Prezenty dla dziecka Last Minute

Zapewne wiele z Was to zna: piątek po południu, kończymy pracę i lecimy na łeb na szyję po zakupy. Jesteśmy zmęczeni po pracy, głodni i bierzemy cokolwiek z półek. Sama dobrze to znam, bo kilka lat wstecz tak funkcjonowałam, wszystko w biegu i na ostatnią chwilę. 
Jednak dobrze wiem, że czasem inaczej się nie da. W tym roku zakupy prezentowe robiłam dużo wcześniej, powoli i na spokojnie. Jeżeli ktoś jeszcze poszukuje inspiracji na prezenty dla dziecka, to podsuwam nasze pewniaki ze sklepu Rebel. Tam zawsze znajdziemy ciekawe gry, które umilają nam wspólne wieczory.Pierwszą z nich są Skaczące jajeczka, która przede wszystkim zachwyca swoim pomysłowym opakowaniem. Jest to po prostu wytłaczanka na jajka, a w środku pomarańczowe jajka ;)
Gra jest przeznaczona od 2 do 4 graczy, rozpoczyna się w momencie wybrania jednego jajka i rzucenia białą kostką. Umieszczamy jajko w miejscu wskazanym na kostce i tak po kolei. Na razie jest łatwo, ale prawdziwa zabawa zaczyna się w momencie kiedy dochodzą nam kolejne jajka i musimy tak wykonać zadanie, żeby żadne nam nie wypadło. Gra przynosi naprawdę wiele zabawy, a dodatkowo jest w stanie rozruszać towarzystwo. ;)

Zadania, które musimy wykonać:

- Złap czerwoną kostkę
- Biegnij wokół stołu
- Rzuć jajkiem
- Krzyknij Kukuryku!
- Znieś jajko
- Nie krzycz nic

Zestaw zawiera:

- 32 kafelki zwierząt
- 4 kafelki lwa
- 6 kafelków postaci
- totem
- woreczek
- instrukcję
Pewnie większość z Was zna grę memory. My bardzo często w nią gramy, a Jungle Speed to włanie połączenie gry memory z grą zręcznościową w postaci szybkiego chwytania totemu. 
Rozkładamy wszystkie kafelki, a na środku stawiamy totem.  Osoba, która zaczyna wybiera dowolny kafelek i go odkrywa, zadanie polega na tym, żeby jak najszybciej złapać totem o ile umiemy dopasować do odkrytego kafelka parę. Jeżeli nikt tego nie zrobi, zakrywamy kafelek i kolejna osoba odkrywa następny. Wygra ten kto na koniec będzie miał najwięcej par.
Trudność polega na tym, że każde ze zwierząt ma 4 pary, które różnią się tylko układem oczu. 
Gra ma również wielki plus w postaci woreczka, który pozwala na zabranie gry w podróż. Gwarantuje Wam dużą dawkę zabawy i obiecuje, że nie będziecie mogli się oderwać od gry.


Kupujecie gry planszowe na prezent?
Macie już wszystko?

1 komentarz:

  1. miałam chęć na obie te gry dla mojego chrześniaka i jednak je zamówię :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger