Idealny prezent dla każdego?

Żyjemy w czasach kiedy większość z nas jest przemęczona, wiele osób pracuje na stanowiskach biurowych, co jak wiadomo nie wpływa dobrze na kręgosłup. Sama nie dość, że pracuje przy komputerze to jeszcze większość czasu przy biurku. 
Od niedawna zwracam uwagę na to, żeby moje prezenty były po części praktyczne, po części nieoczywiste, a przede wszystkim wpasowane w potrzeby obdarowanego. A znajdźcie mi osobę, która odmówi przyjemności, którą jest masaż? Myślę, że zarówno pracującemu fizycznie, jak i umysłowo przyda się czas tylko dla niego i spędzenie czasu na rozluźniającym masażu.
Ostatnio popularne są szczególnie masaże tajskie, jak wiadomo Indie, Chiny oraz Tajlandia słyną ze swoich znanych masaży.


'Wszyscy, którzy doświadczyli tradycyjnego masażu tajskiego przyznają, iż w niezwykły sposób uśmierza on wszelkie chroniczne bóle, usprawnia narządy ruchu, likwiduje usztywnienia stawów, przykurcze oraz napięcia mięśniowe. Poprawia także krążenie krwi i limfy, spowalniając w ten sposób proces starzenia, a szczególnie powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry. Osoby korzystające z masażu tajskiego odczuwają wszechogarniający relaks i niespotykane wyciszenie umysłu. Część klientów, podczas dłuższych sesji, zapada nawet w spokojną drzemkę, aby obudzić się odświeżeni i pełni energii.'


Masaż tajski nie jest typowym masażem, podczas którego leżymy. Odbywa się on również na siedząco, podczas gdy masujący wygina nasze ciało w różne strony. Sama byłam na podobnych masażach i o ile będziecie rozluźnieni to naprawdę poczujecie ulgę. To bardzo ważne, ponieważ kiedy będziemy mocno spięci możemy odczuwać delikatny ból. 
Wiele się mówi również o wpływie masażu tajskiego na poprawę krążenia, dlatego byłaby to forma idealna dla mnie, ponieważ ze słabym krążeniem mam problemy od dawna. 
Jeżeli zagłębicie się w pozytywne skutki masażu tajskiego na pewno każdy znajdzie wiele korzyści dla siebie.
Moim zdaniem masaż będzie idealnym prezentem praktycznie dla każdego, ponieważ wiele z nas żyje w biegu, jest spiętych, a czas spędzony na masażu na pewno wpłynie pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale również na umysł. 

4 komentarze:

 1. przydałby mi się masaż i nastawienie wszystkich gnatów, dużo czasu spędzam pracując przy kompie w niezbyt zdrowej pozycji, jestem spięta

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojjj, chętnie bym się wybrała na taki masaż. Szczególnie, że niesie on wiele korzyści :)

  Pozdrawiam :)
  Moncia Lifestyle

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak! Też bym taki chciała!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger