Buła, Kot, Koza, Ser, Pizza - Na opak / Velonimo

Mam wrażenie, że gry planszowe z roku na rok coraz bardziej odchodzą w cień na rzecz elektroniki. A przecież nic bardziej nie rozwija umysłu dziecka jak właśnie gra planszowa. Moc kombinowania, analitycznego myślenia czy też kreatywności jakie dają planszówki są mocno niedoceniane.
U nas od lat planszówki królują i mimo, że czasem muszę po raz tysięczny grać w tą samą grę, to ciszę się, że córki nadal to lubią. Weź udział w szalonym wyścigu kolarskim, wygrywaj poszczególne etapy, zdobądź jak najwięcej punktów i zgarnij prestiżowy trykot w marchewkę z groszkiem!

Velonimo to dynamiczna gra, w której rywalizujemy o to, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart z ręki. Aby robić to jak najefektywniej, należy łączyć je w zestawy według wartości lub kolorów. Kluczem do zwycięstwa będzie strategiczne myślenie i rozsądne gospodarowanie swoimi siłami poprzez trafne wybieranie momentów na atak i odpoczynek.


Veloimo to karciana gra, która cieszy oko świetną grafiką, idealna do rozegrania z rodziną czy znajomymi. Jest bardzo prosta i składa się z 5 rund, w każdej z nich obywamy jeden etap wyścigu kolarskiego. Oczywiście każdy z poziomów jest trudniejszy.
Zasady są takie, że musimy pozbyć się wszystkich kart, jednak nie warto robić tego od razu, bo gra wymaga od nas sprytu i odpowiedniego doboru kart, żeby wyjść na prowadzenie w grze. Mam wrażenie, że gra wciągnęła mnie równie mocno co moje dzieci. Do wygranie jest zacna nagroda, a mianowicie koszulka lidera w marchewki z groszkiem. 
Duży plus za nieskomplikowane zasady, bo często schodzi dużo czasu na samo zapoznanie się z zasadami gry, a także wielki plus na przepiękną grafikę, która umila grę. 
Buła, Kot, Koza, Ser, Pizza! Wykładaj karty w rytm tej niecodziennej wyliczanki, a gdy wypowiedziane słowo pasuje do obrazka, klepnij kartę ręką, nakrywając ją. Ten, kto będzie ostatni, zabiera wyłożone karty, a zwycięży gracz, który pozbył się wszystkich!

Pamiętasz inny układ słów z tytułu? Tym gorzej dla Ciebie, bo jest już nieaktualny! Buła, Kot, Koza, Ser, Pizza - Na opak wywraca do góry nogami nie tylko wyliczankę, ale i same karty. Ich odwrócone wersje będą wymagały zupełnie innego reagowania. Uważaj i nie daj się zmylić, a zwycięstwo będzie na wyciągnięcie ręki!
Mamy tą grę w wersji podstawowej i przyznam, że nadal jest z częstym użyciu. Dzięki małym gabarytom idealnie nadaje się do wzięcia w podróż czy na piknik.


W podstawowej wersji chodzi o to, że każdy z uczestników gry otrzymuje taką samą ilość kart i układa je obrazkami w dół. Pierwsza osoba wykłada swoją kartę mówiąc "buła", następna osoba odkrywa swoją kartę mówiąc "pizza". Analogicznie kolejna osoba mówi "Kot" ... Takie wymienianie trwa dopóki, któraś z osób nie trafi na 'swoją' kartę, czyli np. ma kota na karcie i powie 'kot'. Wtedy wszyscy kładą dłonie na stosie, a ostatnia osoba, która położyła dłoń zabiera cały stos do swojej talii. Zadaniem jest pozbycie się wszystkich swoich kart.

Nowa wersja może okazać się trudna dla osób, które znają już podstawową wersję "Buły", bo na początku trudno jest przyzwyczaić się do nowego układu słów. Dodatkowym utrudnieniem są karty z pandami, łosiami i lwami morskimi. Trochę zaburza to nasz rytm gry, ponieważ musimy skoordynować naszą rękę i oko, a to wcale nie takie łatwe.

Buła to nie tylko gra dla dzieci, to idealna gra na wszelkie imprezy, niesamowicie rozluźnia atmosferę i sprawia, że wszyscy się świetnie bawią.

Polecam zarówno wersję podstawową jak i Bułę na opak, bo ciężko wybrać jedną. Najlepiej mieć obie! ;) Obie gry znajdziecie w  sklepie Rebel.pl

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger