Anwen zestaw odżywek do włosów o średniej porowatości

O kosmetykach Anwen słyszałam już jakiś czas temu, ale jakoś jeszcze nie miałam okazji ich używać. A Anwen była jedną z pierwszych blogerek, dzięki którym moja pielęgnacja włosów zmieniła się diametralnie. W kalendarzu adwentowym Pure Beauty, znalazłam zestaw odżywek Anwen do włosów średnioporowatych. 

Klucz do piękna Twoich włosów to tzw. równowaga PEH czyli odpowiednie proporcje protein, emolientów i humektantów w codziennej pielęgnacji włosów.

Sposób użycia: Aby zachować równowagę PEH stosuj odżywkę Proteinową raz w tygodniu (lub co 3-4 mycia), Nawilżającą 1-2 razy w tygodniu (lub co 2-3 mycia), a Emolientową w pozostałe dni. Zrezygnuj z aplikacji odżywki Nawilżający Bez, gdy wilgotność powietrza jest bardzo wysoka lub stosuj ją w takie dni przed myciem (np. jako podkład podczas olejowania włosów). Odżywkę Emoleintową możesz nakładać również po spłukaniu z włosów odżywki Proteinowej lub Nawilżającej, aby lepiej zabezpieczyć włosy przed utratą składników aktywnych dostarczonych w pielęgnacji i wygładzić włosy.


Odżywka Proteinowa Magnolia w swoim składzie zawiera odpowiednią kompozycję protein: mleczne, z owsa oraz hydrolizowaną keratynę, które ze względu na swoją budowę zostały optymalnie dopasowane do potrzeb średnioporowatych włosów*. Proteiny odbudują ubytki w strukturze włosów i sprawią, że staną się one bardziej gładkie, lejące i błyszczące. Przyjemny zapach magnolii umili Ci włosowe SPA.

Odżywka Emolientowy Irys zawiera aż 5 olei: brokułowy, który działa jak naturalny silikon, macadamia, moringa, tsubaki i z pestek śliwki. Bogate w odpowiednie kwasy tłuszczowe oleje zostały optymalnie dopasowane do potrzeb średnioporowatych włosów*. Moc emolientów sprawi, że Twoje włosy staną się bardziej gładkie, błyszczące i elastyczne. Przyjemny zapach irysa umili Ci włosowe SPA.

Odżywka Nawilżający Bez zawiera aż 5 substancji, które mają zdolność wiązania i utrzymywania wody wewnątrz włosa. Naturalny składnik pochodzenia roślinnego – Pentavitin zapewnia włosom głębokie i długotrwałe (nawet do 72 godzin) nawilżenie oraz Hyaloveil-P®, który wbudowuje się w strukturę włosa intensywnie i długotrwale go nawilżając. Efekt nawilżenia wspomagają bogaty w witaminy i minerały sok z aloesu oraz gliceryna i mocznik. Nanocząsteczkowy ekstrakt z cebuli wnika głęboko do wnętrza włosów i odbudowuje je, a skrobia ziemniaczana wygładza i dodatkowo pielęgnuje. Siła humektantów zawartych w odżywce sprawia, że włosy stają się dobrze nawilżone, a przez to bardziej błyszczące, gładkie i sprężyste.


Generalnie prawda jest taka, że w większości przypadków używam odżywek i masek na przemian, jednak nie ma w tym jakiegoś ładu i składu. Poczytałam trochę o równowadze PEH i myślę, że sprawdziłaby się z moim przypadku. Często jest tak, że ciężko mi zniwelować puch po myciu albo przedobrze i uzyskuję efektów strąków.

Odżywki dobrze ze sobą współpracują, o ile używamy ich zgodnie z zaleceniem. Z moich obserwacji wynika, że w sumie można by ich używać oddzielnie, ale nie dadzą takich fajnych efektów równowagi. Każda z odżywek ma inny zapach, ale każdy jest bardzo ładny i delikatny, chociaż najbardziej przypadł mi do gustu bez. Jeżeli chodzi o wydajność to moim zdaniem są bardzo wydajne dzięki swojej konsystencji. Myślę, że zestaw starczy spokojnie na kilka miesięcy regularnego używania. 

Zestaw zachęcił mnie na tyle, że mam ochotę wypróbować inne produkty ze sklepu Anwen. 


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger