Jak sobie radzić z nadmierną potliwością?

Nareszcie wszyscy doczekali się upragnionych wakacji. Wszyscy są już chyba zmęczeni tym rokiem szkolnym, szczególnie dzieci, które aktualnych wakacji potrzebują jak nikt inny. A, żeby tradycji stało się zadość to w pierwszy dzień wakacji mamy załamanie pogody. No nic, mogę tylko liczyć, że pogoda dopisze na nasz wyjazd. 

Jeżeli jesteśmy w temacie lata i wakacji, to również nasuwa się temat ochrony przed nadmierną potliwością. Wielu ludzi odczuwa znaczny dyskomfort jeżeli chodzi o nieestetyczne plamy pod pachami czy nieprzyjemny zapach potu. 
Potliwość jest rzeczą naturalną, w taki sposób organizm chłodzi się i pozbywa reszek metabolitów. Jednak niektórzy pocą się znacznie bardziej niż inni i to nie tylko pod pachami, ale również na całym ciele. Chyba szczególnym problemem jest potliwość dłoni, jest to bardzo uciążliwe i powoduje duży dyskomfort. 

Etiaxil posiada w swojej ofercie produkty hamujące pocenie się, które zwiększają komfort i pewność siebie w każdej sytuacji, bez obaw o plamy z potu czy nieprzyjemny zapach. A dodatkowo posiada długi czas działania co przekłada się na wysoką wydajność produktu. 


Na rynku mamy bardzo szeroki wybór zarówno dezodorantów, jak i antyperspirantów. Natomiast tych ostatnich, prawdziwych antyperspirantów tzw. blokerów, jest jak na lekarstwo. Od kilku lat panuje przekonanie, że antyperspiranty wywołują raka, jednak z wielu informacji wynika, że nie znaleziono powiązań między używaniem antyperspirantów a zachorowaniami na raka. 
Generalnie uważam, że w naszych czasach mało co nie jest w stanie wywołać raka, żyjemy w świecie pełnym chemii i zanieczyszczonego powietrza więc wszelkie zachorowania są nieuniknione. Jedni się pocą bardzo mało, inni więcej i sama nie wyobrażam sobie nieużywania antyperspirantów. 

Dezodorant a antyperspirant

Produkty bardzo często ze sobą mylone, bo tak naprawdę ich działanie i przeznaczenie jest zupełnie różne. Dezodoranty są dla osób, które pocą się bardzo mało, bo mają za zadanie maskować nieprzyjemne zapachy na kilka godzin, a nie zapobiegać poceniu się. Dlatego w tym przypadku warto kierować się zapachem dezodorantu, który będzie nam się podobał. 

Antyperspirant z kolei poza funkcją zapachową i bakteriobójczą ma za zadanie hamować wydzielanie potu. Należy wiedzieć, że większość drogeryjnych antyperspirantów musimy stosować codziennie, a często nawet ponawiać aplikację w ciągu dnia, a tych dobrych używamy tylko raz na kilka dni, to duży komfort. Prawda?


Najpierw musimy ustalić przyczynę potu, bo być może nadmierna potliwość jest na podłożu chorobowym, wtedy musimy udać się po konsultację do lekarza. Możemy wyróżnić 3 rodzaje przyczyn potliwości:

1. FIZYCZNE 
pogoda, aktywność fizyczna, hormony
2. EMOCJONALNE
stres, nerwowość, strach, gniew itp.
3. MEDYCZNE
choroba, efekt uboczny leków


Do wyboru mamy 3 wersje:

- Etiaxil Original
- Etiaxil Strong
- Etiaxil Comfort


ETIAXIL Comfort dla skóry delikatnej i wrażliwej 

Zawiera system ochrony i pielęgnacji skóry Comfort (Cpx), minimalizując tym samym ryzyko wystąpienia podrażnień i zapewniając komfort stosowania.  Antyperspirant o unikalnym składzie, którego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. Zapewnia od 3-5 dni ochrony przed poceniem i przykrym zapachem.


ETIAXIL Original dla skóry normalnej i delikatnej

Zawiera aktywny system ochrony i pielęgnacji skóry Active (Apx), który redukuje podrażnienia. Opatentowana formuła utrzymuje suchą skórę, dając uczucie świeżości.ETIAXIL Strong dla najsilniejszej ochrony

Najsilniejsze działanie przy wysokiej nadpotliwości. Aż do 5 dni skutecznej ochrony przed potem i przykrym zapachem. Patentowana formuła utrzymuje skórę suchą, dając uczucie świeżości i komfortu.Składy produktów różnią się siłą działania:Jak działa Etiaxil?

Po zastosowaniu preparatu na skórze (np. pod pachami), chlorek glinu reaguje z wodą i białkami w kanalikach gruczołów potowych. W wyniku tej reakcji powstaje warstwa żelu, która blokuje ujście kanalika. Uniemożliwia to przedostawaniu się potu na powierzchnię. Skóra pozostaje więc przyjemnie sucha i świeża.
Bardzo ważne jest stosowanie Etiaxilu ściśle według instrukcji użytkowania, producent w tym przypadku wie co zaleca. Stosowanie niezgodnie z zaleceniami na pewno będzie się wiązało silnym pieczeniem pach. Wiem o czym mówię, ponieważ kiedyś chciałam być sprytniejsza i użyłam blokera dzień po depilacji. Nie mogłam zasnąć z powodu silnego pieczenia, które ustało dopiero po zmyciu produktu, później już nauczyłam się stosować produkt wedle instrukcji. 

Uważam, że moje pocenie się w ciągu roku jest w normie, jednak nasila się w czasie upałów i stresu. Dla mnie najbardziej pasuje średnia wersja, jasnoniebieska wersja Original, która zarazem jest bardzo komfortowa dla wrażliwej skóry. Mimo wrażliwej skóry, antyperspirant nie robi mi krzywdy, przy jednoczesnym skutecznym działaniu.

Stosuję antyperspirant na świeżo umytą i suchą skórę, czekam aż się wchłonie i mam spokój na kilka dni. Jego działanie jest faktycznie niesamowite, bo przy dwójce małych dzieci, których główną aktywnością są rowery i rolki, przy czym mniejsza dopiero uczy się jeździć, to mam gdzie się zmęczyć. 

Od jakiegoś czasu moja szafa z większości czarnej staje się coraz bardziej kolorowa. Musiałam dojrzeć do kolorowych ubrań. ;) A co za tym idzie na takich ubraniach widać plamy potu, niektórym to może nie przeszkadzać, ale dla mnie powoduje to duży dyskomfort. Używając Etiaxil nie musimy martwić się o plamy z potu, bo ich nie ma. 

Jeżeli macie problem z dużą potliwością to uważam, że wersja Strong poradzi sobie doskonale. Etiaxil to nie tylko komfort suchych pach, to również produkty do stóp oraz dłoni, bo pamiętajmy, że nie tylko z pachami jest problem nadmiernej potliwości. 

Podsumowując, Etiaxil przy swojej skuteczności i długim czasie działania kosztuje bardzo niewiele. Zamiast dwóch słabych antyperspirantów możecie mieć jednej dobry, a przy tym 3 wersje dostosowane do różnych potrzeb. 

6 komentarzy:

 1. Mam zwykłą wersję i ratuje mi życie w upały, smaruje sobie nim również dłonie, bo mam problem z poceniem się rąk i jest super. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na mnie niestety nie działają żadne blokery i lato to istna droga przez mękę. :(

  OdpowiedzUsuń
 3. O, fajnie, że powstały jeszcze 2 warianty, wcześniej słyszałam tylko o podstawowej wersji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Monika Nowakowska30 czerwca 2021 11:34

  Używałam innego blokera i dość mocno podrażnił mi skórę, ale ta wersja comfort wygląda ciekawie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger