INICJATYWA 2H bo blog to nie tylko same kosmetyki

Dokładnie, blog to nie tylko kosmetyki! Ogólnie jestem osobą wrażliwą na cudzą krzywdę czy zwierząt czy dzieci, jednak dzisiaj będzie o pomocy na odległość. Czasem wydaje się nam, że nie możemy pomóc, bo jesteśmy za daleko, bo nie wiemy jak itp. 
Sama również nie wiedziałabym o takiej możliwości, gdyby nie napisał do mnie Pan Mateusz z firmy Diadem i nie przedstawił Inicjatywy 2 H, która po krótce polega na tym, że za każdy kupiony kosmetyk Diadem Cosmetics sfinansuje dwie godziny (Inicjatywa 2H) edukacji dla dyskryminowanych z powodu płci dziewczynek i kobiet w krajach Trzeciego Świata.Kupując kosmetyki Diadem, Szafir i Caroline's Rose dbasz nie tylko o swój wygląd - dzięki stworzonej przez te firmy inicjatywie 2H walczymy także o poprawę sytuacji kobiet w najbiedniejszych regionach świata. Co roku w Indiach tysiące dziewczynek jest porzucanych wyłącznie ze względu na swoją płeć. W wyniku tego zjawiska co roku traci życie około 400 000 dziewczynek, a na każdy 1000 chłopców przypada jedynie 868 dziewczynek.


Więcej o inicjatywie 2 H możecie przeczytać tutaj: http://www.diadem.com.pl/dwie_godziny.htmlDarowizna jest uzależniona od liczby sprzedanych kosmetyków. Wspólnie z partnerami firma Diadem pozyskuje nauczycieli i zatrudnia ich po takich stawkach, aby ich cel był możliwy do osiągnięcia. Na chwilę obecną ufundowano już ponad 24000 godziny edukacji


Na czym polega inicjatywa 2H?

Jak to w ogóle działa? Otóż najpierw kupujemy kosmetyk i zależnie od ilości sztuk, zależna jest ilość sfinansowanych godzin. Następnie na koniec miesiąca firma Diadem podlicza liczbę sprzedanych kosmetyków i przekazuje darowiznę przeznaczoną na finansowanie edukacji przez organizacje non-profit w krajach Trzeciego Świata. Partnerzy we współpracy z firmą organizują edukację szkolną porzuconych przez matki dziewczynek oraz warsztaty zawodowe dla kobiet w ciężkiej sytuacji życiowej. Dziewczynki rozwijają ciekawość świata i pewność siebie - po szkole średniej idą na studia lub rozpoczynają pracę. Kobiety biorące udział w szkoleniach zawodowych często zakładają własne firmy usługowe i inspirują swoje otoczenie do walki o ekonomiczną niezależność. Dzięki 2H kobiety doceniają siłę edukacji. Mamy nadzieję, że to przyniesie owoce kiedy zdecydują się inwestować w edukację własnych dzieci.Mam wielką nadzieję, że inicjatywa 2H będzie się dalej rozwijać i wesprze ją również więcej firm, a także konsumentów, dlatego zapraszam również Was do wspierania tak szczytnego celu. ;)
11 komentarzy:

 1. Też szykuję taki post. Fajna inicjatywa, warta poparcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę fajny pomysł z tą inicjatywą

  OdpowiedzUsuń
 3. super pomysł byle wiecej takich

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podobają mi się tego typu akcje-można zrobić coś dobrego sprawiając jednocześnie przyjemność sobie. Oby więcej tego typu inicjatyw!

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajna sprawa :)
  na pewno pomogę i kupię jakiś ich kosmetyk :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze wykorzystywać bloga do takich celów. Dodam informację o tej akcji w następnym poście. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger