Przeprowadzka. Czy robisz to dobrze?

Dokładnie ponad 2 lata temu zmienialiśmy miejsce zamieszkania, żeby było ciekawiej z domu na blok. Pewnie się domyślacie, że większości rzeczy musieliśmy się pozbyć. Jednak nie ma tego złego, bo oczyściliśmy naszą przestrzeń i pozbyliśmy się rzeczy, które dalej zagracały by nam mieszkanie. Ze sobą zabraliśmy więc tylko te rzeczy, które były w miarę nowe i pasowały do nowego mieszkania. Z racji tego, że zmienialiśmy miejsce zamieszkania w obrębie tego samego osiedla wydawało nam się, że pójdzie jak z płatka. Jednak nie sądziliśmy, że przewóz mebli sprawi nam jakiekolwiek kłopoty. 

Naszym głównym problemem był brak organizacji. Z dwójką dzieci, po pracy pakowaliśmy się całkowicie bez sensu i jak to my na ostatnią chwilę. Co poskutkowało milionem worków, torebek i torebeczek. Napięcie wisiało w powietrzu, bo do zrobienia było dużo, a czasu coraz mniej. Kolejnym naszym błędem było przewożenie rzeczy po trochu. Część busem, część samochodem, co doprowadziło do tego, że wszystkie pokoje były zawalone rzeczami. Co wyglądało dokładnie tak jak na poniższym zdjęciu. 

Post udostępniony przez Magda (@ma_le_zo)Przy braku organizacji oraz przewożeniu mebli i rzeczy bez ładu i składu właśnie tak do wygląda. Dodając do tego nerwową atmosferę, kłótnia wisi w powietrzu. Szperając w internecie w poszukiwaniu nowych mebli do pokoju dla pierwszoklasistki trafiłam na stronę gdzie możemy zdalnie zlecić firmie przewóz mebli czy innych rzeczy, których chcemy się pozbyć. 
Na stronie uzupełniamy informacje potrzebne do wybrania najlepszej dla nas oferty. Wybór jest naprawdę duży - to ponad 4000 firm, z których wybieramy ofertę najbardziej korzystną. Wystawianie ogłoszeń jest całkowicie darmowe więc nie ponosimy dodatkowych kosztów. 
Jeżeli jesteście ciekawi możecie sprawdzić jak to działa na stronie: gielda.furgonetka.pl Ja nie wiem czy w najbliższym czasie skorzystam z oferty przeprowadzek, ale kiedy będę się pozbywać mebli córki na pewno zajrzę na stronę. 


Macie jakieś ciekawe doświadczenia w kwestii przeprowadzek?
Udało Wam się przewieźć rzeczy bezproblemowo?


8 komentarzy:

 1. Przeprowadzki nie kojarzą mi się za dobrze, zawsze to dużo zachodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, trzeba się naprawdę dobrze zorganizować.

   Usuń
 2. niebawem mnie też to czeka i również z domu do bloku :P mam masę rzeczy, które chomikuję od lat. nie wiem jak się pomieszczę ze wszystkim na 52 metrach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas było podobnie, z dużego domu do 60 metrowego mieszkania. ;)

   Usuń
 3. O kochana witam w klubie w tym roku rowniez przeprowadzilam sie z domku do mieszkania i co najlepsze jesienia znow sie przeprowadzam wiec wiem jakie przeprowadzki moga byc upierdliwe hihihi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O matko, tyle przeprowadzek chyba bym nie zniosła z dziećmi. Przeprowadzałam się dwa razy z życiu i mam dość. ;)

   Usuń
 4. Na dźwięk słowa przeprowadzka robi mi się niedobrze :P

  OdpowiedzUsuń
 5. dobra organizacja to podstawa :) ja się przeprowadzałam osiem razy więc mam duże doświadczenie :) jestem minimalistką, mam mało rzeczy, więc i pakowania mało, jak trzeba się przenieść wybieram ,,swoją" firmę świadczącą usługi transportowe na terenie Warszawy i gotowe :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger