wtorek, 3 lutego 2015

INICJATYWA 2H bo blog to nie tylko same kosmetyki

Dokładnie, blog to nie tylko kosmetyki! Ogólnie jestem osobą wrażliwą na cudzą krzywdę czy zwierząt czy dzieci, jednak dzisiaj będzie o pomocy na odległość. Czasem wydaje się nam, że nie możemy pomóc, bo jesteśmy za daleko, bo nie wiemy jak itp. 
Sama również nie wiedziałabym o takiej możliwości, gdyby nie napisał do mnie Pan Mateusz z firmy Diadem i nie przedstawił Inicjatywy 2 H, która po krótce polega na tym, że za każdy kupiony kosmetyk Diadem Cosmetics sfinansuje dwie godziny (Inicjatywa 2H) edukacji dla dyskryminowanych z powodu płci dziewczynek i kobiet w krajach Trzeciego Świata.Kupując kosmetyki Diadem, Szafir i Caroline's Rose dbasz nie tylko o swój wygląd - dzięki stworzonej przez te firmy inicjatywie 2H walczymy także o poprawę sytuacji kobiet w najbiedniejszych regionach świata. Co roku w Indiach tysiące dziewczynek jest porzucanych wyłącznie ze względu na swoją płeć. W wyniku tego zjawiska co roku traci życie około 400 000 dziewczynek, a na każdy 1000 chłopców przypada jedynie 868 dziewczynek.


Więcej o inicjatywie 2 H możecie przeczytać tutaj: http://www.diadem.com.pl/dwie_godziny.htmlDarowizna jest uzależniona od liczby sprzedanych kosmetyków. Wspólnie z partnerami firma Diadem pozyskuje nauczycieli i zatrudnia ich po takich stawkach, aby ich cel był możliwy do osiągnięcia. Na chwilę obecną ufundowano już ponad 24000 godziny edukacji


Na czym polega inicjatywa 2H?

Jak to w ogóle działa? Otóż najpierw kupujemy kosmetyk i zależnie od ilości sztuk, zależna jest ilość sfinansowanych godzin. Następnie na koniec miesiąca firma Diadem podlicza liczbę sprzedanych kosmetyków i przekazuje darowiznę przeznaczoną na finansowanie edukacji przez organizacje non-profit w krajach Trzeciego Świata. Partnerzy we współpracy z firmą organizują edukację szkolną porzuconych przez matki dziewczynek oraz warsztaty zawodowe dla kobiet w ciężkiej sytuacji życiowej. Dziewczynki rozwijają ciekawość świata i pewność siebie - po szkole średniej idą na studia lub rozpoczynają pracę. Kobiety biorące udział w szkoleniach zawodowych często zakładają własne firmy usługowe i inspirują swoje otoczenie do walki o ekonomiczną niezależność. Dzięki 2H kobiety doceniają siłę edukacji. Mamy nadzieję, że to przyniesie owoce kiedy zdecydują się inwestować w edukację własnych dzieci.Mam wielką nadzieję, że inicjatywa 2H będzie się dalej rozwijać i wesprze ją również więcej firm, a także konsumentów, dlatego zapraszam również Was do wspierania tak szczytnego celu. ;)
11 komentarzy:

 1. Też szykuję taki post. Fajna inicjatywa, warta poparcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę fajny pomysł z tą inicjatywą

  OdpowiedzUsuń
 3. super pomysł byle wiecej takich

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podobają mi się tego typu akcje-można zrobić coś dobrego sprawiając jednocześnie przyjemność sobie. Oby więcej tego typu inicjatyw!

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajna sprawa :)
  na pewno pomogę i kupię jakiś ich kosmetyk :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze wykorzystywać bloga do takich celów. Dodam informację o tej akcji w następnym poście. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger