Gry planszowe pobudzające umysł

Więcej niż w gry komputerowe gramy w gry planowe. To czas kiedy możemy spędzić go we 4 i dobrze się przy tym bawić. Starsza córka długo uczyła się, że nie tylko trzeba wygrywać, ale również nauczyć się przegrywać. Na początku próbowała trochę oszukiwać, ale z czasem nauczyła się również znosić porażki. 
Ze względu na sporą różnicę wieku młodsza przeważnie pomaga nam w grze, np. rzuca za kogoś kostką, ale czekam na moment kiedy będziemy mogły grać we 3. 

Dzisiaj chciałam Wam pokazać gry, w które grałyśmy całe ferie i gramy do tej pory.To wspaniała gra rysunkowa, w której nie ma żadnego znaczenia, czy mamy talent artystyczny - na zastanawianie się nad tym zwyczajnie brakuje czasu. Każdy z uczestników ma coś do narysowania i robi to jak najszybciej tylko się da, najczęściej kilkoma szybkimi kreskami. W tym samym czasie musimy zwracać uwagę na to, co robią inni, bo rysowanie odbywa się równocześnie z odgadywaniem!

Pictomania to gra bardzo podobna do gry w kalambury. Jednak tutaj wszyscy rysujemy jednocześnie i równocześnie odgadujemy. Zestaw zawiera całą masę haseł, które są bardzo różnorodne, a dodatkowo posiadają różne stopnie trudności. Na początku, żeby się wdrożyć zaczęłyśmy od najłatwiejszego poziomu, ale córka szybko chciała coś trudniejszego. O dziwo jest dobra nie tylko w rysowaniu, ale również szybkim odgadywaniu. 
W grze Hej, to moja ryba! będziesz zarządzać własną drużyną czterech głodnych pingwinów. Twoim zadaniem będzie uzyskanie jak najwyższego wyniku, a w tym celu musisz mądrze wybierać pola, na które będziesz przeskakiwać. Jednocześnie warto zwracać uwagę na to, co się dzieje na planszy - nieuważny gracz może zostać zablokowany przez pozostałych!

Ta gra spodobała się szczególnie mnie, to bardzo fajna gra to pobudzania myślenia strategicznego z dużą dawką dobrej zabawy. Każdy z graczy ma swoje 4 pingwiny, które ustawia na kafelkach z rybami. Oddzielne kafelki sprawiają, że za każdym razem możemy tworzyć inne plansze. Gra uczy myślenia i obserwacji, ponieważ zły ruch może spowodować, że zostaniemy zablokowani i będziemy musieli usunąć swojego pingwina z planszy. Ważne jest to, że poruszać się możemy tylko po linii prostej o dowolną ilość pól, ale nie możemy przeskakiwać pustych kafelków. Uwierzcie mi, że zabawa jest naprawdę świetna. Polecam tą grę dla dużych i małych. ;)Na stronie Rebel znajdziecie mnóstwo premier: nowości przedsprzedażowe Rebel.

Lubicie gry planszowe?

3 komentarze:

  1. Przyznam że nie słyszałam o tych grach wcześniej, wydają się super!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pictomania to świetna gra :D Sama z wielką chęcią bym zagrała :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapowiada się znakomicie :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger