'Zachowaj to dla siebie' Monika Dworak

Przyszedł czas, na który bardzo czekałam, mogę czytać wieczorami na balkonie. Mieszkam w dość zacisznej okolicy, gdzie wieczorami słychać głównie śpiew ptaków i od czasu do czasu przejeżdżający pociąg. ;) Po ciężkim dniu bardzo odprężające jest posiedzenie w ciszy, z dwójką dzieci na co dzień jest dość głośno, dlatego wieczory wykorzystuje relaks. 
Czytanie książek wpisane jest w mój plan dnia, staram się codziennie choć trochę czasu na to poświęcić. Widzę również, że przynosi to efekt w postaci pochłaniania książek przez moją starszą córkę. 

W moich zbiorach przeważająca jest literatura zagraniczna, ale mam również kilka książek polskich autorów. Zachowaj to dla siebie to moja pierwsza książka Moniki Dworak, jednak uczucia co do niej mam trochę mieszane. 


Każdy człowiek posiada swoje sekrety. Niektóre są niewielkie i stosunkowo nieszkodliwe, inne zaś nieco bardziej wstydliwe. Istnieją też osoby, które ukrywają wyjątkowo mroczne tajemnice, a ich ujawnienie mogłoby przyczynić się do powstania prawdziwej katastrofy.

Ewa Dębska to trzydziestolatka, która wiedzie z pozoru zwyczajne życie. U swego boku nie ma partnera, a niemal całą energię pożytkuje na prowadzenie własnego biznesu. Jest nim świetnie prosperujące studio projektowania wnętrz, które pozwala kobiecie rozwijać swoją pasję i czerpać z tego tytułu zadowalające zyski.

Najważniejszą osobą w życiu Ewy jest jej brat bliźniak, Adam. Są sobie bardzo bliscy. Nie tylko ze względu na więzy krwi, ale i z uwagi na sekret z przeszłości, którego oboje strzegą. Do ich życia nieoczekiwanie wdziera się chaos, gdy Adam odczytuje niepokojącą, elektroniczną wiadomość od anonimowego nadawcy. Napędzany strachem, na własną rękę rozpoczyna śledztwo. Co odkryje?


Początek książki wprowadził nas w bardzo intrygujący dialog, który zachęca do czytania dalej. Na początku i gdzieś do ponad połowy książki byłam lekko poirytowana zmianą czasu w historii. Autorka podzieliła historię na teraz i kiedyś, ale gubiłam się w faktach i nie wiedziałam jaki czas dzieli te wydarzenia, co utrudniało mi zagłębienie się w fabułę. Później wiele rzeczy stało się jasnych, ale dość trudna była ta początkowa przeprawa przez czasy.

Wchodzimy z codzienność bliźniaków Ewy - singielki, która projektuje wnętrza i Adama, który ożenił się najlepszą przyjaciółką siostry Heleną, z którą mają dziecko. Adam pewnego dnia dostaje e-mail. który na zawsze zmienia jego rzeczywistość. Lawiruje między kłamstwami, ale mając do wyboru  czy lepiej okłamać bliską osobę i nie zadawać jej bólu czy powiedzieć prawdę i skazać ją na cierpienie? Czy lepiej zachować dla siebie pewne fakty? Ciężko stwierdzić jak zachowalibyśmy się w danej sytuacji, czasem wyboru są tak trudne, że tak naprawdę nie ma między czym wybierać.

W książce ciekawie pokazana jest więź bliźniaków, zawsze intrygowało mnie to, że bliźniacy są w stanie odczuwać swoje nastroje i stać za sobą murem w każdej sytuacji. 

Cała historia wydała mi się zbyt mocno rozciągnięta, przez niepotrzebne opisy. Nie ma w fabule nagłych zwrotów akcji, ani pędzącej na łeb na szyję historii, dlatego dość długo zajęło mi przeczytanie całej książki. Jednak przyznam, że mimo, że domyślałam się zakończenia, to autorka zaskoczyła mnie bardzo na koniec. 

Podsumowując, podtrzymuje swoje zdanie o mieszanych uczuciach co do książki. Jest to debiut autorki więc dam jej jeszcze szansę, żeby pokazała na co ją stać. 

A jeżeli jesteście zainteresowani to 'Zachowaj to dla siebie' i wiele innych bestsellerów znajdziecie w popularnej księgarni Taniaksiążka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger