"Wszystko o ..." przepiękna seria książek dla dzieci

Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej, nie wiem jak jest w innych szkołach, ale z naszej klasie jest świetny zwyczaj wręczania upominków nie tylko paniom, ale również dzieciom. Zresztą już nie raz wspominałam o tym, że jestem za prezentami dla nauczycieli, kiedy widzę, że traktują z sercem swoją pracę i nasza pani właśnie na taki upominek zasługuje, bo robi dużo więcej niż inne nauczycielki. Córka nigdy nie wróciła ze szkoły znudzona, ewentualnie zmęczona, a to sztuka zaciekawić taką gromadę dzieci.


A jeżeli jesteśmy w temacie ciekawości, to mam dla Was świetną propozycję dla dzieci w każdym wieku. Młodszym mogą czytać rodzice, a starsze samo dowie się wielu ciekawostek. Książki "Wszystko o ..." są pełne ciekawostek oraz faktów z życia zwierząt, dodatkowo są przepięknie ilustrowane. 

Teksty są krótkie, co ułatwia dziecku czytanie oraz przyswajanie treści, dodatkowo przeplatane wieloma rysunkami co umożliwia wizualizację. Mojej córce dość trudno było zrozumieć przeliczanie wieku psa na wiek człowieka. Dodatkowo niedawno pierwszy raz zetknęły się ze śmiercią psa mojej babci i nie mogła zrozumieć, dlaczego 15 -letni pies jest już "dziadkiem". Zobrazowane treści książki pozwalają zrozumieć dziecku te zależności. 


Cała książka opowiada szczegółowo o zachowaniu psa, jego pochodzeniu oraz wielu ciekawostkach, o których sama nie miałam pojęcia. Warto zaopatrzyć dziecko w tą książkę, bo jak dobrze wiemy pies to najlepszy przyjaciel człowieka i warto wiedzieć o nich więcej. ;)


Wszystko o krowach to kolejna część serii. Kiedy mieszkamy w mieście i mamy dość mało styczności z wiejskimi zwierzętami, warto sięgnąć po książkę o krowach. Swoją drogą wiedzieliście, że krowa może dożyć nawet 20 lat? Na dzieciach wychowanych na wsi, zwierzęta wiejskie nie robią wrażenia, ale moje dziewczyny są zachwycone dosłownie wszystkimi. Kiedy jesteśmy u babci na wsi musimy zobaczyć wszystko po kolei: krowy, świnki, konie, a najbardziej lubią kozy ;)
Z książki możemy się dowiedzieć jak obchodzić się z krowami, bo wbrew pozorom to nie takie łatwe, a praca na roli to ciężki kawałek chleba.
Cała seria zawiera 6 pozycji o różnych zwierzętach, nam brakuje jeszcze 3, bo mamy jeszcze książeczkę o kotach. Na pewno kupimy o pszczołach, bo to bardzo ważny temat.
Uważam, że książeczki są idealne dla każdego dziecka, krótkie fakty przeplatane obrazkami zachęcą każdego małego czytelnika. A na dobrą sprawę my jako rodzice, na pewno dowiemy się szczegółów, o których nie mieliśmy pojęcia. ;)


Na stronie Wydawnictwa Dragon możecie poczytać szczegółowe opisy i wybrać tytuły, które Wam pasują. 

Jak podoba się Wam ta seria?
Czytacie z dziećmi czy Wasze pociechy czytają już same?

1 komentarz:

  1. Książka o psach to coś dla mojej córki, a może zainteresowałaby się też innymi zwierzakami :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger