Pomysł na Mikołajkowy prezent dla kilkulatka od Rebel

Od jakiegoś czasu mam spory problem z prezentami, mam wrażenie, że moje dzieci mają dzikie mnóstwo zabawek, a przede wszystkim mają już wszystko i ciężko je zaskoczyć. W takim wypadku sprawdzają się zawsze gry, szczególnie takie, które mają za zadanie pobudzić dziecko do myślenia i kombinowania. Moja starsza córka należy do tych bardziej ambitnych dzieci więc za wszelką cenę będzie się starała wygrać.
Moją propozycją, która na pewno zajmie na długi czas kilkuletnie dzieci jest gra Get Packing. Pakujemy walizki i ruszamy w stronę słońca, szczególnie, że za oknem pogoda nie rozpieszcza, a trochę wakacji w czasie zimy każdemu się przyda.

Gra przeznaczona jest dla maksymalnie 4 osób, my często gramy we dwie, a młodsza córka obok pakuje swoją walizkę po swojemu. ;) W zestawie mamy 4 walizki, 4 zestawy po 13 elementów do pakowania, 30 kart z nazwami miast oraz instrukcję z podpowiedziami. 


Zadaniem graczy jest jak najszybsze spakowanie przedmiotów z karty do walizki, przy czym walizka musi się całkowicie zamknąć. Jest to pozornie łatwe zadanie, ponieważ elementów jest sporo i nie można ich ułożyć przypadkowo. Jeden musi pasować do drugiego, bo wystarczy mały błąd i już walizka się nie domknie. 
Dla kilkulatka to świetny trening na logiczne myślenie, pobudzający wyobraźnię oraz rozwijający zdolności strategiczne. 
W zestawie znajdziemy 3 różne poziomy trudności i najlepiej zacząć od pierwszego, bo i on nie jest banalnie prosty. 
Gra rozpoczyna się od przetasowania kart i wybrania jednej na podstawie której, wszyscy uczestnicy układają rzeczy w swoich walizkach. Kto pierwszy zrobi to prawidłowo zakrywa kartę, a pozostali uczestnicy sprawdzają czy dobrze wykonał zadanie. Zawodnik, który zdobędzie 3 karty wygrywa grę.

Podsumowując, z czystym sumieniem polecam Wam grę Get Packing, na pewno przyniesie dużo frajdy zarówno dzieciom jak i rodzicom. My gramy już w nią od ponad miesiąca i córka jeszcze się nie znudziła. 


Gracie z dziećmi w gry?
Jakie lubicie najbardziej?


7 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger