Sukienki plus size / dresses for plus size figure

W Nowy Rok weszłam z paskudną grypą i tak naprawdę dopiero dochodzę do siebie. Bywałam chora, ale tak mocno to chyba nigdy. Marzę już tylko o wiośnie, żeby pożegnać ten okres chorobowy. Nigdy nie przepadałam za zimą, szczególnie teraz kiedy te zimy to bardziej taki mix różnych pór roku niż prawdziwa zima. Jedyna nadzieja, w tym, że w styczniu dni powoli robią się coraz dłuższe, a to znaczy, że już niedługo nie będę wychodziła do pracy jak będzie ciemno i przychodziła jak już będzie ciemno.

I entered the New Year with a nasty flu and I'm really just recovering. I've been sick before, but I think never this bad. I'm just dreaming of spring now, to say goodbye to this sick period. I've never been fond of winter, especially now that these winters are more like this mix of different seasons than a real winter. My only hope, in the fact that in January the days are slowly getting longer and longer, which means that soon I won't be leaving for work when it's dark and coming in when it's already dark.

********************

Aktualnie w sklepach szaleją wyprzedaże więc galerie pełne są ludzi. Ja nie przepadam za ściskiem w galeriach, ale też zniechęcają mnie poprzewracane ubrania na lewą stronę i ubrudzone pudrem w każdym możliwym miejscu. Dodatkowo wolę na spokojnie poprzeglądać sobie asortyment w domu i w razie czego odesłać niepasujące rzeczy niż męczyć się w sklepie z mierzeniem i poszukiwaniem odpowiednich rozmiarów.  

Currently the sales are raging in the stores so the malls are full of people. I am not fond of the squeeze in the malls, but I am also discouraged by the banged-up clothes on the left side and soiled with powder in every possible place. In addition, I prefer to browse the assortment at home in peace and, if necessary, send back the ill-fitting things than to agonize in the store with measuring and searching for the right size.  

************

Sklepy internetowe moim zdaniem mają sporą przewagę nad stacjonarnymi, szczególnie teraz kiedy wiele sklepów oferuje darmową wysyłkę i darmowy zwrot. Dodatkowo na początku roku weszła dyrektywa Onmibus, która obliguje sklepy do podania najniższej ceny z ostatnich 30 dni, to świetna sprawa, bo nareszcie skończy się sztuczne zawyżanie cen dla pozornych obniżek. 

Online stores, in my opinion, have quite an advantage over stationary ones, especially now that many stores offer free shipping and free returns. In addition, at the beginning of the year came the Onmibus directive, which obliges stores to list the lowest price of the last 30 days, a great thing, because at last the artificial inflating of prices for apparent discounts will end. 

1 / 2 / 3 

Jednym z internetowych sklepów jest Wholesale21, który oferuje produkty z kategorii moda, uroda i akcesoria. Znajdziemy tu spory asortyment dla kobiet plus size. Jeszcze nie tak dawno, kobiety powyżej rozmiaru 42 miały duży problem ze znalezieniem sobie czegoś do kupienia w sklepach, a jak już coś było to bardziej wyglądało jak bezkształtny worek niż ubranie. Aktualnie wiele sieciówek wychodzi na przeciw klientkom o większych rozmiarach i często obserwuję, że w sklepach można już kupić bardzo ładne ubrania plus size. 

One of the online stores is wholesale boutique clothing, which offers products in the fashion, beauty and accessories category. Here one can find a considerable assortment for plus size women. Not so long ago, women over size 42 had a big problem finding something to buy in stores, and when there was something it looked more like a shapeless bag than clothes. Currently, many chain stores are catering to larger sized customers, and I often observe that you can already buy very nice plus size clothes in stores. 

1 / 2 / 3 

1 / 2 / 3 

Często kobiety z większym rozmiarem starają się ukryć swoje kształty pod za dużymi ubraniami, co powoduje odwrotny skutek do zamierzonego, bo to jeszcze bardziej zwraca uwagę. Bardzo często starają się również chować za ponurymi i jednolitymi kolorami, a moim zdaniem nie należy bać się kolorów i wzorów. Polacy ogólnie uwielbiają stonowane kolory, a zbyt kolorowa osoba wzbudza często podejrzliwe spojrzenia, bardzo mnie to zastanawia, ponieważ takie osoby są przeważnie wesołe i otwarte. 

Often women with a larger size try to hide their shapes under clothes that are too big, which has the opposite effect, because it draws even more attention. They also very often try to hide behind gloomy and solid colors, and in my opinion, one should not be afraid of colors and patterns. Poles in general love subdued colors, and an overly colorful person often arouses suspicious glances, much to my dismay, since such people are mostly cheerful and open. 

********

Przygotowałam powyżej kilka propozycji sukienek plus size, możecie zobaczyć jak łatwo można bawić się kolorem i kształtem i że większy rozmiar zdecydowanie nie oznacza rezygnacji z tego, co nam się podoba. Pewność siebie mamy w głowie, a nie w rozmiarze ubrań. Znam wiele kobiet, które mimo teoretycznie idealnego rozmiaru ubrań, są ciche i zupełnie nie mają pewności siebie, a z kolei mam kilka koleżanek plus size, które dosłownie emanują pewnością siebie i mają tak świetny gust, że z przyjemnością się na nie patrzy. 
Sama dopiero od kilku lat przełamałam swoje uwielbienie do czarnego koloru i moja szafa już nie wygląda tak smutno. Zaczęłam zauważać, że w pewnych kolorach, których kiedyś nie lubiłam wyglądam naprawdę dobrze. 

I have prepared above some suggestions for plus size sexy dresses, you can see how easy it is to play with color and shape and that a larger size definitely does not mean giving up what we like. We have confidence in our heads, not in the size of our clothes. I know many women who, despite their theoretically perfect clothing size, are meek and completely lacking in self-confidence, while on the other hand I have several plus size friends who literally exude confidence and have such great taste that they are a pleasure to look at. 
I myself have only been overcoming my love for the color black for a few years now, and my closet no longer looks so drab. I've started to notice that I look really good in certain colors that I used to dislike. 


Podsumowując, to nie ubrania nas definiują, ale warto ubierać się zgodnie z własnymi potrzebami oraz własnym pomysłem. Nie kierujmy się modą, bo nie jest ona dla wszystkich. Nie każdy dobrze wygląda w aktualnie modnych dzwonach czy krótkich crop topach, ważne, żebyśmy się dobrze czuli w naszych stylizacjach, a przede wszystkim, żeby były one stworzone ze smakiem. 

In conclusion, it is not the clothes that define us, but it is worth dressing according to our own needs and our own ideas. Let's not follow fashion, because it is not for everyone. Not everyone looks good in the currently fashionable bell-bottoms or short crop tops, what is important is that we feel good in our styles, and above all that they are created with taste. 


4 komentarze:

  1. Świetne sukienki, modne i kolorowe

    OdpowiedzUsuń
  2. polecam dla osób plus size sukienki w geometyczne wzory, szczególnie pionowe pasy albo romby - świetnie optycznie wyszczuplają sylwetkę! jak do tego sukienka będzie miała ciemniejszy odcień (wiadomo-czerń wyszczupla), to już w ogóle będzie luksusowo ;) lepiej unikać zbyt luźnych sukienek bo przy nich wygląda się jeszcze na większą :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Oryginalne, przyciągające wzrok, wzory - na pewno sprawdzą się w wielu stylizacjach, w których odegrają pierwsze skrzypce! Idealne na nadchodzącą wiosnę i lato.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger