Żyj zdrowo i bądź aktywny

Dzisiaj w temacie podocznym urody, ale jakże ważnym, a mianowicie o zdrowiu. Jak ważne jest nasze zdrowie, sama przekonałam się dopiero kiedy zaszłam w ciążę, wcześniej nie myślałam o tym. 
Wszystko było dobrze więc po co się martwić na zapas. Jednak w ciąży myśli się już głównie o maluszku i zdrowie było dla mnie priorytetem. 
Dla mnie "zabójcza" okazała sie anemia, zaczęły mi wypadać włosy, paznokcie stały się słabsze, a poza tym ogólnie słabo się czułam. Po  drugiej ciąży byłam już mądrzejsza o doświadczenia i zaczęłam dbać o dobre wyniki od początku i utrzymać ten stan również po ciąży. Jak na razie całkiem nieźle mi to idzie.

Dna moczanowa powoduje zapalenie kostek stawowych, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka badań oraz odpowiednie sprzęty do leczenia dolegliwości. 

Aktywne życie na pewno zaowocuje dobrym zdrowiem w późniejszych latach. A nawiązując do tematu, mam dla Was dzisiaj bony na pakiety badań, szczegółowe opisy znajdziecie poniżej. ;)
Pakiety ŻYJ ZDROWO przygotowane dla Pacjentów sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA to propozycja dla osób, które szczególnie dbają o sylwetkę, pragną schudnąć lub planują zmianę dotychczasowego stylu odżywiania na zdrowszy. To również propozycja dla osób planujących wzmożoną aktywność fizyczną z myślą o poprawie szeroko rozumianej kondycji organizmu. 

- Pakiet ŻYJ ZDROWO - BĄDŹ AKTYWNY! pozwala na ogólną ocenę stanu zdrowia; 
- Pakiet ŻYJ ZDROWO - BĄDŹ AKTYWNY PLUS+ bardziej szczegółowa diagnostyka, która wskazuje ewentualne przyczyny zaburzeń

Opracowanie racjonalnej i spersonalizowanej diety czy też decyzja o zintensyfikowaniu aktywności fizycznej powinny być poprzedzone wykonaniem podstawowych badań lekarskich i laboratoryjnych.
Prawidłowe wyniki badań zawartych w pakietach dają „zielone światło” dla zmiany trybu życia i diety na zdrowszą. Wyniki nieprawidłowe stanowią ostrzeżenie i dają wskazówkę, aby udać się po pomoc do specjalisty.
Pakiety są szczególnie polecane osobom, które: 
- są niezadowolone ze swojej obecnej wagi i kondycji
- bezskutecznie walczą z nadwagą
- mają „za sobą” wiele diet i prób zrzucenia zbędnych kilogramów
- planują rozpocząć lub zintensyfikować swoją aktywność fizyczną


OPISY PAKIETÓW

1. PAKIET „ŻYJ ZDROWO-BĄDŹ AKTWNY!”


Wyniki badań laboratoryjnych z pakietu odpowiedzą przede wszystkim na pytanie czy decyzje o zmianie diety lub wzmożonym wysiłku można wprowadzać w życie natychmiast, czy po pewnym przygotowaniu organizmu i czy powinno dojść do wstępnej konsultacji lekarskiej. Dla dietetyka będą sugestią do zalecenia odpowiedniej diety, koniecznej dla skorygowania otyłości (lipidogram, GGTP, kwas moczowy). 

Zaproponowane w pakiecie badania mają charakter badań przesiewowych dla wielu chorób.
Niezależnie od decyzji Pacjenta co do zmiany stylu życia, obraz morfologii krwi stanowi istotną informację o wydolności organizmu (np. ewentualnej anemii), istnieniu stanów zapalnych, oraz ewentualnych zaburzeniach odporności. Dobór kolejnych badań z pakietu pozwala na: ocenę metabolizmu organizmu (w tym badanie wydolności tarczycy i wątroby), a także metabolizmu lipidów, istotnego w ocenie ryzyka chorób sercowonaczyniowych, oraz metabolizmu białek. Prawidłowy poziom magnezu zmniejsza ryzyko wystąpienia kurczy po intensywnym wysiłku fizycznym. Badania z pakietu pozwalają także na wykluczenie cukrzycy oraz uczulenia na gluten.

2. PAKIET „ŻYJ ZDROWO-BĄDŹ AKTYWNY PLUS+”


Badania zawarte w tym pakiecie służą dalszej diagnostyce, są pogłębieniem badań przesiewowych z pierwszego pakietu i pozwalają na sprecyzowanie przyczyn wcześniej stwierdzonych zaburzeń, tym samym na wprowadzenie odpowiedniego leczenia lub profilaktyki. W przypadku podjęcia decyzji o diecie, pozwalają na jej ukierunkowanie, przez wprowadzanie suplementacji określonych składników pokarmowych lub zmniejszenia ich spożycia.
Poziom hemoglobiny glikowanej wiąże się z diagnostyką i prowadzeniem cukrzycy, poziom homocysteiny - z zagrożeniem chorobami serca i naczyń, a przede wszystkim z gospodarką żelaza (wraz z poziomem kwasu foliowego i ferrytyny). Oznaczenia wapnia całkowitego i witaminy D są istotne m.in. dla oceny metabolizmu kości. Poziom równowagi elektrolitowej (Na i K) jest istotny w ocenie możliwości wydolności serca u osób z zaburzeniami krążenia oraz u osób zdrowych i aktywnych fizycznie.


Każdy, kto pobierze pakiety, weźmie udział w konkursie w którym nagrody to: 

weekend w SPA 
kosmetyki 

KUPONY do pobrania: KLIK 
Zainteresowani? ;)


3 komentarze:

 1. Tak, szczególnie w stanie błogosławiony dbamy o siebie i o swoje maleństwo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę się przełamać i w końcu wziąć się za siebie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiosna to idealny moment, ja co prawda do lata nie zdążę wyrzeźbić ciała tu i ówdzie ale lipiec sierpień potraktuję jako czas na zrobienie formy :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger