Jak wybrać odpowiedni rozmiar obrączek?

Zdaje się prosta sprawa, rozmiar obrączki, ale nie jednemu może to narobić wiele kłopotu. Nasze pierwsze obrączki zamawialiśmy u złotnika i były idealnie dopasowane. Co prawda w okresie ciąży musiałam ją zdjąć, bo mogłabym zostać z wrośniętą obrączką, ale później wszystko wróciło do normy. 

Jakiś czas temu opisywałam nasze przygody z obrączkami. Niedawno zamówiliśmy dokładnie takie same i jak to zwykle bywa w rodzinie 'roztrzepańców', nie obyło się bez małej wpadki. Zdaje się, że jako małżeństwo powinniśmy rozumieć się bez słów. Tak, często tak jest, jednak czasem warto dokładnie dopytać czy nawet zapisać. Czyj to błąd? Teraz to nawet nie wiemy, ale sytuacja była taka, że potrzebna była obrączka w rozmiarze 24, a zamówiliśmy 22. Moja oczywiście przyszła w dobrym rozmiarze ;))
Nie mniej jednak mąż tak bardzo chciał sobie ( a może dla mnie?) udowodnić, że ją założy, że owszem wcisnął, ale już nie zdjął. A tyle się mówi o zmuszaniu panów do czegokolwiek, a mój egzemplarz sam sobie obrączkę na siłę wciska. ;)

Żarty żartami, ale prawda jest taka, że było blisko wycieczki na SOR. Wszelkie próby zdjęcia kończyły się jeszcze mocniej opuchniętym palcem. Po jakimś czasie mąż się poddał i zostawił w spokoju palec. Po ok. 3 dniach opuchlizna zeszła, a obrączka ładnie się wpasowała. Dopiął facet swojego. ;) Ogólnie to istnieje możliwość wymiany obrączki, jednak faktem jest to, że trzeba tą obrączkę najpierw zdjąć. Obrączka została, nauczka również jest, a na przyszłość będziemy wiedzieli, że warto zaopatrzyć się w mierniki, które pozwolą na idealne dopasowanie obrączek bez nerwów i stresu. ;)
 

oraz kilka małych rad ;)


A Wy macie jakieś przygody związane z obrączkami czy pierścionkiem?


4 komentarze:

  1. dobrze, że nie skończyło się amputacją palca :D

    OdpowiedzUsuń
  2. haha, uparciuch :) my poszliśmy do jubilera, tam nam zmierzyli palce i wybraliśmy obrączki na spokojnie bez żadnych przygód :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger