Jak zająć dzieci w wakacje?

Wakacje praktycznie za nami, w poniedziałek zaczyna się szkoła. Tylko mamy dobrze wiedzą, że wakacje to nie tylko pora odpoczynku, ale ogarnięcie pracy i opieki nad dziećmi. Wiadomo, że dwa miesiące odpoczynku od szkoły są fajne, ale rodzicom nie służą, bo dzieci z czasem zaczynają się nudzić. Zaczyna brakować pomysłów na zabawy, a jeżeli jest jeszcze różnica wiekowa między dziećmi ciężko im się razem bawić.
Moje córki są w stanie się razem bawić, ale nie długo. Staram się wyszukiwać zabawy, które zaciekawią i jedną i drugą. Ostatnio z pomocą przyszła nam kasa sklepowa, co prawda mieliśmy już jedną, ale dość szybko się znudziła. Postanowiłyśmy więc spróbować innej. 

Podobne zabawki i kasę znajdziecie tu: KLIK

Nasza poprzednia kasa miała zdecydowanie mniej akcesoriów, tutaj mamy zarówno pieniądze jak i kartę płatniczą, dodatkowo koszyk z artykułami spożywczymi oraz kartoniki z produktami sypkimi. 
Kasa zaopatrzona jest nie tylko w wagę i efekty dźwiękowe, ale również kalkulator, który zaciekawi starsze dzieci.
Moje córki podzieliły się rolami i zgodnie zmieniały się ze sprzedawcy w klienta. Kasa jest niewielka więc z powodzeniem zmieści się na każdej półce i nie zajmie dużo miejsca. Dodatkowo rozwija wyobraźnie dzieci i pozwala na odgrywanie ról. 

Podsumowując, są zabawki, które są w stanie pogodzić 3 i 7 latkę, pozwalając na dobrą zabawę przez dłuższy czas. Kasa jest dobra jakościowo i zawiera sporo akcesoriów, które uświetniają zabawę.


4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger