiałem do depilacji laserowej. Idealna sytuacja jest taka kiedy mamy ciemne włoski i jasną skórę, laser nie widzi jasnych włosków przez co depilacja może okazać się nieskuteczna. 

Na depilację laserową warto umówić się jesienią lub zimą, ponieważ jest okres, w którym nie można wystawiać skóry na ekspozycję słońca, a latem to niestety dość trudne. 


Ile zabiegów potrzeba?

Określa się, że około 4-6 zabiegów może już całkowicie usunąć włoski. Jednak wszystko zależy od osobistych uwarunkowań, jeżeli mamy mocne i grube włoski będziemy potrzebować więcej sesji. Z drugiej strony te ciemne włoski i jasna skóra to gwarancja szybszych efektów depilacji. 


Kończy się zima więc każdy intensywnie myśli o wakacjach, a jeżeli wakacje to i dieta, a u mnie pomysł o skorzystaniu z depilacji laserowej. Jeżeli nie zdążę teraz, na pewno skorzystam pod koniec roku. Nie mniej jednak warto pomyśleć o udogodnieniach jakie daje nam dzisiejsza technologia i raz na zawsze zapomnieć o problematycznym goleniu i cieszyć się efektem gładkiej skóry.

A Wy korzystałyście z depilacji laserowej?

3 komentarze:

  1. ja na pewno kiedyś sobie zrobię depilację laserową, moja siostra ma w ten sposób usunięte owłosienie niemal z całego ciała, super sprawa

    OdpowiedzUsuń
  2. na pewno kiedyś zrobię :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.