Squla.pl - nauka przez zabawę

Czasy zmieniły się na tyle, że dostęp do różnych form nauki jest bardzo szeroki. Jako mama uważam, że należy jak najpełniej korzystać z możliwości, które daje nam dzisiejsza technologia. Czy jest dla dziecka coś wspanialszego kiedy może nauczyć się przez zabawę? Same suche fakty nie zachęcają dorosłego do przyswajania wiedzy, a co mówić o dzieciach.
Ja jestem jak najbardziej za wspomaganiem nauki technologiami, ważne jednak, aby wszystko było wyważone. Dziecko grające pół dnia w gry lub siedzące przed bajkami to nie jest dobry pomysł. Uważam, że powinien być czas zarówno naukę, zabawę jak i relaks. A co jakby połączyć wszystko w jedno?

Squla to platforma edukacyjna, która oferuje 60 000 zadań dostosowanych do wieku i tempa nauki dziecka, ze wszystkich przedmiotów. Zadania odpowiednie są dla uczniów klas 1 – 6 oraz przedszkolaków.

"Squla to jedyna taka interaktywna platforma online, która pozwala dzieciom ćwiczyć materiał ze wszystkich przedmiotów szkolnych!"


Co ważne,  zadania są tworzone przez polskich nauczycieli i metodyków i są zgodne z podstawą programową MEN na rok szkolny 2017/2018. Dzieci, które korzystają z platformy będą na bieżąco z materiałem, a dodatkowo będą mogły ćwiczyć swoje umiejętności w domu poprzez naukę i zabawę.

Z moich obserwacji wynika, że dzieci bardzo lubią rywalizację, jednak mówię o tej zdrowej chęci wygrania i zdobywania nowych umiejętności. Na dobrą sprawę można się bawić dosłownie wszystkim, dajmy dziecku kartkę i kredki - stworzy nam piękny rysunek. A spróbujmy dać do tego klej, brokat, bibułę czy wycinanki, od razu większa frajda oraz stymulowanie rozwoju dziecka.

Dokładnie analogicznie można postawić sprawę z platformą do nauki. Dajmy dziecku pograć, będzie się dobrze bawić, a spróbujmy połączyć grę z nauką. Będzie nadal się dobrze bawić, ale również skorzysta na tym jego rozwój. Dodatkowo rodzice mają możliwość kontroli postępów swojego dziecka.Podczas wypełniania zadań dziecko ma możliwość zbierania wirtualnych monet, które później może wymieniać na nagrody. A dla dziecka nie ma chyba nic bardziej motywującego niż nagroda za jego starania. 

Moja córka jest akurat ambitnym zerówkowiczem i widzę ile radości daje jej pochwała od pani albo od rodziców. Motywuje ją to do dalszego starania i kolejnych pochwał. Jednak z ambicją nie należy przesadzać w drugą stronę, bo możemy doprowadzić do sytuacji, gdzie dziecko traci swój najpiękniejszy okres dzieciństwa na niezdrową chęć bycia najlepszym.

Co sądzicie o takich nowoczesnych platformach edukacyjnych?
My na pewno spróbujemy uczyć się przez zabawę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger