Seks tantryczny - czym naprawdę jest i jak zacząć?

Zacznij swoją przygodę z seksem tantrycznym! Dowiedz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby zacząć przygodę z tą praktyką. Od orgazmu po energię seksualną - wszystko, co musisz wiedzieć!
Seks tantryczny - na czym polega, jakie zalety przynosi tantra?
Seks tantryczny to praktyka, która odnosi się do holistycznego podejścia do seksu, skupiającego się na zmysłowym i energetycznym aspekcie seksualności. Jest to forma seksu, która wykracza poza zwykłe akty seksualne, umożliwiając głębsze zjednoczenie z partnerem poprzez kontakt wzrokowy, oddychanie i skupianie się na przepływie energii.

Czym jest tantra?
Tantra, będąc głęboko zakorzenioną w tradycji duchowej częścią hinduizmu i buddyzmu, skupia się na rozwoju osobistym i duchowym. Jest to ścieżka dążenia do oświecenia, która opiera się na zasadach głębokiej medytacji, recytacji mantr w sanskrycie, studiowaniu starożytnych tekstów, takich jak tybetańskie sutry, i tantry, oraz praktykowaniu wizualizacji. Kluczowym aspektem tradycyjnej tantry jest redukcja przywiązania do wszystkiego, nawet do swojego nauczyciela i dążenie do wewnętrznego spokoju, odchodząc od skupienia na przyjemnościach. W przeciwieństwie do tego, neotantra, znana również jako 'tantra nowoczesna' choć z tantrą nic wspólnego nie ma, pojawiła się w latach 70-tych XX wieku, często wiąże się z eksploracją seksualności i intymności. Jednakże, jest to znacznie szersze i bardziej współczesne i błędne interpretowanie dawnych nauk, często odbiegające od pierwotnych, duchowych celów tantrycznych praktyk. W neotantrze elementy seksualne są jednym z wielu narzędzi służących do osobistego rozwoju, ale nie są one centralnym punktem praktyki, podobnie jak w tradycyjnej tantrycznej ścieżce duchowej. Tantryczne podejście do seksu W tantrycznym podejściu do seksu zwraca się uwagę na duchowy aspekt aktywności seksualnej, podkreślając jej energetyczną wymowę. To nie tylko fizyczne uprawianie seksu, ale także oddychanie, skupianie się na przepływie energii i doznawanie orgazmu w sposób bardziej świadomy i głębszy niż w przypadku zwykłego seksu. Tu już piszemy o tantrycznym podejściu, ale tak na prawdę chodzi o NEOtantrycznym podejściu.

Miłość a duchowość
Jedną z istotnych wartości tantryzmu jest zjednoczenie miłości i duchowości w kontekście seksualnym, co sprawia, że seks tantryczny polega na tworzeniu energetycznego połączenia między partnerami. Poprzez praktykowanie takiego podejścia do seksu, możliwe jest doświadczanie głębokiego kontaktu z własną seksualnością oraz partnerem, co przyczynia się do rozwoju osobistego i duchowego.

Seksualność w tantrze
Tantryczny seksualny to praktyka, która skupia się na holistycznym podejściu do seksu, koncentrującym się na zmysłowym i energetycznym aspekcie seksualności. Jest to forma seksu, która przekracza zwykłe akty seksualne, umożliwiając głębsze zjednoczenie z partnerem poprzez kontakt wzrokowy, oddychanie i skupienie się na przepływie energii. 

Energia seksualna i orgazm w seksie tantrycznym
Na czym polega seks tantryczny? W tantrze seksualnej energia seksualna odgrywa kluczową rolę. NEO-Tantra postrzega seks jako przejaw energii, która może być wykorzystana do osiągnięcia większej intymności i zjednoczenia z partnerem. Skupienie się na tej energii podczas aktu seksualnego może prowadzić do głębokiego doznania bliskości z drugą osobą oraz podniesienia poziomu podniecenia.
Orgazm w seksie tantrycznym jest postrzegany nie tylko jako fizyczny wytrysk, lecz jako wielowymiarowe doświadczenie, które obejmuje zarówno ciało, umysł, jak i ducha. Tantryczna praktyka skupia się na doznawaniu orgazmu w sposób świadomy i kontrolowany, umożliwiając partnerom doświadczanie pełnej ekstazy oraz głębokiego zjednoczenia energetycznego.

Masaż tantryczny - na czym polega
Na czym polega masaż tantryczny? Masaż tantryczny to praktyka, która ma na celu rozbudzenie zmysłów, zwiększenie świadomości ciała oraz promowanie głębokiej relacji z partnerem poprzez dotyk. Jest to forma masażu, która skupia się na energetycznej wymowie dotyku, a nie tylko na relaksacji mięśni. Masaż tantryczny może być wykonywany zarówno przez partnera, jak i doświadczonego terapeutę. Wiele osob chce wiedzieć czym jest masaż tantryczny... Aby odpowiedzieć na to pytanie
najlepiej jest sięgać do rzetelnych informacji. Np. na stronie Świątyni Anahata Tantra. W prostych słowach masaż tantryczny to rodzaj masażu, który koncentruje się na przenoszeniu i rozprowadzaniu energii seksualnej w ciele. Podczas masażu tantrycznego, partnerzy mogą doświadczać głębokiej bliskości, relaksu oraz odblokowania energetyczznego, co przyczynia się do poprawy intymności i bliżenia w związku. Masaż tantryczny może mieć duże efekty uzdrawiania. A masaż tantryczny dla pary ma mniejsze efekty uzdrawiania jednostki, ale działa korzystnie dla związku wzmacniając i tworząc silniejszą więź. Więcej na temat prawdziwego masażu tantrycznego dla par znajdziesz na

Zalety masażu tantrycznego
Masaż tantryczny oferuje szereg korzyści, które wpływają zarówno na ciało, jak i na umysł. Jedną z głównych zalet jest zwiększenie świadomości własnego ciała i zmysłów, co przyczynia się do lepszego poznania i zrozumienia siebie. Ta forma masażu skutecznie redukuje napięcie i stres, co jest szczególnie ważne w dzisiejszym zabieganym świecie. W kontekście związku, masaż tantryczny może znacząco zwiększyć intymność i bliskość, pomagając w budowaniu głębszej i bardziej satysfakcjonującej relacji z partnerem. W życiu prywatnym, tantryczny masaż może służyć jako wstęp do seksu tantrycznego,
oferując parom możliwość lepszego zrozumienia i kontroli nad swoją energią seksualną.
Jest to szczególnie cenne w pogłębianiu wzajemnych relacji i zwiększaniu zrozumienia potrzeb i granic partnera. Z kolei w profesjonalnym ujęciu, masaż tantryczny wykonywany przez specjalistę staje się
narzędziem rozwoju duchowego i osobistego. Może on pomagać w leczeniu różnych schorzeń, w tym także w przypadku takich dolegliwości jak pochwica, wspomagając proces leczenia i powrotu do zdrowia. Podkreślenie tych różnorodnych aspektów masażu tantrycznego pomaga w zrozumieniu jego kompleksowej natury, która wykracza poza proste rozumienie tej praktyki jako wyłącznie narzędzia seksualnego czy erotycznego. To holistyczne podejście, łączące ciało, umysł i ducha, jest tym, co wyróżnia masaż tantryczny i czyni go wyjątkowym doświadczeniem.

Rozwój osobisty i seks tantryczny
Seks tantryczny jest praktyką, która odnosi się do holistycznego podejścia do seksu, skupiającego się na zmysłowym i energetycznym aspekcie seksualności. Jest to forma seksu, która wykracza poza zwykłe akty seksualne, umożliwiając głębsze zjednoczenie z partnerem poprzez kontakt wzrokowy, oddychanie i skupianie się na przepływie energii. Tantryczna praktyka seksualna zachęca do rozwoju osobistego poprzez skoncentrowanie się na zmysłowym doznaniu, energetycznym aspekcie seksualności oraz głębokim zjednoczeniu z partnerem. Umożliwia to doświadczenie seksu w sposób bardziej świadomy
i kontemplacyjny, prowadząc do transformacji osobistej i rozwoju duchowego. 

Praktyka seksu tantrycznego vs zwykłego seksu. 
Seks tantryczny różni się od zwykłego seksu. Tantryczne praktyki seksualne kładą nacisk na rozwinięcie świadomości podczas współżycia, skupienie na energetycznym aspekcie seksualności oraz zjednoczenie z partnerem na poziomie intymnym, psychicznym i duchowym. Poprzez skoncentrowanie się na praktykach tantrycznych, możliwe jest doświadczanie seksu w sposób bardziej uważny, zmysłowy i duchowy, co prowadzi do rozwinięcia osobistego i duchowego.

Zalety seksu tantrycznego
Seks tantryczny przynosi wiele korzyści, takich jak rozwijanie większej intymności z partnerem, doświadczanie seksualności w sposób bardziej energetyczny i świadomy, oraz osiąganie głębszego zjednoczenia na poziomie intymnym, psychicznym i duchowym, co przyczynia się do rozwoju osobistego oraz zwiększenia satysfakcji z relacji.


1 komentarz:

  1. Dziękuję, że o tym piszesz. Więcej takich tematów <3

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger