... kiedy dzieci się nudzą

Nadeszło lato więc większość wolnego czasu spędzamy na powietrzu. Poza tym dziewczynki nie pozwalają mi za długo posiedzieć w domu, bo roznosi je energia i ciągnął na plac zabaw. Jednak co robić kiedy za oknem pada albo chłód nie pozwala na dłuższy spacer. 
My bardzo lubimy czytać książki i grać w gry. Bardzo żałuję, że kiedyś tak bardzo lubiane gry planszowe odeszły w zapomnienie. Teraz dzieci mają smartphony i tablety, tam mają gry i książki. Moja córka również z nich korzysta, ale sporadycznie. Staram się, żeby jak najwięcej czasu spędzała z nami i rozwijała swoje umiejętności poprzez zabawę. 
Poza tym dacie wiarę, że pamiętam jak jeszcze z moimi rodzicami grałam w planszówki? To niesamowite, że pamięta się nawet takie szczegóły, że kładliśmy się na dywanie i dla mnie mógł się zatrzymać czas, uwielbiałam grać i mogłam być nimi zajęta godzinami. 
Z moimi dziećmi również staram się bawić jak najczęściej, w końcu to ten czas będą pamiętać, a nie trzepanie na tablecie.
Dzisiaj chciałam Wam pokazać nasze ulubione, może ktoś wypatrzy również coś dla swoich pociech. 

Pierwsza to Grzybobranie, którą zna pewnie każda mama. My już mamy którąś grę z kolei, bo to plansza uległa zniszczeniu albo wyparowały grzybki. Zasady gry zmieniają się według upodobań mojej córki, chociaż teraz jak jest już starsza stara się grać uczciwie. ;)Zgadnij kto to? moja córka odziedziczyła jeszcze chyba po moim bracie. Wiem, że są dwie wersje, jedna papierowa, druga plastikowa i zdecydowanie polecam tą drugą. Gra świetnie pobudza wyobraźnię dziecka i śmiechu przy niej co nie miara. 
Monopoly to również 'spadkowa' gra, jest na tyle niezniszczalna, że myślę, że jeszcze młodszej posłuży. Na razie oswajamy córkę z tą grą, bo zasady są jeszcze dla niej za trudne, ale frajda jest. Jak byłam młodsza bardzo lubiłam grać w Monopoly z braćmi, mogliśmy grać do późnych godzin nocnych. 


Chińczyk również kojarzy mi się z moim dzieciństwem, mieliśmy taką zwykłego chińczyka, ale wciągał na dobre.


Zagadki smoka Obiboka znam zarówno jako planszówkę jak i grę komputerową, lubiłam obie, a aktualnie gramy z córką w tę planszową wersję, na komputerową przyjdzie czas. 
A teraz kilka nowocześniejszych gier i nie tylko dla maluchów.

'Powiedz to' to idealne rozwiązanie nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, chociażby na odstresowanie po ciężkim dniu. ;) klik
Takenoko wpadło w oko córce, bo bardzo lubi Kung fu Pandę i myślę, że jej kupimy, zobaczymy czy się zainteresuje. klik

Jednak przecież nie tylko dziewczynki grają w gry, dla chłopców również wyszperałam coś ciekawego. Może skuszę się i kupię dla męża, niech gra, a co. ;)
Imperium Atakuje (klik), Horror w Arkham (klik) i Piratoons (klik) to właśnie propozycje dla starszych chłopców, w końcu poza komputerem i piłką warto rozwijać swoje umiejętności np. w logicznym myśleniu, sprycie czy refleksie.

Trafiłam na moc gier w sklepie hulahop.pl, gdzie na pewno zaopatrzymy się w kolejne sztuki, bo granie musi być urozmaicone. ;) Poza tym książki i gry planszowe to rzeczy, których moim dziewczynom nigdy nie odmówię. ;)A Wy lubicie planszówki?
Polećcie ulubione gry Waszych dzieci?


7 komentarzy:

 1. Uwielbiam planszowki, az wspomnienia mi wrocily :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo :) Fajne :D Z tych grywałam w grzybobranie :D Ach to były czasy

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsze pięć gier to najlepsze zabawki mojego dzieciństwa! Brakuje tu tylko Super Farmera, którego uwielbiałam i mogłam grać bez przerwy, bo były tam... zwierzątka ;) Teraz dalej gram, ale już w gry dla dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja lubię się inspirować takimi gierkami i przekształcać je według potrzeb, tak żeby służyły mi do nauki języków :D Zgadnij Kto To i Monopoly to moi ulubieńcy :D

  OdpowiedzUsuń
 5. muszę poczekać aż mój maleńki chrześniak urośnie do tych gier

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam planszówki, a grzybobranie było super :) Ja lubię jeszcze zagrać w warcaby czy agenta ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger