Moje zmagania ze stawem kolanowym

Lubicie góry? Ja lubię głównie zimą, latem wybieram raczej nasze morze lub mazurskie jeziora. W tym roku większość wakacji spędziliśmy właśnie na polskich mazurach. W poprzednie ferie zimowe byliśmy za to w naszych pięknych górach. Od zawsze uwielbiałam te widoki, no i narty! Kto raz zjedzie ten się na pewno zakocha na zabój. Mimo, że wiele osób dobrze jeździ na nartach to na stoku nie trudno o wypadek. To, że sami dobrze jeździmy nie znaczy, że ktoś nie może w nas wjechać. Podobnie zresztą jak w ruchu drogowym. 
Nie mniej jednak moja historia skończyła się źle i na dobrą sprawę nie na stoku, ale w kolejce. Dziewczyna nastąpiła na moją nartę, a ja chcąc podnieść nieświadomie nogę uszkodziłam w ten sposób staw kolanowy. Leczenie trochę trwało i mimo, że było skuteczne to nie taka prosta sprawa doprowadzić kolano do poprzedniego stanu. Dość często pojawiały się bóle w nocy, często "kręciło" mnie kolano kiedy była deszczowa pora. 
Nakolannik/nałokietnik DirectMagnetic to wyrób wykonanych z warstwy pianki neoprenowej oraz specjalnej siateczki, między którymi znajdują się 24 neodymowo-borowo-żelazowe komponenty magnetyczne. Wytwarzają one stałe pole magnetyczne o wartości do 120 mT (na powierzchni wyrobu).

Nakolannik DirectMagnetic miał wspomóc mnie w walce z uciążliwym bólem. Nie jest to ból ciągły, ale podczas zbytniego forsowania nogi czy zmiany pogody daje się odczuć najbardziej. Jest to uczucie kręcenia nogi, które nie przechodzi często przez noc. Mam przez to również problem z zaśnięciem, a jeżeli przebudzę się w ciągu nocy to zazwyczaj nie dam rady już zasnąć. 


Praca biurowa również nie sprzyja na działające dobrze stawy, ale niestety nie mam wyboru. Dodatkowo nie jestem wielką fanką ćwiczeń, za to lubię długie spacery czy jazdę na rowerze. Nie mniej jednak częściej zdarza mi się jeździć samochodem. Nie leczone urazy mogą być przyczyną przewlekłego bólu, a co za tym idzie obniża się komfort naszego życia. 
Stosowanie środków przeciwbólowych jest na krótką metę, bo za mocno obciąża żołądek. Coraz więcej fizjoterapeutów poleca magnetoterapię

Badania potwierdzają, że magnetoterapia redukuje ból doraźny i przewlekły, zmniejsza obrzęki, napięcia mięśni i poprawia sprawność ruchową.


Produkty do magnetoterapii domowej z serii DirectMagnetic to wyroby medyczne przeznaczone do łagodzenia bólu różnego pochodzenia. Produkty zostały stworzone z myślą o osobach po przebytych urazach, sportowcach, w celu przyspieszenia tempa regeneracji. Są one również przeznaczone dla osób prowadzących siedzący tryb życia. 


Używam nakolannika już ponad miesiąc i jestem bardzo zadowolona z jego działania. Na początku ból z takiego, który jest w jednym miejscu rozlał się na większy obszar więc nie był już tak mocno dokuczliwy. Z czasem stawał się coraz inny, zmieniał swoją postać, ale nie znikał całkowicie.
Podczas noszenia opaski czułam czasem małe mrowienie w nodze. A po zdjęciu jej noga była taka inna, jakby trochę nie moja, dość dziwne uczucie. 

Opaskę można stosować również podczas różnego rodzaju wypraw, żeby chronić swoje stawy. Ja najczęściej stosuję opaskę na noc, kiedy kolano daje o sobie znać. Jej noszenie znacznie łagodzi ból oraz poprawia komfort życia dzięki swoim właściwościom łagodzącym.


Opaski DirectMagnetic to opaski nie tylko na kolana, jest również dostępny pas lędźwiowy i aplikator na nadgarstek. Dlatego znajdziemy opaski na różne dolegliwości, a tym samym damy sobie możliwość uśmierzenia bólu bez środków przeciwbólowych. 

Więcej o opaskach możecie poczytać na stronie: eprimax.pl 


Stosowaliście kiedyś tego typu produkty?
Jak radzicie sobie w walce z bólem?

3 komentarze:

  1. Na szczęście jak na razie ominął mnie ten problem, ale dobrze wiedzieć na przyszłość jak sobie poradzić :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmmm może się na niego skuszę

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki Bogu nigdy nie miałam tego problemu.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger