Jesteśmy piękne! ;)

Kiedyś uważałam, że atrakcyjność kobiety leży tylko w jej wyglądzie, że nie jest to zależne od nas. Jednak moje myślenie zmieniło się na te idące w dobrym kierunku jakiś czas temu, kiedy to doszłam do tego, że nasza atrakcyjność leży tylko i wyłącznie w naszej psychice, Jeżeli czujemy się atrakcyjne, tak również postrzegają nas inni. 

Nigdy nie miałam problemów z nadwagą, trądziku czy innych przypadłości, ale miałam jedno - okulary! Niby mała rzecz, ale odejmowała mi dużo pewności siebie. Szczególnie w okresie gimnazjum, kiedy to większość dostaje "małpiego rozumu". Teraz po wielu latach, traktuje okulary jako atut, chociaż co prawda nie muszę już ich nosić na stałe. 


Kolejną kwestią jest ciąża, a konkretniej ciało po ciąży. Wiadomo, że kiedy decydujemy się na dziecko, musimy poświęcić swoje ciało, które nigdy już nie będzie takie jak wcześniej. Jednak trzeba się zastanowić czy gorsze? W moim przypadku, jestem szczuplejsza po dwóch ciążach niż przed, jedyny defekt to fałdka na brzuchu po cesarce. Poświęcenie własnego ciała jest niczym w porównaniu do moich wspaniałych psotnic, bo to one dają mi wiele radości, a usłyszane z ust dziecka: "Mamo, jesteś piękna" daje pełnię pewności siebie.


A jak jest w codziennym życiu? Czy postrzegamy siebie jako atrakcyjne mimo swoich kompleksów? Może słyszymy za mało komplementów i również za mało ich mówimy. Przyjemnie jest słyszeć miłe słowa o sobie, a także sprawiać przyjemność innym, ale wydaje mi się, że często o tym zapominamy. Dove po raz kolejny rusza z kampanią na temat piękna polek i ich postrzegania przez inne osoby. Raport przedstawia się dość zatrważająco, ponieważ tylko 2 na 10 kobiet czują się piękne. Jest to moim zdaniem bardzo słaby wynik, ale co się dziwić, mamy bardzo zakompleksione społeczeństwo, a przecież każdy jest piękny, ale sztuką jest dojrzeć w sobie to piękno. Kochane, każda z nas jest piękna! Czy to z trądzikiem, czy niska, czy z pomarszczonym brzuszkiem po ciąży. Każda jest wyjątkowa i ma w sobie coś niezwykłego, dlatego powinnyśmy czuć się piękne każdego dnia i mówić to sobie i innym.
A ode mnie jako od mamy dziewczynek, mogę dodać tylko jedno, budujcie poczucie pewności siebie u swoich córek i mówicie im, że są wartościowe i piękne, a na pewno zaowocuje to w przyszłości i nie będą żądać od nas zadośćuczynienia lub odszkodowania. Ale to tak już w formie żartu ;)10 komentarzy:

 1. Jesteśmy piękne i to jest piękne.

  OdpowiedzUsuń
 2. hheh fajnie,że lubia nas tak wspierac

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jak wyniki wykazały, myślę, że głównym problemem jest brak pewności siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak wyniki wykazały, myślę, że głównym problemem jest brak pewności siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nikt nie jest doskonały. Każdy człowiek ma własne i niepowtarzalne poczucie piękna... a kanony zmieniają się co dekadę. Zatem - każda z nas jest na swój sposób ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Każda z nas jest inna, dlatego każda jest wyjątkowa <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Każda kobieta jest piękna taka jaka jest, ale tego nie doceniamy, bo chcemy przypodobać się facetom, a oni i tak tego nie widzą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post ;) Niby takie oczywistości ale czasami o nich zapominamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fakt, wszystkie jesteśmy piękne :) Ale lepiej czuję się bez trądziku, od razu życie jest piękniejsze, męczyłam się z nim niemal do 24 roku życia :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger