CAROTINA coś dla mniejszych i większych pociech

Mamy wielką szafę w pokoju dziewczynek i nie przesadzając jest w połowie wypełniona różnego rodzaju grami. Dziewczynki miały różne fazy w kwestii zabawek, przerabialiśmy już chyba wszystko, jednak gry są u nas od zawsze i to w ilościach hurtowych. Był czas, że grałam tylko ze starszą córką, a teraz i młodsza bardzo chętnie gra z nami. Serię gier Carotina już zdążyłyśmy poznać, jednak mamy grę dla starszej córki, a dzisiaj chciałam Wam pokazać propozycje dla młodszych dzieci. 
Oryginalna gra, w której ważna jest gotowość, szybkość oraz refleks dzieci! Po wybraniu jednej z czterech opcji gry i po ustawieniu dołączonego do zestawu stopera dzieci odnajdują karty z wylosowanej przez siebie kategorii. Kto znajdzie więcej kart wygrywa. Opakowanie zawiera podstawkę, elektroniczny stoper z dwoma trybami prędkości, 200 kart, 20 odznak oraz 4 spinnery.Twoim zadaniem będzie odnalezienie i dopasowanie elementów, które składają się na obrazek i podpis pod nim. Spróbuj go przeczytać. Nie poddawaj się, jeśli nie wyjdzie ci za pierwszym razem. Próbuj do skutku lub poproś o pomoc rodziców lub starsze rodzeństwo. A kiedy będą już z tobą przy stole lub na dywanie, wciągnij ich w porywającą loteryjkę z literami alfabetu. Lisciani to marka, która od lat króluje w kwestii gier edukacyjnych dla dzieci. Są one opatrzone tabelą walorów edukacyjnych więc to spora zachęta dla rodziców. Znamy już tą serię, bo kupowałam już dziewczynkom gry z tej serii. Sprawiają zawsze wiele radości, bo mogą w nie grać zarówno młodsze jak i starsze dzieci, a u nas najlepiej sprawdza się gra wspólna. Starsza córka chętnie pomaga młodszej w rozwiązywaniu zagadek, a sama również ma przy tym dużo zabawy.

Gra szukaj i znajdź jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 lat. Jednak mogą w nią grać dzieci, które rozróżniają kolory oraz potrafią je nazwać. My zazwyczaj gramy w 3-4 osoby, jednak z powodzeniem mogą w nią grać również 2 osoby. 

W pudełku z grą znajdziemy: plastikową podstawkę, elektroniczny stoper, 200 kart obrazkowych, 20 odznak oraz 4 tarcze ze strzałkami. Największą frajdę sprawia chyba wypychanie tekturowych elementów z ramek, jest ich naprawdę sporo więc jest troch zabawy. 

Mamy do dyspozycji 4 warianty gry, naszym ulubionym jest wariant ze znajdowaniem kolorów wylosowanych przez strzałkę. Polega to na tym, że kręcimy strzałką, włączamy stoper i gracze mają za zdanie zebrać jak największą ilość kart w kolorze wylosowanym na tarczy. Kto zdobędzie ich najwięcej zdobywa odznakę, wygrywa ta osoba, która zbierze 3 odznaki. Jednak możemy dowolnie zwiększać ilość adekwatnie do zainteresowania graczy.

Gra posiada wiele walorów edukacyjnych i jest bardzo pomocna w rozszerzaniu słownictwa, nauce czytania i pisania oraz ćwiczeń na koncentrację. 


Gra Piszę pierwsze słowa jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest dość łatwa dzięki pomocnym obrazkom na kartach. Jest idealna dla dzieci w wieku 3-4 lat, moja córka jest zadowolona z tego, że sama potrafi ułożyć wszystkie słowa bez pomocy. 
Karty są z grubej tektury, dlatego nawet jeżeli dziecko na siłę będzie próbowało dopasować nieodpowiednie karty dla siebie, to nie zniszczy ich. Mimo, że gra przeznaczona jest dla młodszych dzieci to starsza córka również chętnie pomaga młodszej. 
Gra pomaga w nauce pisania oraz czytania, jednak dla młodszego dziecka to głównie oswajanie się z pisownią słów oraz pierwsze podrygi czytania. 
Dodatkowo dołączone są karty z literami alfabetu, z których również możemy spróbować tworzyć inne słowa. 


Gry Carotina znajdziecie w sklepie AleMaluch.pl - a wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Dante.

5 komentarzy:

 1. Mój chrześniak niedługo ma urodziny. Idealny pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gra wydaje się bardzo ciekawa. Uwielbiam tak siedząc czas z moimi dziećmi. Jest wesoło i czas bardzo szybko nam mija ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już parę wersji carotiny kupowałam dzieciakom, bardzo się spodobała

  OdpowiedzUsuń
 4. fajna zabawka dla mojego chrześniaka idealna, niedługo będzie uczył się literek

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajna gra, teraz to jest tego tyle, że nie wiadomo co wybbierać

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger