Wybielanie (bleaching) zębów

Śnieżnobiałe zęby to marzenie chyba większości z nas, nie dość, że uśmiech wygląda o wiele ładniej to jeszcze białe zęby dodają nam pewności siebie. Jednak picie kawy, herbaty czy wina nie przyczynia się do ich ładnego wyglądu. Staramy się używać produktów wybielających, past, pasków czy stosować domowe sposoby, jednak nie zawsze z powodzeniem. Dzisiaj chciałam Wam przybliżyć po krótce nową metodę wybielania zębów. Zapraszam na wpis.


Wybielanie (bleaching) zębów
Bleaching to metoda wybielania przebarwionych zębów.Przebarwienie może mieć charakter zewnętrzny (płytka bakteryjna, kamień nazębny), lub wewnętrzny, powstały np. na skutek obumarcia miazgi zęba i przebytego leczenia kanałowego. 

Trudne do usunięcia, nieestetyczne przebarwienia mogą być wynikiem stosowania antybiotyków (szczególnie w dzieciństwie).Przebarwienie o charakterze zewnętrznym usuwa się za pomocą specjalistycznych instrumentów i urządzeń. Doskonały efekt powoduje zastosowanie piaskarki (air–flow). Przebarwienia natury wewnętrznej można usuwać pojedynczo bądź grupowo. Często stosuje się szyny, indywidualnie dopasowane do uzębienia pacjentów, które wypełnia się żelem. Zabieg ten powinien być przeprowadzany przez lekarza. Trwa kilkadziesiąt minut.


Równie znakomite efekty oferuje metoda "Beyond" – zastosowanie lampy. Po zabiegu trwającym 3 x 7–15 min., (w zależności od wyjściowej barwy) uzyskuje się znakomity efekt w ciągu jednej wizyty. Zabieg polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel pod wpływem światła z akceleratora Beyond uskutecznia przenikanie żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania poprzez zwiększenie częstotliwości i powoduje rozbijanie związków nadtlenku wodoru oraz błyskawiczny efekt utleniania wewnątrz struktury zęba.

Zabieg lampą Beyond jest całkowicie bezpieczny, przeprowadzany jest tylko przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się "bardziej chłonne" dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w dużym stopniu od higienicznego trybu życia pacjenta. Efekt wybielania utrzymuje się około 2 lat.Zachęcam również do zainteresowania się tematem jakim jest Przepuklina kręgosłupa.

Myślałyście kiedyś o profesjonalnym wybielaniu zębów?


23 komentarze:

 1. Jeszcze nie, ale nie mówię 'nie' :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybielanie to moje marzenie! A ta metoda wydaje się być ciekawa, efekt nawet do 2 lat brzmi obiecująco!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie zachęcił... :) ciekawe, jaka jest cena?

   Usuń
 3. Ciekawa jestem ceny, w Uk wybielanie kosztuje w granicach £200.00

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również dowiem się jak wygląda to cenowo :) zachęcilas mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy o tym myślałam, ale z czasem przyszły inne priorytety :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślałam i to dłuugo ale zawsze znajdą się jakieś ważniejsze wydatki.. :-(

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej staram się szukać bardziej naturalnych sposobów i unikać herbaty/kawy. Słyszałam różne opinie na temat wybielanie i jakoś nie jestem przekonana

  OdpowiedzUsuń
 8. Zabieg zdecydowanie by się przydał ...

  OdpowiedzUsuń
 9. o dla mnie to by się przydało

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie miałam wybielanych zębów, choć się nad tym zastanawiałam ni nadal rozważam taką opcje :) Miałam kanałowe leczenie, po pewnym czasie ząb mi zbrązowiał i zdecydowałam się na licówkę :) teraz wygląda jak nowy :):):)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja zastanawiam się nad wybielenim zębów :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciągle myślę ale na razie cena zaporowa ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. ja myślę wybielić je przed slubem, ale zobaczę czy budżet mi na to pozwoli ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja na szczęście nie muszę, mam piękne białe ząbki. Tylko szkoda, że słabe :/

  OdpowiedzUsuń
 15. Sama bym się chętnie skusiła na takie wybielanie :) Na razie jednak pozostaje przy paskach :)

  OdpowiedzUsuń
 16. odkąd pamiętam myślałam o ty :P ale zawsze coś innego i ważniejszego w życiu się przydaje :D. Mam nadzieję, że jak już kiedyś będę "obrzydliwie" bogata to bez problemu zafunduję sobie taki zabieg :D

  OdpowiedzUsuń
 17. marzą mi się śnieżnobiałe ząbki, ciągle mam jednak problem z próchnicą i wolałabym mieć po prostu zdrowe

  OdpowiedzUsuń
 18. kiedy wyniki rozdania? :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Oj kawa, herbata i papierosy szybko potrafią przyciemnić zęby. Ja już swoje wybieliłam i jestem bardzo zadowolona z efektów.

  OdpowiedzUsuń
 20. Wszystko zależy od koloru wyjściowego zębów :) Ale oczywiści zalecamy najpierw całkowite wyleczenie zębów, a później dopiero wybielanie zębów. Każdy stomatolog to powie - inaczej żel i laser mogą uszkodzić miazgę!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger