'ASYSTENTKA' S.K. Tremayne

To pierwsze takie nasze ferie, siedzimy w domu. Na dobrą sprawę nie ma nawet gdzie zabrać dzieci, bo wszystko pozamykane, a bałwana nie ma z czego ulepić. Korzystamy jednak z uroków późnego chodzenia spać i organizujemy sobie czas w domu. Na plus jest również to, że mogę choć trochę nadrobić zaległości książkowe. 

Thrillery psychologiczne to jedna z moich ulubionych kategorii. 'Asystentka' zajęła mi dosłownie dwa wieczory. Początek nie był zbytnio porywający, ale z czasem wciągnęłam się na tyle, że nie mogłam się oderwać i mimo zmęczenia musiałam ją dokończyć. 

Nowości technologiczne ułatwiają nam życie, jednak każdy na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że niewłaściwe ich użycie może prowadzić do nieporozumień, a nawet i tragedii.

Historia opowiada o Jo, która po rozwodzie wprowadza się do swojej przyjaciółki, której mieszkanie zarządzane jest przez Electrę - domową asystentkę. Wszystko jest dobrze dopóki pewnego dnia Electra nie odzywa się nie pytana. Jej zadaniem jest dotrzymywanie towarzystwa mieszkańcom oraz sterowanie funkcjami mieszkania, jednak okazuje się, że Electra wie o rzeczach, o których nie powinna wiedzieć, a czasem szantażuje Jo i doprowadza ją do obłędu.

Przewija się również wątek choroby psychicznej dziedziczonej w rodzinie Jo i tak naprawdę nie wiemy czy wydarzenia są prawdziwe czy tylko wytworem wyobraźni bohaterki. Wiarygodność Jo jest poddawana wątpliwości, traci ona nie tylko pracę, ale również przyjaciół.

Czy domowa asystentka chce doprowadzić Jo do samobójstwa czy tylko choroba dała o sobie znać i Jo wszystko sobie wymyśliła? Nie zdradzę Wam zakończenia, ale przyznam, że czekałam na nie z niecierpliwością, chcąc rozwikłać zagadkę. 
Jest to książka, po której przeczytaniu zastanawiamy się nad technologiami, czy faktycznie mogą namieszać nam w życiu, czy jesteśmy obserwowani i podsłuchiwani? 
Lubię książki, które dają do myślenia i sprawiają, że myślę nad nimi jeszcze dłuższy czas po przeczytaniu. 


Ona jest w twoim domu. Ona kontroluje twoje życie. Teraz zamierza je zniszczyć. Przerażający i aktualny thriller psychologiczny autora bestsellerowej książki Bliźnięta z lodu.
Świeżo rozwiedziona Jo z przyjemnością wprowadza się do wolnego pokoju swojej najlepszej przyjaciółki. Zaawansowane technologicznie, luksusowe mieszkanie jest zarządzane przez asystentkę domową o nazwie Electra, która zajmuje się ogrzewaniem, oświetleniem – a czasem nawet Jo zwraca się do niej, gdy potrzebuje towarzystwa.

Wszystkie się zmienia, gdy pewnej nocy Electra wypowiada jedno zdanie, które rozrywa kruchy świat Jo na strzępy: „Wiem, co zrobiłaś”. Jo jest przerażona. Ponieważ w przeszłości zrobiła coś strasznego. Coś niewybaczalnego.
Słyszałam również wiele pozytywnych opinii o wcześniejszej powieści S.K.Tremayne "Bliźnięta z lodu' i myślę, że i mnie zainteresuje. Muszę się za nią rozejrzeć. 

Znacie powieści tej autorki?
Lubicie thrillery?


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger