Coś dla dużych i dla małych

Niesamowicie cieszy mnie fakt, że gry planszowe stają się coraz bardziej popularne. Marzeniem byłoby, żeby na imprezach, ludzie zamiast siedzieć w telefonach, integrowali się tak jak kiedyś. Gry planszowe to nie tylko idealny sposób na nudę, ale również świetna zabawa i idealne rozkręcenie imprezy.
Nasza kolekcja gier dziecięcych jest naprawdę spora, a ta gier dla dorosłych liczy dopiero kilka sztuk. Nie mniej jednak częściej gramy w te dziecięce, bo córki uwielbiają tak spędzać czas. Gry planszowe rozwijają logiczne myślenie, a także kreatywność u dzieci więc warto próbować grać z dziećmi najmłodszymi np. w memory. Muszę przyznać, że moje córki są w tym naprawdę dobre, mają świetną pamięć. 


Pierwszą grą są "Pytania od czapy". Jest to gra dla dorosłych, bardzo kompaktowa, dlatego przed wyjściem spokojnie można wrzucić ją do torebki ;) 

Współczesne społeczeństwo ceni bezkrytyczne podporządkowanie się normom. Kto z nas choć raz nie usłyszał, że ma dorosnąć, pójść na studia, znaleźć pracę, wziąć ślub, kupić mieszkanie albo zostać rodzicem?
Pytania od czapy powstały, abyście w końcu mogli myśleć nieszablonowo. Czas na dobrą zabawę bez ponoszenia konsekwencji za myśli, słowa i czyny!

Słyszeliście powiedzenie, że 'nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"? No to mniej więcej na tym polega ta gra. Gra zawiera 120 kart z 3 pytaniami. 8 żetonów, 8 pionków i 8 serduszek oraz planszę do gry.
Zasady są bardzo proste, jedna osoba zadaje wszystkim uczestnikom to samo pytanie, a odpowiedzi  (kolorowe serduszka) wrzuca do dwóch różnych tub z napisem 'spoko' lub 'od czapy'. Ostatni z uczestników wybiera tubę, w której uważa, że jest jego serduszko, a osoby, których serduszka znalazły się w wybranej tubie przesuwają swoje pionki o jedno pole do przodu. Gracz, którego pionek pierwszy znajdzie się na końcu planszy wygrywa. 

Najlepsze w grze jest to, że im bardziej jesteśmy kreatywni, a nasze odpowiedzi pokręcone, mamy szansę zwyciężyć. To gra, która pozwala uczestnikom poznać się lepiej oraz odkryć karty uczestników. Jedynymi ograniczeniami jest liczba uczestników, musi być ich przynajmniej 3, a maksymalnie 8, bo tyle mamy pionków. 


Nietypowe kalambury dla całej rodziny!

Jeszcze jak byłam dzieckiem uwielbiałam z rodzicami grać w kalambury, śmiechu było co nie miara, a ja mam fajne wspomnienia. Moje córki też lubią kalambury, dlatego często wybieram gry, które są do nich podobne. 

Imago Family to właśnie takie nowoczesne kalambury, z tym, że zamiast rysować, pokazywać czy wydawać dźwięki, mamy do dyspozycji karty, z których układamy hasło. 
W zestawie są karty enigmy z hasłami oraz inne z symbolami, gwiazdki do oceny oraz plansza, na której możecie układać hasła. 

Udział w rozgrywce może brać co najmniej 3 osoby, jedna osoba układa hasło, a reszta zgaduje, ale wiadomo, że im więcej osób tym lepsza zabawa. Karty enigmy są z jednej strony z hasłami, a z drugiej z podpowiedzią do haseł. Z kart układamy hasło i osoba, która zgadnie otrzymuje gwiazdkę, jak również osoba, która rysowała. 

Gra jest idealna na rodzinne wieczory pod każdym względem, rozwija wyobraźnię, a dodatkowo wymaga od nas kreatywnego myślenia. Polecam grać również z młodszymi dziećmi, zmieniając zasady, bo wiadomo, że żeby grać trzeba umieć czytać. ;)
Któraś z gier przypadła Wam do gustu?
Jakie gry lubicie?

5 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger