Żyj zdrowo, bądź świadomy!

Już kilka razy na blogu mogliście przeczytać informacje dotyczące kampanii Diagnostyka. Kampanii ważnych, skupiających się przede wszystkim na zdrowiu naszym i naszych bliskich.  Dzisiaj poruszymy temat moim zdaniem bardzo na czasie, temat otyłości. 

 Żyj zdrowo, bądź świadomy! Żyj zdrowo-bądź świadomy - tak nazywa się ogólnopolska, jesienna kampania profilaktyczna DIAGNOSTYKI poświęcona problemom zdrowotnym wynikającym z tzw. tendencji genetycznych. W atrakcyjnej cenie 99 zł będzie można m.in. zbadać gen FTO, tzw. gen otyłości, który według badań naukowców zwiększa ryzyko tycia aż o 70%. To najbardziej znany i przebadany gen z grupy genów związanych z metabolizmem i otyłością.


Od jesieni sieć laboratoriów DIAGNOSTYKA wprowadza do swojej oferty trzy nowe profile genetyczne “GENOdiagDIETA”, w skład których wejdzie kilkanaście badań różnych grup genów, m.in. genów wpływających na to, jak nasz organizm metabolizuje tłuszcze i węglowodany: FTO, FABP2, PPARγ, APOE i ADRB3 (Pakiet I), gluten, laktozę oraz używki takie jak kofeina, alkohol, sól (Pakiet II), sprawdzimy także (Pakiet III) jak nasz organizm radzi sobie z usuwaniem wolnych rodników i czy prawidłowo metabolizuje witaminy i mikroelementy. Dzięki wykonanemu profilowi będzie można dobrać najbardziej optymalną dla siebie dietę, dowiedzieć się co jest korzystne dla naszego organizmu, a na co powinniśmy uważać. 

Badania może wykonać każdy, jednak na pewno powinny zainteresować się nimi osoby, które mają nawracające dolegliwości związane z trawieniem, metabolizmem, niepowodzeniami w odchudzaniu i innymi nawracającymi, niepożądanymi reakcjami jak przemęczenie, niestrawność czy reakcje alergiczne. Genetyczne uwarunkowania często ujawniają się dopiero z wiekiem lub w specyficznych stanach fizjologicznych, takich jak ciąża. Dlatego nawet osoby „od zawsze” szczupłe i nie mające problemów ze zdrowiem mogą zyskać wiedzę na temat swojego profilu genetycznego i uniknąć w przyszłości pojawienia się „oponki” lub nadmiernego przybierania na wadze w trakcie ciąży.

Badania „GENOdiagDIETA” są rozbudowanym odpowiednikiem istniejących już na rynku podobnych badań genetycznych. Pełny profil genetyczny składa się z trzech pakietów tematycznych w sumarycznej cenie ponad 2000 zł. 
Od 19. września będzie można pobrać bon na pojedyncze badanie FTO, czyli tzw. genu otyłości, który według szacunków występuje u co siódmej osoby mającej nadwagę. Jego nadaktywność u niektórych ludzi wynika z tego, że występuje u nich podwójnie.

W czasie kampanii promocją cenową objęte są również wszystkie badania z Pakietu I (FTO, FABP2, PPARγ, APOE i ADRB3), które do końca roku można wykonać w specjalnej cenie 449 zł. 

Bony na badania można pobrać ze strony www.zyjzdrowo.diagnostyka.pl 


Dodatkowo także wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody: pobyty zdrowotne w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness oraz konsultacje dietetyczne i indywidualne plany żywieniowe od sieci All For Body. 
Pobranie bonu nie zobowiązuje do niczego, ale warto próbować swoich sił w konkursie. ;)A tak poza tematem zdrowia, ostanio przydarzyła się znajomej niemiła sytuacja. Miała ona kolizję drogową i pewnie wszyscy wiemy jak to jest z wypłacaniem ubezpieczenia i późniejszym kosztem napraw. Ja mam dla Was ciekawą propozycję, skorzystania z usług niezależnego rzeczoznawcy, wszelkie informacje tutaj: rzeczoznawca samochodowy


3 komentarze:

  1. Przydałoby się zrobić takie badania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciężko mi żyć zdrowo kiedy dookoła same pokusy :/

    OdpowiedzUsuń
  3. Zdrowe żywienie to podstawa naszego zzdrowia , ale takie badanie przydało by się zrobić każzdemu .

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger