Kobiety, jesteśmy piękne!

Ile z nas jest w stanie spojrzeć w lustro po wstaniu z łóżka i powiedzieć sobie: jestem piękna! Pewnie niewiele. Wiele z nas nie lubi siebie bez makijażu, swoich naturalnych włosów czy figury. 
Wiele lat miałam kompleksy odnośnie noszenia okularów w podstawówce czy cellulitu na udach. Moje myślenie zmieniło się wtedy kiedy zostałam mamą, bo to moje dzieci mi pokazały, że dla nich jestem najpiękniejsza więc dlaczego nie zacząć postrzegać siebie jako piękną?
Nie mówię tu o zarozumialstwie, ale pogodzie ducha oraz o tym, że jesteśmy postrzegane jako takie za jakie same się uważamy. Ładny ubiór, makijaż to na pewno dodaje nam pewności siebie i czy nie warto z tego korzystać? Oczywiście, że warto. Warto być piękną samą dla siebie, nie oglądać się za siebie ani na nikogo. A przede wszystkim dbać o siebie tylko dla siebie, a nie dla kogoś. 


Jesteśmy piękne to hasło przewodnie kampanii społecznej, którą marka Dove kontynuuje rozpoczętą
w ubiegłym roku rozmowę z Polkami nt. prawdziwego piękna. To swego rodzaju manifest, który ma zachęcić kobiety do poszukiwania i docenienia własnego piękna, bowiem jak pokazują badania tylko 2 na 10 Polek czują się piękne. Czas to zmienić!
Marka Dove od ponad 60 lat wspiera kobiety w poszukiwaniach prawdziwego piękna. Od 2004 roku konsekwentnie inicjuje kampanie, które zwracają uwagę społeczności międzynarodowej na sposób w jaki kobiety dokonują samooceny oraz definiują swoje piękno w odniesieniu do kanonów urody lansowanych w mediach i popkulturze. 

W tym roku marka Dove idzie o krok dalej, prezentując nowe spojrzenie na świat i sytuację kobiet. Świat, w którym postęp technologiczny sprawił, że przepływ i poziom wymienianych informacji uległ zmianie. Media – telewizja, radio, prasa i internet, z jednej strony dostarczają inspiracji, ale także silnie kształtują nasze wyobrażenia nt. otaczającego świata i kanonów piękna, wskazując co jest społecznie akceptowalne, a co odbiega od ogólnie przyjętej normy. Z kolei media społecznościowe sprawiają, że jesteśmy on-line 24h na dobę i wywierają realny wpływ zarówno na naszą samoocenę, jak i na relacje międzyludzkie.

Bez względu na szerokość geograficzną – 8 na 10 kobiet (83%) i dziewcząt (77%) przyznaje, że każda kobieta ma w sobie coś pięknego. Zgodnie twierdzą również, że zamiast podążać za niedoścignionymi ideałami piękna każda z nich chciałaby pozostać sobą i znaleźć swój własny sposób na prawdziwe piękno.
Aż 7 na 10 kobiet i 8 na 10 dziewcząt przyznaje, że dzięki pielęgnacji czują się bardziej pewnymi siebie. Wydaje się zatem, że czas poświęcony na dbanie o siebie – zarówno o umysł, jak i o ciało – to najlepszy sposób, by kobiety i dziewczęta odzyskały poczucie własnej wartości i wrodzonego piękna.

Jesteśmy Piękne – powiedzmy to głośno...


Dziewczyny, jesteście piękne!-

7 komentarzy:

 1. Jesteśmy piękne i trzeba w to uwierzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie napisane! Każda z nas jest piękna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. każda ma coś pięknego z którego powinniśmy się cieszyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Każda dziewczyna/kobieta powinna myśleć w ten sposób :). Za to też lubię Dove.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kazda z nas jest piekna i kazda powinna to wiedziec! :) Nie wiem czemu kobietom tak trudno to przychodzi, moze zabrzmiec egoistcznie, ale ja raczej nie mam wiekszych kompleksow i czuje sie z tym swietnie :P

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger