Nowości od REBEL

Zabrakło nam miejsca w komodzie. Tak komoda dziewczynek jest cała wypchana przeróżnymi grami, ale to nie znaczy, że pozbywamy się nadmiaru, to znak, że trzeba dokupić drugą komodę. ;) To coś jak z książkami, nie oddaję książek, ale kupuję więcej półek. 
Bardzo lubię małe, kompaktowe gry, które możemy zabrać na wyjazd. Wiadomo, że nie będziemy "ciągnąć" ze sobą wielkich pudeł, a takie małe puszki możemy wrzucić do plecaka i pograć w drodze. W zeszłym roku córka zabrała kilka takich puszkowych gier na Zieloną szkołę i wieczór miały zajęty. ;)
Time's up to nie są zwyczajne kalambury, to są kalambury, przy których nie będziesz mógł wykrztusić słowa ze śmiechu. Tutaj nie musisz znać tych wszystkich ludzi i postaci z bajek, literatury czy pop-kultury występujących na kartach. Tutaj musisz pamiętać z czym się innym graczom kojarzyły dane postacie i sprytnie te skojarzenia przekazać w skróconej wersji!


Lubicie kalambury? To świetnie, ale to nie takie zwykłe kalambury, tylko takie co ma moc! ;) Idealnie sprawdzi się na wszelkie domówki, bo zasady są do wytłumaczenia błyskawicznie, a do tego przynosi mnóstwo radości. Minimalna liczba graczy to 4, ale im więcej graczy tym lepiej ;) Kart jest sporo więc może grać tak naprawdę nieograniczona liczba osób.
W zestawie mamy ponad 220 kart, klepsydrę do odmierzania czasu i notes, a dodatkowo woreczek, żeby zabrać grę ze sobą. ;)
Gra polega na tym, że w czasie 30 sekund musimy odgadnąć jak najwięcej haseł. W 1 i 2 rundzie przekazujemy podpowiedzi do haseł słowami, a w 3 gestami. Na każdą rundę mamy 30 sekund. Wybieramy 40 losowych kart i zaczynamy grę. 
Kartę musimy zgadywać do skutku (jednak można grać na swoich zasadach i pominąć kartę, którą trudno odgadnąć, szczególnie przy grze z dziećmi). 

W drugiej rundzie jest już trudniej, bo możemy opisać hasło tylko jednym słowem ;) A i odgadnąć możemy jednym słowem. Na szczęście karty powtarzają się z pierwszej rundy więc jest trochę łatwiej. 

W trzeciej rundzie możemy używać tylko gestów, co wbrew pozorom nie jest łatwe. ;) Gra kończy się po 3 rundzie i wszystkie drużyny zliczają punkty, wygrywa ta, która zdobyła najwięcej punktów. 

Gra zawiera 4 talie w 4 różnych kolorach. W każdej z nich znajdują się karty z kropkami (od 1 do 9).
Uczestnicy tasują swoje talie, a następnie umieszczają je zakryte przed sobą. W każdej rundzie bierzemy wierzchnią kartę z talii i zagrywamy ją na polu gry – w kwadracie 6x6. Karty możemy umieszczać na wolnych polach lub na innych kartach, pod warunkiem, że na dokładanym kartoniku znajduje się więcej kropek. Naszym celem jest ułożenie w rzędzie 5 własnych kart.


Punto to chyba najmniejsza gra jaką kiedykolwiek mieliśmy. Małe pudełeczko mieści w sobie 72 karty. Zasady podobne są do gry w "kółko i krzyżyk", ale bardziej rozbudowane. Moja córka uwielbiała grać kiedyś w kółko i krzyżyk, nie nudziło jej się i mogła grać do znudzenia ;) 

W grze 3 osobowej bierzemy talię w jednym kolorze i po 6 losowych kart, które nie biorą udziału w rozrywce, w 2 osobowej mieszkamy dwa kolory kropek, a w 4 osobowej - bierzemy talię w jednym kolorze. 
Musimy ułożyć 4 lub 5 kart w jednej linii (poziomo, pionowo, po skosie). Rozdajemy karty, tasujemy i układamy w stosie. Bierzemy kartę i układamy ją tak by stykała się z istniejącą planszą i nie wychodziła za kwadrat 6x6. Kartę możemy dołączyć do kwadratu lub położyć na inną, ale tylko wtedy kiedy ma więcej oczek niż ta na dole. 

Zasady są banalnie proste, a wygrywa osoba, która najszybciej ułoży 4 lub 5 kart jednego koloru. Gra Jest o tyle fajna, że musimy przewidywać ruchy przeciwników i możemy grać również z mniejszymi dziećmi. ;)Znacie te gry?
Lubicie planszówki?

6 komentarzy:

 1. Nie znam tych gier, ale ta pierwsza wydaje mi się ciekawsza, bo nie byłam nigdy dobra w kółko i krzyżyk :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo gry niekomputerowe wcale nie są gorsze. :D Ostatnio rozglądam się za jakimiś planszówkami i karcianymi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Your Affiliate Money Making Machine is ready -

  Plus, earning money online using it is as simple as 1---2---3!

  Here is how it works...

  STEP 1. Input into the system what affiliate products you want to push
  STEP 2. Add some PUSH BUTTON TRAFFIC (this ONLY takes 2 minutes)
  STEP 3. See how the affiliate products system explode your list and sell your affiliate products for you!

  Are you ready to start making money?

  Click here to launch the system

  OdpowiedzUsuń
 4. According to Stanford Medical, It is indeed the SINGLE reason this country's women get to live 10 years longer and weigh 42 pounds less than we do.

  (Just so you know, it is not about genetics or some hard exercise and really, EVERYTHING to do with "how" they eat.)

  P.S, I said "HOW", not "what"...

  CLICK on this link to determine if this short questionnaire can help you release your real weight loss potential

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger