Wyobraźnia dziecka. Czy ktoś nie chciałby jej mieć? Moje dziewczynki codziennie zaskakują mnie swoimi pomysłami. Pozwalają mi też spojrzeć na pewne sprawy innymi oczami, oczami dziecka. To niesamowite jak różne jest postrzeganie świata przez dzieci i dorosłych. Strasznie zazdroszczę dzieciom tego, że nie stawiają sobie barier i wszystko wydaje im się takie łatwe. No, bo w końcu większość spraw jest łatwa, ale to my dorośli je komplikujemy.
Często zabijana jest w dzieciach wyobraźnia, są one tłumione przez dorosłych, bo tak nie wypada, bo co kto powie. Dzieci się tym nie przejmują, dlatego są takie szczęśliwe.
Sama obserwuję po swoich dzieciach, że często niepotrzebne są wymyślne zabawki. Dziecko i tak najbardziej doceni najprostsze rzeczy. A już w szczególności, czas spędzony z bliskimi. Zabawy na świeżym powietrzu sprawdzają się u nas najlepiej, dzieci z niczego zrobią świetną zabawkę. Na pozornie nudnym placu zabaw, jest tyle patyków, kamyków i kwiatków, że moje dziewczyny momentalnie zbudowały ognisko i zagrodę dla zwierząt.