Wiosenne propozycje gier od Rebel

W naszej rodzinie gry planszowe są używane przez cały rok, jednak w okresie kiedy na dworze jest chłodniej zdecydowanie intensywniej. Mimo, że z utęsknieniem czekam na lato, to lubię czas kiedy mogę zwinąć się w koc z ciepłą herbatą w ręku i zatopić się w graniu z moimi córkami.
Mimo, że moje córki dzieli różnica wieku to starsza często stara się dostosować do młodszej i gramy razem.

Dzisiaj chciałam Wam pokazać kilka propozycji od Wydawnictwa Rebel. gdzie znajdziecie całą gamę przeróżnych gier. Szukasz prostej gry quizowej, która pobudzi Twój umysł do działania? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z geografii? A może Twoje dziecko właśnie poznaje kraje świata i chcesz ułatwić mu zapamiętywanie? 100 Pics: Kraje sprawdzi się doskonale! W pudełku znajdziesz praktyczną obudowę oraz 100 wyzwań, doskonałych do samodzielnej nauki lub zabawy z najbliższymi.
Dlaczego pokochasz tę grę?
- 100 Pics to proste zadania, które możesz dowolnie wykorzystać do zabawy samodzielnie lub z przyjaciółmi.
- Odkrywaj obrazki kawałek po kawałku, sprawdź, ile poprawnych odpowiedzi podasz w ciągu minuty albo wymyśl własne wyzwania!
- Gra pozwala ćwiczyć pamięć, może też służyć podczas nauki polskich słówek.
- Poręczne pudełko i specjalna obudowa zachęcają, by zabrać grę ze sobą i bawić się wszędzie tam, gdzie trzeba walczyć z nudą: w pociągu, w czasie przerw czy podczas dłuższego oczekiwania.

Ta seria to nie tylko świetna zabawa, ale również solidna dawka nauki, moja młodsza pociecha uwielbia quizy więc świetnie się odnalazła w zasadach tej gry. Trudniejsze zadania pasują idealnie również dla starszych dzieci, a czasem i dorośli mogą poćwiczyć umysł i pamięć.

Świetne są małe opakowania gier, które możemy z powodzeniem zabrać w podróż. Mamy sporo takich gier i dzięki temu możemy zabrać na wakacje większą ich ilość. 
W serii mamy: zagadki, zwierzęta, flagi, kraje oraz iluzje optyczne, dlatego każdy znajdzie dla siebie coś dobrego, a kategorie są tak różne, że myślę, że zadowolą każde dziecko. 

Odkrywaj symbole, patrz uważnie i jak najszybciej pozbądź się swoich kart! Jungle Speed Collector to wyjątkowa edycja bezkonkurencyjnej gry rodzinnej, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość reakcji. W każdej rundzie wykładamy przed siebie nową kartę z symbolem. Gdy na stole pojawią się dwa identyczne kształty, ich właścicieli czeka pojedynek o to, który jako pierwszy chwyci totem stojący na środku stołu. Zwycięzca będzie mógł pozbyć się odkrytych kart. A ten, kto chwyci torem w złym momencie albo w ogóle tego nie zrobi... będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników!


Mamy podstawową wersję tej gry i nadal nam się nie znudziła, dlatego teraz w ruch poszła jej druga wesja: Collector. Jest ona urozmaicona o talię kolekcjonerską, a reszta jest taka sama jak w podstawowej wersji Jungle Speed.


Pewnie większość z Was zna grę memory. My bardzo często w nią gramy, a Jungle Speed to włanie połączenie gry memory z grą zręcznościową w postaci szybkiego chwytania totemu. Rozkładamy wszystkie kafelki, a na środku stawiamy totem. Osoba, która zaczyna wybiera dowolny kafelek i go odkrywa, zadanie polega na tym, żeby jak najszybciej złapać totem o ile umiemy dopasować do odkrytego kafelka parę. Jeżeli nikt tego nie zrobi, zakrywamy kafelek i kolejna osoba odkrywa następny. Wygra ten kto na koniec będzie miał najwięcej par. Trudność polega na tym, że symbole są bardzo podobne, a niektóre karty zmuszają nas do zwrócenia uwagi na inne szczegóły.Gra ma również wielki plus w postaci woreczka, który pozwala na zabranie gry w podróż. Gwarantuje Wam dużą dawkę zabawy i obiecuje, że nie będziecie mogli się oderwać od gry.


Co łączy Joannę d’Arc, Krzysztofa Krawczyka, Richarda Nixona i Wisławę Szymborską? Właśnie tak, wszyscy nie żyją! A znajomość dat ich narodzin i śmierci może Cię zaprowadzić prosto do zwycięstwa w tej niebanalnej zabawie, która sprawdzi Twoją wiedzę z historii.

Memento mori to gra karciana, w której staramy się uporządkować postacie na podstawie ich dat urodzenia, śmierci i długości życia. Zwycięży osoba, która popełni najmniej błędów!


Gra idealna dla nastolatków, których jak zaobserwowałam "kręci" temat śmierci. Moja córka również ma czasem dość dziwne zainteresowania, dlatego domyślałam się, że gra jej się spodoba. Co nieco już wie ze szkoły i z książek więc nie była na straconej pozycji. Młodsza również próbuje z nami grać, ale wiadomo, że ograniczenie wiekowe jest spore. 

Zasady są banalnie proste: robimy 3 stosy kart: data urodzenia, data śmierci i długość życia. Każdy z graczy bierze 1 kartę i nie patrząc, umieszcza ją w kolumnie. Następnie patrzymy na to co jest na karcie i czy umieściliśmy ją odpowiednio. Jeżeli nam się udało to karta zostaje, jeżeli nie - dostajemy punkty karne i zabieramy kartę z powrotem. Gramy aż wszystkie kolumny zostaną zapełnione. Zwycięzcą zostaje osoba, która ma najmniejszą liczbę punktów karnych. 

Moim zdaniem gra nie tylko jest rywalizacją, ale również swojego rodzaju edukacją, ponieważ dzieci uczą się dat urodzenia i śmierci sławnych ludzi grając, a jak wiadomo najlepiej się uczymy w trakcie zabawy. 

Gra jest idealna zarówno dla dzieci jak i na rozkręcenie wieczoru dla dorosłych. Myślę, że dla dorosłych będzie nawet lepsza, bo wymaga wytężenia umysłów. ;)


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger