poniedziałek, 2 maja 2016

Żyj zdrowo i bądź aktywny

Dzisiaj w temacie podocznym urody, ale jakże ważnym, a mianowicie o zdrowiu. Jak ważne jest nasze zdrowie, sama przekonałam się dopiero kiedy zaszłam w ciążę, wcześniej nie myślałam o tym. 
Wszystko było dobrze więc po co się martwić na zapas. Jednak w ciąży myśli się już głównie o maluszku i zdrowie było dla mnie priorytetem. 
Dla mnie "zabójcza" okazała sie anemia, zaczęły mi wypadać włosy, paznokcie stały się słabsze, a poza tym ogólnie słabo się czułam. Po  drugiej ciąży byłam już mądrzejsza o doświadczenia i zaczęłam dbać o dobre wyniki od początku i utrzymać ten stan również po ciąży. Jak na razie całkiem nieźle mi to idzie. 

Aktywne życie na pewno zaowocuje dobrym zdrowiem w późniejszych latach. A nawiązując do tematu, mam dla Was dzisiaj bony na pakiety badań, szczegółowe opisy znajdziecie poniżej. ;)
Pakiety ŻYJ ZDROWO przygotowane dla Pacjentów sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA to propozycja dla osób, które szczególnie dbają o sylwetkę, pragną schudnąć lub planują zmianę dotychczasowego stylu odżywiania na zdrowszy. To również propozycja dla osób planujących wzmożoną aktywność fizyczną z myślą o poprawie szeroko rozumianej kondycji organizmu. 

- Pakiet ŻYJ ZDROWO - BĄDŹ AKTYWNY! pozwala na ogólną ocenę stanu zdrowia; 
- Pakiet ŻYJ ZDROWO - BĄDŹ AKTYWNY PLUS+ bardziej szczegółowa diagnostyka, która wskazuje ewentualne przyczyny zaburzeń

Opracowanie racjonalnej i spersonalizowanej diety czy też decyzja o zintensyfikowaniu aktywności fizycznej powinny być poprzedzone wykonaniem podstawowych badań lekarskich i laboratoryjnych.
Prawidłowe wyniki badań zawartych w pakietach dają „zielone światło” dla zmiany trybu życia i diety na zdrowszą. Wyniki nieprawidłowe stanowią ostrzeżenie i dają wskazówkę, aby udać się po pomoc do specjalisty.
Pakiety są szczególnie polecane osobom, które: 
- są niezadowolone ze swojej obecnej wagi i kondycji
- bezskutecznie walczą z nadwagą
- mają „za sobą” wiele diet i prób zrzucenia zbędnych kilogramów
- planują rozpocząć lub zintensyfikować swoją aktywność fizyczną


OPISY PAKIETÓW

1. PAKIET „ŻYJ ZDROWO-BĄDŹ AKTWNY!”


Wyniki badań laboratoryjnych z pakietu odpowiedzą przede wszystkim na pytanie czy decyzje o zmianie diety lub wzmożonym wysiłku można wprowadzać w życie natychmiast, czy po pewnym przygotowaniu organizmu i czy powinno dojść do wstępnej konsultacji lekarskiej. Dla dietetyka będą sugestią do zalecenia odpowiedniej diety, koniecznej dla skorygowania otyłości (lipidogram, GGTP, kwas moczowy). 

Zaproponowane w pakiecie badania mają charakter badań przesiewowych dla wielu chorób.
Niezależnie od decyzji Pacjenta co do zmiany stylu życia, obraz morfologii krwi stanowi istotną informację o wydolności organizmu (np. ewentualnej anemii), istnieniu stanów zapalnych, oraz ewentualnych zaburzeniach odporności. Dobór kolejnych badań z pakietu pozwala na: ocenę metabolizmu organizmu (w tym badanie wydolności tarczycy i wątroby), a także metabolizmu lipidów, istotnego w ocenie ryzyka chorób sercowonaczyniowych, oraz metabolizmu białek. Prawidłowy poziom magnezu zmniejsza ryzyko wystąpienia kurczy po intensywnym wysiłku fizycznym. Badania z pakietu pozwalają także na wykluczenie cukrzycy oraz uczulenia na gluten.

2. PAKIET „ŻYJ ZDROWO-BĄDŹ AKTYWNY PLUS+”


Badania zawarte w tym pakiecie służą dalszej diagnostyce, są pogłębieniem badań przesiewowych z pierwszego pakietu i pozwalają na sprecyzowanie przyczyn wcześniej stwierdzonych zaburzeń, tym samym na wprowadzenie odpowiedniego leczenia lub profilaktyki. W przypadku podjęcia decyzji o diecie, pozwalają na jej ukierunkowanie, przez wprowadzanie suplementacji określonych składników pokarmowych lub zmniejszenia ich spożycia.
Poziom hemoglobiny glikowanej wiąże się z diagnostyką i prowadzeniem cukrzycy, poziom homocysteiny - z zagrożeniem chorobami serca i naczyń, a przede wszystkim z gospodarką żelaza (wraz z poziomem kwasu foliowego i ferrytyny). Oznaczenia wapnia całkowitego i witaminy D są istotne m.in. dla oceny metabolizmu kości. Poziom równowagi elektrolitowej (Na i K) jest istotny w ocenie możliwości wydolności serca u osób z zaburzeniami krążenia oraz u osób zdrowych i aktywnych fizycznie.


Każdy, kto pobierze pakiety, weźmie udział w konkursie w którym nagrody to: 

weekend w SPA 
kosmetyki 

KUPONY do pobrania: KLIK 
Zainteresowani? ;)


3 komentarze:

 1. Tak, szczególnie w stanie błogosławiony dbamy o siebie i o swoje maleństwo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę się przełamać i w końcu wziąć się za siebie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiosna to idealny moment, ja co prawda do lata nie zdążę wyrzeźbić ciała tu i ówdzie ale lipiec sierpień potraktuję jako czas na zrobienie formy :)

   Usuń

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.