Kiedy dzieci się nudzą

Moim zdaniem aktualna zima ciągnie się zbyt długo, już dawno powinno być na plusie i bez śniegu. Te przebłyski słońca dają nadzieję, a kolejnego dnia pada już śnieg. Dzieci również mają już dość tej pogody, czekamy na moment kiedy wyciągniemy nareszcie rowery i hulajnogi, a przede wszystkim ściągniemy kurtki. 
Nie mamy specjalnie problemu z brakiem zajęć w domu, ale z drugiej strony ile można. Moje obie córki odziedziczyły po mnie miłość do książek, ale nie wiem po kim odziedziczyły talent plastyczny, bo ja niestety takiego nie posiadam, ale przypuszczam, że mają go po dziadkach. 


Nie mniej jednak w naszym domu nie brakuje akcesoriów do prac plastycznych, od właśnie rzeczy typowo do malowania, poprzez różne dodatki, po akcesoria do robienia bransoletek. 
Jeżeli chodzi o rzeczy plastyczne to u młodszej córki w przedbiegach wygrywa plastelina. Uwielbia lepić z niej przeróżne kształty, często też wyszukuje w internecie jakichś inspiracji, które potem wykorzystuje np. na lekcjach w szkole. 


Jeżeli nie chcemy zniechęcać dziecka do rysowania, to warto już od początku zaopatrzyć się w dobre kredki. Unikniemy rozczarowania, a sami również nie będziemy sfrustrowani ciągłym temperowaniem oraz łamiącymi się końcówkami. Moje córki mają pełną gamę wszelakich kredek: od świecowych po pastele i chętnie z nich korzystają. Dodatkowo uwielbiam patrzeć jak współpracują i czasami naprawdę długo zajmują się rysowaniem, a to oznacza chwila czasu dla mamy. ;)

Uwielbiane przez dzieci, a już mniej przez dorosłych są farby. U nas farbami maluje się nie tylko po kartkach, ale też po kartonach. Ostatnio powstał bardzo kolorowy domek dla kota, który uwielbia kartony i tylko czeka na kolejne paczki. ;)
Jestem też pełna podziwu dla kreatywności dzieci, ostatnio moja córka poprosiła mnie o koszulkę na dokumenty, sądziłam, że chce schować jakąś pracę. Jednak za jakiś czas przyszła ze swoim wynalazkiem, czarna kartka wsadzona w koszulkę, na której farbami narysowany jest obrazek, z białej kartki wycięty kształt latarki. Między koszulkę a czarną kartkę wsadziła latarkę i obrazek jakby podświetlał się! Sama bym chyba na to nie wpadła, ale kreatywność dzieci nie ma granic. Arkusze kolorowego papieru przydają się zawsze, u nas szczególnie dużo idzie na wszelkiego rodzaju laurki, bo białe są zbyt nudne. ;) Oczywiście białych ryz zużywamy zdecydowanie więcej, ale kolorowy jest ciekawszy do współpracy. 

Na stronie Inkhouse.pl znajdziecie również całą gamę tuszy i tonerów do drukarek. Także przy okazji zakupu tuszy możemy zakupić również artykuły biurowe albo odworotnie, do biurowych dorzucić tusze. 


3 komentarze:

  1. Dorośli też się czasem nudzą ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niekiedy trzeba się natrudzić, by zająć czymś dzieciaki.

    OdpowiedzUsuń
  3. chciałabym żeby moje dzieciaki się nudziły i chcialy rysować :P odkąd poszły na taniec dla dzieci to wstąpił w nie duch walki i ambicja, więc trudno jest je zapędzić do kąpieli czy spania ;) może jak im trochę ekscytacja minie to wtedy zechcą robić coś ,,stacjonarnie" ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger