Blizcare: jak pozbyć się blizn w domu?

Każdy z nas na pewno boryka się z problemem różnego rodzaju blizn. Od dziecka nie jesteśmy zamykani w szklanej kuli, która chroni przez urazami więc skaleczenia czy złamania są raczej na porządku dziennym. Na dobrą sprawę mam kilka blizn, które przypominają mi wspaniałe czasy mojego dzieciństwa i czasem fajnie jest powspominać również dzięki bliznom, jakkolwiek to brzmi. ;) Kiedyś były to raczej drobne urazy, oprócz złamań kończyn, bo byłam raczej szalonym dzieckiem. W okresie dorosłości tych blizn jest już mniej, ale kiedy zostałam mamą zostały u mnie dwie blizny pooperacyjne. Mimo, że nie są one widoczne na co dzień to próbowałam się ich pozbyć, a przynajmniej je rozjaśnić. Na rynku jest wiele różnych specyfików, jednak nie każdy wykazuje jakiekolwiek efekty.
Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o plastrach i żelu na blizny Blizcare oraz o tym jak w domu, rozjaśniłam sobie blizny pooperacyjne. 
BLIZCARE medyczne silikonowe plastry na blizny

Regularne plastry są wyrobem medycznym przeznaczonym do wspomagania leczenia blizn po wygojeniu się rany. Plastry można stosować na blizny pooperacyjne, po oparzeniowe, pourazowe oraz innego rodzaju blizny np. po usunięciu tatuażu. Te hipoalergiczne, elastyczne, przeźroczyste plastry są wyrobem, który stanowi skuteczną, nowoczesną oraz nieinwazyjną metodę leczenia blizn.

BLIZCARE silikonowy żel na bliznyBlizcare, silikonowy żel na blizny wspomaga leczenie blizn po wygojeniu się rany. Przeźroczysty, szybko wysychający preparat, stanowi skuteczną metodę zapobiegania powstawaniu blizn. Blizcare medyczne plastry silikonowe są wyrobem medycznym przeznaczonym do wspomagania leczenia blizn po wygojeniu się rany. Plastry można stosować na blizny pooperacyjne, po oparzeniowe, pourazowe oraz innego rodzaju blizny np. po usunięciu tatuażu.Są różne blizny, jedne są mocno widoczne, a co za tym idzie często szpecące, których wiadomo, że chcielibyśmy się ich pozbyć jak najszybciej. A są również takie, które posiadam ja, blizny po cesarskim cięciu, które nie są widoczne, ale mimo wszystko chciałabym się ich pozbyć, tak dla siebie. Oba porody miałam dość ciężkie i niestety musiały się skończyć cięciem, jednak na to już nie mamy wpływu. Chciałam tylko, żeby wszystko skończyło się dobrze. A blizny? Blizny da się rozjaśnić albo sprawić, że będą praktycznie niewidoczne.

Moja kuracja składała się z przezroczystych plastrów Blizcare i żelu silikonowego tej samej marki. Moje blizny mają już ponad 3 lata więc byłam świadoma tego, że żaden produkt nie sprawi, że one cudownie zniknął. Zależało mi na ich rozjaśnieniu. 

Plastry Blizcare mogą być stosowane na każdy rodzaj blizny, a dodatkowo są hipoalergiczne. Są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasujemy według własnych potrzeb. Trzeba jednak pamiętać o tym, że rana musi być do końca wygojona. Nie wolno nakładać plastrów na świeże rany. Producent rekomenduje użycie plastrów do około 2 lat po zagojeniu się rany, jednak z powodzeniem można je stosować i później.  
Najważniejszą cechą plastrów jest ich przezroczystość. Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć, że plaster jest niewidoczny na skórze, nie jest nawet cielisty jak typowe plastry. Świetna sprawa dla osób, które mają blizny w widocznych miejscach i nie muszą obawiać się o widoczny z daleka plaster, ten dosłownie wtapia się w skórę. Plastry są wodoodporne i nosimy jeden ok. 5-7 dni i zmieniamy na nowy.

Bezzapachowy żel silikonowy stosowałam jako dodatkowe wsparcie dla plastrów. Żel jest przezroczysty i wchłania się dość szybko. Można go stosować również na przebarwienia. 

Podsumowując, po miesięcznej kuracji mogę powiedzieć, że moje blizny zdecydowanie rozjaśniły się i lekko wygładziły. Są to pierwsze pozytywne efekty więc kontynuuję kurację i jestem przekonana, że moje blizny staną się praktycznie niewidoczne. 


Plastry oraz żel Blizcare dostępne są na stronie producenta oraz w aptekach DOZ.pl.


Stosujecie jakieś preparaty na pozbycie się blizn?

5 komentarzy:

 1. Dobrze wiedzieć że jest taki produkt, ja akurat nie mam żadnych blizn.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie słyszałam o tych plastrach, ciekawe, warto je mieć często zdarzają mi się jakieś urazy i blizny zostają. kupię je sobie

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie to wygląda. Jesteśmy bardzo ciekawi ich skuteczności. Czy takie plastry można stosować u dzieci?

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł, tylko ciekawe jak z ich skutecznością?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy na blizny po trądziku działa ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger