Drewniane klocki to zawsze dobry wybór

Dzieci lubią najprostsze zabawki, nie raz mieliśmy sytuację, że wokół było mnóstwo grających i świecących zabawek, a dziecko i tak sięgnęło po pilota do telewizora czy butelka z wodą. A dodatkowo takimi nietypowymi rzeczami potrafią się zająć na dość długo.
W pewnym momencie musiałam stwierdzić, że moje dzieci mają zdecydowanie za dużo zabawek, bo po prostu nie wiedziały czym się mają bawić. Kolejnego szoku doznałam kiedy moja starsza córka powiedziała, że nie wie co chce na urodziny, a zawsze było mnóstwo różnych pomysłów i cała kartka z podpowiedziami. U nas dodatkowo w grudniu jest małe kombo, bo obie córki są z 10 grudnia, wcześniej są Mikołajki, ich imieniny i wiadomo gwiazdka i to wszystko razy dwa. ;) Pierwszy raz też na ostatnich urodzinach widziałam sytuację kiedy dziewczyny odstawiły prezenty i poszły się bawić z zaproszonymi dziećmi. Zawsze było wspólne otwierania, a tu taka zmiana. Jednak są zabawki, które są idealne w każdym wieku, a te dobrej jakości z powodzeniem posłużą nam kilka lat. Zarówno klocki drewniane jak i te plastikowe spisują się u nas na medal od kilku lat. To idealne wyjście kiedy z dziewczynkami bawi się tata, który nie bardzo lubi bawić się lalkami. ;) Ogólnie dość sporo u nas jest drewnianych zabawek, ale klocki sprawdzają się zawsze.
Przeważnie, żeby nie mieszać rodzajów klocków, jedne pakuje do torby i chowam do szafy, a inne są w użyciu. A za jakiś czas robię wymianę i chowam te, którymi się bawiły. 


Klocki to najprostszy prezent, ale również bardzo wartościowy. Uważam, że lepiej kupić dziecku klocki niż ogłupiającą zabawkę. Nie ma się co dziwić, że dzieci nie przepadają za zabawkami, w których wciska się jeden guzik i wszystko samo się robi. Dziecko potrzebuje stymulacji, a do tego przydadzą się zabawki, które na to pozwalają. Budowanie z klocków angażuje procesy myślowe, konstrukcyjne, a także planowanie. Dodatkowo przy każdym rodzaju klocków rozwijane są zdolności manualne dziecka. 

Podsumowując, nie ważne jaki rodzaj kloców wybierzecie, każde z nich w swój sposób rozwija zdolności dziecka. Dodatkowo jeżeli macie rodzeństwo w różnym wieku, to właśnie zabawa klockami może przerodzić się we wspólną i długą zabawę. U nas klocki sprawdzają się zawsze. ;)

Jakie wybieracie zabawki dla dzieci?
Wasze pociechy lubią zabawy klockami?

3 komentarze:

  1. mam identyczne klocki ze swojego dzieciństwa to zabawka która nigdy się nie popsuję :) moje nie mają już tak intensywnych kolorów ale są super

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje dzieci uwielbiają zabawy klockami

    OdpowiedzUsuń
  3. pamiętam drewniane zabawki z mojego dzieciństwa dobrze je wspominam ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger