'Wszystko co powiesz' Gillian McAllister

Często zastanawiamy się co by było gdyby ...? Kiedyś zastanawiałam się nad tym częściej i często myślałam nad tym, co by było gdyby dało się cofnąć czas. Jednak z drugiej strony jeżeli cofnęłabym czas nie byłabym już  tym miejscu co teraz. A może byłoby zdecydowanie gorzej? Od dawna nie zastanawiam się co by było gdyby, bo uważam, że stało się tak jak się miało stać. 
Jednak często jesteśmy postawieni przed trudnym wyborem, co do którego często musimy zdecydować pod presją. Łatwo jest dokonywać wyboru patrząc z boku, czy oceniać wybory dokonane przez kogoś. Nie mniej jednak nigdy nie wiemy jak zachowamy się w danej sytuacji. Nie wiemy co zrobimy pod presją czasy czy postawieni pod ścianą.

Pełna zagadek jest również historia Joanny, która w ułamku sekundy musiała dokonać wyboru, który był skutkiem tragicznej pomyłki
Powieść 'Wszystko co powiesz' zamówiłam w księgarni Taniaksiążka. Jest to moja miejscowa księgarnia więc odbiór mam tuż pod nosem. 


Wszystko, co powiesz" to historia kobiety, która nie wie, co ma zrobić i jak się zachować. Boi się, nie chce odrzucenia i pogardy ze strony najbliższych, ale nie chce też żyć z tak ogromnym ciężarem.

Wyobraź sobie, że jest późny wieczór, a Ty wracasz do domu sama. Na ulicach jest całkowicie ciemno i nagle słyszysz kroki, wiesz już, że ktoś za Tobą idzie... coraz szybciej. Myślisz sobie, że to musi być on- ten natrętny facet z baru. Nie masz ani chwili na zastanowienie, gwałtownie się odwracasz i z całych sił odpychasz mężczyznę. Może nic by się nie stało i cała sytuacja zakończyłaby się szamotaniną lub udaną ucieczką, gdyby nie fakt, że szliście po schodach. Widzisz tylko, jak nieznajomy leży na chodniku i nie daje żadnych oznak życia. Co teraz?Historia zaczyna się od wyjścia koleżanek do baru, w którym pojawia się natrętny mężczyzna. Joanna wraca do domu sama i słyszy za sobą coraz bliższe kroki. Wchodząc po schodach kątem oka zauważa czerwone buty, które miał na sobie mężczyzna z baru. W ułamku sekundy, ze strachu chwyta rękę mężczyzny i z dużą siłą spycha go ze schodów.
Później akcja toczy się bardzo szybko, w tym momencie następuje zawahanie Joanny, pomóc mężczyźnie i zadzwonić po pomoc czy ulotnić się z miejsca zdarzenia. Zależnie od tego co wybierze, tak później potoczy się jej życie. Czy wybierze ucieczkę z miejsca zdarzenia i życie w ciągłym poczuciu winy i strachu przed odkryciem jej tajemnicy? Czy zadzwoni po pomoc i przyzna się do winy, ryzykując utratę przyjaciół i bliskich osób oraz mając przed sobą wizję więzienia?

Powiem Wam, że autorka bardzo ciekawie przeplata akcję, część rozdziałów jest po przyznaniu się do winy, a część po zatajeniu. Jak Joanna poradzi sobie w obu sytuacjach i do jakiego punktu w życiu doprowadzą obie?
Nie zdradzę Wam dokąd ją doprowadziły, żeby nie psuć zakończenia, ale przyznam, że historia skończyła się interesująco. 

Podsumowując, 'Wszystko co powiesz' - nie jest to typowy thriller, w którym akcja toczy się bardzo szybko i jest w niej pełno zwrotów akcji. Nie mniej jednak jest w niej coś intrygującego, co nie pozwala się oderwać od książki. 

2 komentarze:

  1. Nietypowa jak na thriller, ale wydaje się być ciekawa. Znam książki tej autorki i tą chętnie też przeczytam.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger