Zdrowe śniadanie do szkoły

Śniadanie do szkoły nie musi być nudne!

Jeszcze za moich czasów do szkoły brało się głównie kanapki, a od czasu do czasu kupowało się coś w sklepiku szkolnym. Aktualnie mamy dużo szerszy wachlarz możliwości, jednak nie wszyscy z tego korzystają. Często widzę, że dzieci przynoszą wielkie śniadaniówki do szkoły, bynajmniej nie wypełnione zdrowym jedzeniem. Z przerażeniem patrzę jak dzieci w 1 klasie dostają na śniadanie baton plus napój gazowany, a czasem jeszcze pieniądze do automatu ze słodkościami. 


Posiłki są naszym paliwem więc muszą być pełnowartościowe. Szczególnie jest to ważne w przypadku dzieci, które rosną i z powodu braku pożywnego jedzenia mogą mieć problemy ze skupieniem się w szkole, a co za tym idzie problemy w nauce. Dlatego warto poświecić chwilę wieczorem czy wstać wcześniej, żeby przygotować dziecku coś wartościowego do szkoły. 

Moje córki uwielbiają kolorowe śniadania, co prawda nigdy nie miały problemów z jedzeniem owoców i warzyw więc być może mam łatwiej w tym temacie, ale warto próbować i przekonywać dzieci do zdrowego jedzenia. 

Oprócz standardowej kanapki z wędliną, serem i warzywami, moje córki dostają również świeże owoce lub musy owocowe, zależnie na co mają ochotę. Warto również dać dziecku wafle ryżowe do pochrupania lub zdrowe muffinki na słono lub słodko. Czasem pieczemy też chlebek bananowy i kroimy na plasterki w śniadaniówki. 

Sprawdzają się u nas również marchewki pokrojone w słupki czy pomidorki koktajlowe. Czasem córki biorą też serki czy jogurty

Jednak największe zainteresowanie jest wszelkiego rodzaju placuszkami. Możliwości jest bardzo wiele więc w tej kwestii nie ma nudy. Co raz to dobieramy inne dodatki, ale najlepsze są zawsze z owocami. Największym zainteresowaniem cieszą się racuchy, bo okazało się, że również dokarmiany część klasy. Cieszę się, że innym dzieciom również smakuje, ale z drugiej strony szkoda, że ich rodzice nie pomyślą o urozmaiceniu śniadań do szkoły swoim dzieciom. Aktualnie to właśnie domowe racuchy są u nas najczęstszymi gośćmi na drugie śniadanie, ale sama je bardzo lubię i często biorę jako drugie śniadanie. Zrobienie ich jest bardzo proste, a niedawno okazało się, że może być jeszcze prostsze i szybsze. Polskie Młyny oferują nam różne gotowe mieszanki, o dobrych składach, z których możemy wyczarować np. zdrowe racuchy dla dzieci do śniadaniówki. Wystarczy dodać dwa składniki i gotowe. Ja nie posypuję ich cukrem pudrem, a w zamian nakładam owoce. Dzieci mają wybór czy zjedzą je razem czy owoce zjedzą osobno. Racuchy są bardzo dobre również bez żadnych dodatków. 


Tak naprawdę szykując śniadanie dla swojego dziecka, warto się zastanowić co my dorośli jemy na drugie śniadanie i czy w ogóle znajdujemy na nie czas. Ja oprócz tego, że nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez kawy, staram się również w miarę zdrowo jeść. Odkąd zmieniłam swoje nawyki zdecydowanie lepiej się czuję, rzadziej boli mnie głowa (a kiedyś miałam z tym spory problem), ale przede wszystkim warto dać dobry przykład dzieciom, bo one uczą się z obserwacji dorosłych, a nie pustych przemów. 

A jak wyglądają śniadaniówki Waszych dzieci?


6 komentarzy:

 1. Ja swoim dzicieom również szykuje kolorowe śniadanka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas głównie kanapki, ale dzięki za ciekawe pomysły. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śniadanie dla dzieci musi być smaczne, żeby zjadły wszystko i nie były głodne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdrowe przekąski na pewno pokochają dzieciaki. Świetne pomysły.

  OdpowiedzUsuń
 5. Placuszki wyglądają smakowicie :D

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas śniadaniówki na zdrowo, bo dzieciaki dużo czasu spędzają w szkole.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger