Premiera: SFORA Przemysław Piotrowski

Kilka miesięcy temu premierę miała książka 'Piętno' tego samego autora. Rozpoczyna ona historię komisarza Igora Brudnego, który zarówno prowadził sprawę oraz był podejrzany w tej samej sprawie. Książka była na tyle ciekawa i wciągająca, że przeczytałam ją w dwa dni, dosłownie nie mogłam się oderwać. Zakończenie wynagrodziło nieprzespaną noc i książkę polecam jako pozycję kryminalną do przeczytania. 
A jak wygląda sprawa ze "Sforą"? Czy jest równie dobra jak pierwsza część czy może dopadł ją syndrom pierwszej części?
Premiera: 12 sierpnia 2020
Liczba stron: 536

Akcja książki toczy się w Zielonej Górze, gdzie w lesie zostaje odnaleziona ręka. Początek jest przeplatany historią rodzącej dziewczyny oraz napaści na zakonnicę. Jednak jak okazuje się później te sprawy łączą się ze sobą i autor delikatnie nakierowuje nas na tropy. 
Igor Brudny stara się odbudować swoje życie, po traumatycznych przeżyciach w "Piętnie". Jednak jego spokój nie trwa długo, bo staje się członkiem grupy dochodzeniowej w nowej sprawie, równie makabrycznej. Siostra Gwidona, zamordowana w poprzedniej części, odgrywa również swoją "rolę" w Sforze. Całość łączy się w makabryczną historię wykorzystywanych podopiecznych siostry Gwidony oraz wychodzą na jaw jej sekrety, o których wiedzą również inni. Prokurator, morderca siostry Gwidony, który siedzi w więzieniu pogrywa z grupą dochodzeniową, ale okazuje się, że całkiem sporo wie. 

Sprawa komplikuje się, bo świadkowie twierdzą, że widzieli wilkołaka, a po lesie snuje się wygłodniała sfora wilków. Jednak okazuje się, że to nie wilki są winne rozszarpania ofiary, bo na ciele zakonnicy zostają odnalezione ślady ludzkich zębów ...
Historia opowiada o łowcy i komisarzu, którzy mają wspólną historię. Pokazuje ona, że na to kim jesteśmy składa się mnóstwo szczegółów, zdarzeń oraz ludzi, na których trafiliśmy. 

Podsumowując, 'Sfora' to dobry kryminał, czasem wydaje mi się, że posiadający za dużo opisów i lekko rozwleczony. Jeżeli chodzi o porównanie do 'Piętna', to całym sercem jestem za pierwszą częścią. Jednak 'Sforze' nie sposób odmówić przerażającej historii i ciekawych wątków. 2 komentarze:

  1. ooo moje klimaty :) Piętno i Sfora dodane do listy zakupowej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo doceniam takie szczere recenzje, jak ktoś pisze o każdej książce, że jest świetna, wciągająca, idealna i ma genialną fabułę to od razu w mojej głowie pojawiają się wątpliwości, czy w ogóle ją czytał, czy to tylko reklama...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger