ReachBlogger platforma współpracy z bloggerami

ReachBlogger, a cóż to jest zapytacie. Dla tych co nie wiedzą już tłumaczę, ReachBlogger jest to platforma, która zrzesza bloggerów oraz klientów czyli firmy zainteresowane reklamą. 
Jak powszechnie wiadomo teraz największą siłę reklamy mają blogi, niestety przestajemy czytać papierowe gazety, a co za tym idzie siła reklam w gazetach znacząco się osłabiła, w dzisiejszych czasach największą siłę przebicia ma właśnie Internet. 

Na platformie ReachBlogger zarejestrowałam się już jakiś czas temu, ale nie robiłam żadnych kroków tylko obserwowałam, niedawno zaczęłam głębiej wchodzić w temat i zainteresowałam się, bo uważam, że to bardzo fajna sprawa zarówno dla firmy jak i dla bloggera. Firma nie musi przekopywać się przez pół Internetu w poszukiwaniu interesujących ją blogów, a blogger ma podane na tacy propozycje, z których może sobie coś wybrać. Jest to dobre również z tego względu, że nie dostajemy masy bezsensownych propozycji współpracy. 

Blogi są podzielone na kategorie więc firmie łatwo będzie odnaleźć grupę docelową, fajnie, że nie ma tam tylko kosmetycznych blogów, a naprawdę bardzo różne. Jednak uważam, że każdy powinien się trzymać swojej tematyki, a nie "brać co popadnie", bo tylko źle na tym wyjdzie, trzeba cenić zarówno swoją pracę jak i swój czas. 

A jeżeli jesteśmy przy pracy i czasie wolnym to myślę, że do wszystkiego trzeba podchodzić też obiektywnie, bo wiadomo, że blog, który dopiero się rozwija i ma mało wyświetleń nie dostanie takiej samej oferty jak popularny blog, jednak zlecenia za kilkanaście złotych mnie trochę przerażają, szanujmy swoją pracę wzajemnie. 

Jeżeli chodzi o praktyczną stronę to platforma jest podzielona na sekcję dla bloggera i klienta, blogger ma możliwość zaprezentowania swojego miejsca w sieci, plusem jest to, że informację w dowolnej chwili można modyfikować. Klient ma możliwość wystawienia oferty, do której mogą się zgłaszać bloggerzy proponując swoją cenę, wszystko jednak jest do negocjacji. Po zakończeniu zlecenia, wypłata następuje po podpisaniu umowy o dzieło. Dodatkowo każdą transakcję można ocenić od 1 do 5 także mamy później ogólny pogląd czy warto z daną firmą negocjować cokolwiek. 


Jak na razie nie ma masy zleceń, bo strona się dopiero rozwija, ale wróżę stronie nie mały sukces. Jeżeli wszystko się w pełni rozkręci to będzie na pewno fajne miejsce w sieci. Dodatkowo przydałoby się też jakieś małe forum dla bloggerów. ;)
Podsumowując, jestem zdania, że blog musi być prowadzony przede wszystkim z PASJI, a dopiero wtedy możemy myśleć o jakichkolwiek profitach, jeżeli zakładamy bloga tylko dla zysku ma on marne, a nawet żadne szanse, żeby przetrwać w blogosferze. Jednak jeżeli możemy połączyć przyjemne z pożytecznym to dlaczego nie?


Co sądzicie o ReachBlogger?
Jesteście zarejestrowani?

19 komentarzy:

 1. Mnie jakoś nie jaraja jak na razie współpracę na zasadzie reklamowania czegoś, zamieszczania ulotek, czy tym,podobnym... Fakt, ze kilka groszy by się przydało, bo ucząc się w liceum ciężko o coś, ale nie chcę mieć 'śmietnika' na blogu... Zdecydowanie bardziej mi odpowiada współpraca na zasadzie testowania - szczególnie jeśli firma podchodzi profesjonalnie i nie traktuje blogera jak 'darmozjada' ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na razie nie bawię się w żadne współprace bo od niedawna prowadzę bloga :-) ale może kiedyś się zarejestruje ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej platformy, ale sam pomysł ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Platforma ciekawa, nie wykluczam, że kiedyś skorzystam,ale na razie to nie jest mi szczególnie potrzebne:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Założenie jest fajne, ale... hmm.. ja mam bardzo sceptyczne podejście do takich miejsc. Nie przekonują mnie do siebie, musiałabym naprawdę otrzymać stamtąd jakąś fajną propozycję (która dojdzie do skutku!), żeby faktycznie uwierzyć w działanie takiej platformy ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie rozumiem całego tego mechanizmu współprac i nawet nie wiem co na ten temat powiedzieć... Może jak będę popularniejsza to mi woda sodowa do głowy uderzy iiii kto wie, kto wie... Tak czy inaczej też uważam, że ta platforma może odnieść sukces!

  OdpowiedzUsuń
 7. jestem zarejestrowana na razie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. pomysł zacny myslę że może z tego być cos popularnego później :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie! Blogowanie ma być pasją i czymś przyjemnym, a nie robionym tylko dla współprac. Albo ktoś niedawno założył bloga i już pisze do firm o współpracę ;o Bez sensu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zarejestruję się - im więcej naszego bloga w Internecie, tym lepiej. Przecież właśnie na tym polega blogowanie: na współpracy. Współpracy z firmami, ale też innymi blogami. Świetny pomysł z tą platformą! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. moja przygoda z Reachblogger trwa już od dawna i jestem bardzo zadowolona. Miałam już kilka zleceń za które wpadło mi do kieszeni troszkę pieniążków, które mogłam przeznaczyć na zakup czegoś dla synka. Nie są to kosmiczne kwoty, ale zawsze coś.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem zarejestrowana, ale póki co bardzo mało się dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 13. a wiesz że to płatne, za każdą transakcje mimo barteru

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Platforma nie jest płatna. Od zawartej transakcji jest pobierana prowizja w wysokości 10%. Jeżeli chodzi o barter to klient ponosi koszt 5 zł za umieszczenie zlecenia. Dodanie bloga, oferty jest całkowicie bezpłatne.

   Usuń
 14. nie słyszałam jeszcze o tej platformie, ale rzeczywiście myślę, że mają szansę na sukces :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawe, ale nie dla mnie. Do tego blog musi już mieć wyrobioną pewną renomę, a ja dopiero stawiam pierwsze kroki w tym kosmetycznym półświatku. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. znam strone i 2 razy wspołpracowałam już ale obecnie ma tam nic ciekawego....niektore firmy chca tylko zaistniec poprzez rozglosnienie przez nas

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger