Manufaktura Cukierków - raj dla najmłodszych

Słodycze to raj dla najmłodszych, ale przecież nie tylko. My dorośli również lubimy słodycze, a przynajmniej ja :)) Lizaki były u nas dość późno dawane dziewczynkom z obawy o zęby. Wolałam dać czekoladę niż lizaka. Mimo, że problemów z ząbkami nie mają to nadal dozujemy takie przyjemności. Problem pojawia się kiedy dziecko jest na coś uczulone albo zwyczajnie bezglutenowe, bo nie oszukujmy się kiedyś nie było takiego problemu. Dzieci jadły wszystko i nikt nie robił im badań na alergię. Jednak zarówno klimat jak i jakość jedzenia zmienia się na tyle, że nie unikniemy wszelkich uczuleń i ograniczeń. 
Przeszukując internet trafiłam na sklep, z którego aż kipi słodkością ;) A, że we mnie nadal czai się odrobina dziecka to zaświeciły mi się oczy widząc te wszystkie słodkości. 
Manufaktura cukierków kojarzy mi się z produktami, które są wykonywane ręcznie. Na pewno nie obce są Wam różne kosmetyczne manufaktury z naturalnymi produktami.

Z dietą bezglutenową inaczej celiakią spotykamy się coraz częściej, szczególnie mogą to zauważyć rodzice dzieci w przedszkolach czy szkołach. Taka dieta wymaga trochę wysiłku, ale wcale nie musi być nudna. Na dobrą sprawę gluten aktualnie kryje się w wielu produktach i trudno znaleźć coś bez niego, jednak producenci żywności wychodzą na przeciw i pojawia się coraz więcej produktów bezglutenowych. 
Takie również są cukierki i lizaki w Manufakturze cukierków, nie dość, że własnoręcznie robione, o prostym składzie to jeszcze bezglutenowe. 
Jednak nie same cukierki są tu najlepsze, wiecie, że o każdej pełnej godzinie rozpoczyna się produkcja nowych słodkości i można przyjść i zobaczyć jak są tworzone? Świetna sprawa! 

Bardzo żałuję, że Manufaktura mieści się w Toruniu, bo z chęcią zabrałabym swoje dziewczynki, a także zaproponowała w szkole warsztaty zorganizowane, bo i na takie można się zapisać. Dla dzieci to naprawdę niesamowite przeżycie, stworzyć coś własnoręcznie, dlatego korzystajcie jeżeli macie możliwość. Każde dziecko otrzymuje pomoc w "ukręceniu" własnego lizaka, a na dowód nabycia nowych umiejętności każdy uczestnik otrzyma Dyplom Karmelarstwa. Dla dzieci to szał! ;)

Sklep jest tak słodki w środku, że zasłodzić można się od samego patrzenia, a to co mają do zaoferowania do bajka. Widzicie powyższe zdjęcia? Kolorowe i słodkie. Ja, która kocham czekoladę zachwycam się cukierkami i lizakami, a moje dzieci przepadły.
W ofercie mamy najróżniejsze smaki: każdy znajdzie swój ulubiony. Są zarówno te typowe: malina, winogrono, truskawka czy arbuz, ale również połączenia toffi - mięta, shake truskawkowy czy cola z cytryną. W sumie aż 98 różnych smaków! ;)

Skład słodyczy to : cukier, woda i syrop glukozowy + naturalne aromaty i barwniki. Przyznacie, że zachęcający. Dodatkowo godne pochwały jest to, że słodycze nie są robione przez maszyny, ale przez pracowników, którzy wkładają w to naprawdę całe serce, co widać po perfekcyjnym wykonaniu. 
Manufaktura Cukierków posiada certyfikat Towarzystwa osób chorych na Celiakię oraz uczestniczy w programie "Menu bez glutenu".


Wybieracie się w okolice Torunia?
Koniecznie odwiedźcie Manufakturę Cukierków ;)

6 komentarzy:

 1. Gdybym miała bliżej, to na pewno bym się tam znalazła! :)

  Pozdrawiam :)
  Moncia Lifestyle

  OdpowiedzUsuń
 2. wiele razy przechodziłam obok tej manufaktury, apetyczną wystawę zawsze mają

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojejku wyglądają cudownie, a ja właśnie zaczynam wyzwanie miesiąc bez słodyczy :D
  Unpredictabble

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyglądają obłędnie! Gdzie można kupić tego typu cukierki?

  OdpowiedzUsuń
 5. Aniela, w Toruniu jest sklep. ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger