"Piękne zło" ANNIE WARD

Jestem książkoholkiem od dziecka. Pamiętam jeszcze czasy jak rodzicie czytali mi książki, a tata opowiadał przed snem historie. Uwielbiałam te rytuały, dlatego sama staram się jak najwięcej czytać dzieciom i książki to jest jedna z tych rzeczy, których nie odmówię kupna. Dziewczynki zawsze mogą poprosić o książkę i zawsze ją dostaną, inaczej oczywiście ma się sprawa zabawek ;)

Żałuję, że nie mam tyle czasu na czytanie ile bym chciała, ale staram się to robić w wolnych chwilach i zamiast scrollować facebooka, czytam książkę. Głównie zostaje mi czytanie w nocy, bo w dzień nie bardzo jest jak. Wiele z Was pewnie zna termin "jeszcze tylko jeden rozdział". Ja aż za bardzo. Czytam czasem do rana i już nie opłaca się kłaść spać. ;)


Piękne zło to thriller psychologiczny, który opowiada o małżeństwie, które mieszka w miasteczku Meadowlark i wychowuje syna. Ich związek przetrwał wiele, a to utwierdziło w przekonaniu, że łączy ich naprawdę silna więź. Maddie ulega wypadkowi, który na zawsze zmienia jej życie. Poddaje się terapii, bo boi się wszystkiego i żyje w ciągłych strachu.
Autorka zaczyna powieść od morderstwa, którego świadkiem był chłopiec. Akcja przeplata się miedzy teraźniejszością oraz przeszłością pary, ale nie utrudnia to odbioru. 
Autorka zagłębia się również w życie i problemy Iana, który cierpi na zespół stresu pourazowego. 

Czy książka jest thrillerem? Bardziej chyba pasowałby dramat psychologiczny. Nie mniej jednak nie ujmuje to jej treści. Autorka zwodzi nas trochę treścią, bo wydaje nam się, że wiemy co będzie dalej i jak zakończy się ta historia. A na koniec, niespodzianka, zakończenie zaskakuje i mamy wrażenie, że daliśmy się wkręcić autorce. Czytając zakończenie musiałam myślami prześledzić historię jeszcze raz, bo postawiła ją w zupełnie innym świetle niż dotychczas. Oddana żona, wierny mąż i okrutna zbrodnia. Nigdy nie odgadniesz, kto ma ręce splamione krwią…

Maddie i Ian poznali się na przyjęciu za granicą – on służył w brytyjskiej armii, ona jako dziennikarka odwiedziła swoją przyjaciółkę Jo. Po latach już jako małżeństwo wiodą idealne życie na przedmieściach Kansas City i wychowują pięknego synka Charliego.

Wskutek pewnego wypadku Maddie rozpoczyna terapię, która stopniowo ujawnia jej lęki związane z mężem cierpiącym na zespół stresu pourazowego i burzliwą historią swojego małżeństwa. Obawia się także o Charliego. Co to wszystko ma wspólnego ze skomplikowaną przeszłością Jo?

Wypełniona emocjami historia ukazująca złożoność przyjaźni, wyzwania małżeństwa i macierzyństwa. Szesnaście lat miłości, przygód i tajemnic – na Bałkanach, w Anglii, w Iraku i na Manhattanie, a wreszcie zwykłym domu na przedmieściach Kansas – które prowadzą do dnia, gdy policja zjawia się na miejscu szokującej zbrodni.

Zawsze jest druga strona idealnej historii.

stron: 400
data wydania: styczeń 2020 

Jeżeli lubicie tego typu literaturę, to teraz książka jest w promocji i warto się skusić na zakup: "Piękne zło" zamów

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam thrillery <3 ta również zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 2. Też chciałabym mieć więcej czasu na czytanie, uwielbiam to robić! Lubię tego typu literaturę, więc zapisuję sobie tytuł, może kiedyś po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się być ciekawa, muszę zapisać na mojej liście.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie świetna propozycja na wieczorne czytanie

  OdpowiedzUsuń
 5. ja też uwielbiam czytać, mól ksiązkowy ze mnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam czytać takie książki, na pewno ją przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger