Jak dobrze wybrać szkołę wyższą?

Studia kończyłam już dobre parę lat temu. Długo zastanawiałam się nad ich wyborem myślałam nad anglistyką oraz resocjalizacją i po przemyśleniach wybrałam te drugie. Czas jaki spędziłam na studiach uważam za najlepszy okres nauki w moim życiu. Nie było już tego przymusu chodzenia do szkoły, bo wybrałam ją z własnej woli, poza tym byłam ciekawa zagadnień.
Mimo, że z samych studiów byłam zadowolona to nie pracuje aktualnie w zawodzie (skończyłam resocjalizację), jednak nie wykluczam, że kiedyś zdecyduję się na pracę w zawodzie. Na razie dobrze mi jest w obecnie wykonywanej pracy.

Przyznam, że aktualnie kusi mnie zapisanie się do jakiejś szkoły w celu zdobycia nowych umiejętności i moje myśli skłaniają się ku szkole kosmetycznej/ wizażu czy nauk o zdrowiu. Jestem świadoma, że obecnie na rynku jest mnóstwo osób o takim profilu. Jednak prawda jest taka, że utrzymać się potrafią najlepsi. Podstawą jest dobra szkoła i ciągłe dokształcanie się. Nie możemy zatrzymać się na etapie ukończenia nauki i tratować tego jako koniec zdobywania umiejętności. Rynek oczekuje od nas wiele, a ze względu na dużą dostępność tego typu usług musimy być naprawdę dobrzy w tym co robimy. Aktualnie trwają rekrutacje do szkół wyższych, co prawda już wypadłam z obiegu, ale z chęcią przeglądałam oferty kolejnych szkół. Przeszukując internet trafiłam na ofertę jaką proponuje Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy przy Jagiellońskiej 4. 
Jednym z plusów oferty tejże uczelni jest możliwość rezerwacji miejsca, bo czasami liczy się czas w zapisywaniu do szkoły. Dokumenty możemy donieść później, nie martwiąc się już o brak miejsc na wymarzonym kierunku. 

Częstym kryterium wyboru szkoły jest również niewysokie czesne. Najlepszą opcją byłoby znalezienie interesującego nas kierunku, a przy tym nieprzesadzonych opłat za naukę. Powyżej wspomniana szkoła może się poszczycić najniższym czesnym w regionie, co niewątpliwie jest zaletą i przyciąga przyszłych studentów oraz niejako wyróżnia ofertę szkoły. 


Kosmetologia Nowoczesna to naukowe podejście do piękna. 

Studia zapewniają wiedzę z dziedziny dermatologii, produkcji kosmetyków, ich dystrybucji, a przede wszystkim umiejętności pozwalające na wykonywanie nieszablonowych zabiegów.

Studenci podczas procesu kształcenia korzystają z specjalistycznego sprzętu w pracowni kosmetycznej i laboratorium.


Kosmetologia nowoczesna jest chyba najbardziej pożądanym kierunkiem studiów. Do wyboru mamy wiele opcji: studia pierwszego i drugiego stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne, czyli generalnie wszystkie dostępne opcje nauki. Osoby, które zaczynają dopiero naukę na uczelni wyższej wybierają przeważnie studia stacjonarne, chyba, że mają stałą pracę.
Jednak osobom z dziećmi i stałą pracą może być ciężko wszystko pogodzić więc lepszym wyborem będzie wybranie nauki w systemie niestacjonarnym. Nie wyobrażam sobie pogodzenia pracy, opieki nad dziećmi i domem oraz równoczesne studiowanie.

Uważam, że jak najbardziej da się połączyć studia, pracę, dom i dzieci, wystarczy dobrze zorganizowany czas. Co ciekawsze, mnie łatwiej przychodzi organizowanie dnia kiedy pracuję niż kiedy byłam na macierzyńskim.
Nawet jeżeli nie udało nam się rozpocząć studiowania wcześniej, uważam, ze każdy wiek jest dobry na wykonanie tego kroku. W końcu uczymy się przez całe życie. Nawet na swoim kierunku spotkałam wiele osób w średnim wieku i nie było to niczym nadzwyczajnym.

Ważne jest również pełne przygotowanie do praktycznego wykonywania zawodu. Strona teoretyczna  jest ważna, ale ważniejsza jest praktyka, bo same suche fakty nie wystarczą, To ćwiczenia sprawiają, że doskonalimy nabyte umiejętności więc kluczowe jest prowadzenie zajęć praktycznych w salonach SPA, salonach kosmetycznych. Nierzadko studenci, którzy przyszli do salonu nabyć nowe umiejętności, zajmują się pracą biurową lub sprzątaniem. Uważam, że nie na to jest przeznaczony ten czas i warto sprawdzić jakie uczelnia proponuje warunki praktyk. 


Wybierając kierunek nauki bierzmy pod uwagę również swoją osobowość, bo jednak kosmetologia to praca z ludźmi. Nie ma chyba nic gorszego jak zamknięta w sobie i wiecznie smutna kosmetyczka, przecież idziemy po to by się zrelaksować i spędzić miło czas. Chociaż z drugiej strony przydaje się umiejętność oceny czy osoba, która korzysta z naszych usług ma ochotę na rozmowę czy może przyszła zrelaksować się w ciszy. Dlatego pozytywne nastawienie do pracy z ludźmi oraz umiejętność oceny sytuacji to już połowa sukcesu. Wybierajcie mądrze.

 Więcej informacji znajdziecie na stronie: facebook.pl/wsnoz oraz www.uczelniamedyczna.pl.


4 komentarze:

  1. ja skończyłam administrację i tak średnio pracuję w zawodzie, częściowo, prowadzę własną firmę i zajmuję się dokumentacją więc coś w tym jest, będąc młodym człowiekiem rzadko się zdarza, że wybieramy przyszłościowy kierunek. dobre, że zawsze można się też przekwalifikować

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja aktualnie jestem w Policealnej Szkole Kosmetycznej i bardzo się z tego cieszę. Na studia nie mogę iść z racji tego, że mam małe dziecko.

    OdpowiedzUsuń
  3. Też bym się z chęcią wybrała do jakieś szkoły kosmetycznej:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger