Rebel propozycje planszówek na jesienne wieczory

Doczekałam się niestety tego czasu kiedy pociechy nie biegają pod podwórku do wieczora, ale musimy organizować sobie czas w domu. Z wielką niecierpliwością czekam wiosny, bo jesień i zimę mogłabym dosłownie przespać. Jednak moje dzieci uwielbiają planszówki co pomaga nam w zapełnieniu wolnego czasu wieczorami. Patchwork to metoda szycia, w której łączy się małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór. W przeszłości wykorzystywano ją, żeby zagospodarować niechciane ścinki i skrawki, natomiast dziś jest formą sztuki - z cennych tkanin projektanci wyczarowują cudowne włókiennicze kreacje. Największe arcydzieła powstają z nierównych kawałków materiału, dlatego tę właśnie technikę przyjęła większość artystycznego światka.

Stworzenie pięknej kołdry nie jest jednak łatwe, wymaga wysiłku i czasu, a dostępne kawałki materiału nie zawsze chcą do siebie pasować. Musisz więc wybierać je bardzo uważnie i mieć solidny zapas guzików, który nie tylko pozwoli Ci zakończyć kołdrę, ale uczyni ją lepszą i ładniejszą od rękodzieł konkurencji.


Uwielbiam planszówki, które mają ładne grafiki, jakoś przyjemnie się od razu gra. Uważam, że polska sztuka ludowa jest naprawdę piękna i zawsze zwracam szczególną uwagę na polskie wyroby. Nie wszyscy zdają sobie sprawę dlaczego rękodzieło tyle kosztuje, a wystarczy wiedzieć ile czasu zajmuje jego stworzenie. Nawiązując do gry, w której również musimy stworzyć piękną kołdrę, co również nie jest takie łatwe, bo nie wszystkie elementy do siebie pasują, a dodatkowo musimy mieć odpowiednią ilość guzików. 
Wiem, że istnieje podstawowa wersja tej gry, a także inne wersje, jednak dla mnie ta jest pierwszą z tej serii więc nie mam jak porównać jej do którejkolwiek innej wersji.

Zasady są proste: na środku rozkładamy plansze, która jest dwustronna więc wybieramy tą, która nam bardziej odpowiada. Wokół rozkładamy płytki ze skrawkami materiału, każdy z graczy otrzymuję planszę kołdry i 5 guzików. Wygrywa ten, kto zdobędzie więcej punktów, które otrzymujemy za posiadane guziki i zgarnięcie żetonu specjalnego, który jest tylko jeden i można otrzymać go za ułożenie kołdry o wymiarach 7x7.

Gra ma dość prosta i myślę, że nawet dzieci poniżej 8 lat sobie z nią poradzą, dodatkowo mnie kupiła całkowicie swoim pięknym wyglądem, co jak co, ale polski folklor jest piękny!


Champions! to zwariowana gra imprezowa, w której staramy się wskazać, kto zostanie czempionem turnieju, odgadując, na kogo mogą zagłosować nasi znajomi. W każdej rundzie 8 postaci zmierzy się w serii nieprawdopodobnych pojedynków. Za każdym razem głosujecie na zawodnika, który Waszym zdaniem wygra, a następnie sprawdzacie wynik. Kto utrzyma się w grze do końca? To zależy od Ciebie!


Czasem,  żeby rozkręcić imprezę wystarczy gra planszowa. A jeżeli szukacie takiej gry, to dobrze trafiliście, bo Champions rozkręci imprezę bez zbędnych wspomagaczy ;)
Gra ma naprawdę minimalną ilość zasad, a te które są pozwalają na świetną zabawę, a także bliższe poznanie się przeciwników. Musimy przewidywać na kogo postawią przeciwnicy, a także możemy prowadzić dyskusje o swoich typowaniach. 

Do gry potrzebujemy minimum 3 osób, każda z nich otrzymuje otrzymuje tabliczkę, mazak, kartę z postaciami i dwie karty do głosowania. Na tabliczkach do zapisania postaci biorących udział w mistrzostwach, możemy je wybrać z podpowiedzi lub wymyślić samodzielnie. Runda dzieli się na ćwierćfinały, półfinały i finał. Uczestnicy obstawiają, kto przejdzie do półfinału, a następnie do finału. 

Najlepsze w całej grze są pytania, ponieważ mamy w niej pytania typu: Kto liczy na palcach: Potwór Frankensteina czy Babcia? Kto je kiwi w skórce: Beyoncé czy Darth Vader? To zapewnia dużą dawkę uśmiechu i całą masę dobrej zabawy. Gra jest typowo imprezowa, ale my gramy w nią również z dziećmi, które uwielbiają takie gry. 

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger