Pielęgnacja jamy ustnej dzieci w wieku szkolnym

Jak ważna jest pielęgnacja jamy ustnej naszych dzieci wie dobrze każdy rodzic. Regularne kontrole u dentysty, a także częste mycie zębów to podstawa dziecięcej higieny jamy ustnej. Dzieci często uważają mycie zębów za mało atrakcyjną czynność, jednak dziecko nauczone od małego mycia zębów bardzo szybko przyswoi, ze jest to coś oczywistego. 
Możemy się wspomóc również kolorowymi szczoteczkami czy smakowymi pastami, takie produkty oferuje na przykład marka Elgydium Junior


Widzicie poniższe opakowania? Sama z chęcią bym po nie sięgnęła. Bohaterowie bajek na opakowaniach produktów dla dzieci mają siłę przyciągania i sama z doświadczenia wiem, że dzieci chętniej ich używają. 
Nie mamy większego problemu z myciem zębów dziewczynek, jednak od zawsze bardzo tego pilnowaliśmy. Częsta zmiana szczoteczek, koniecznie tych kolorowych z ciekawymi motywami, bardzo pomaga w zachęcaniu dziecka do mycia zębów. Dodatkowo obserwowanie starszej siostry również ma pozytywny wpływ na młodsze rodzeństwo. 

Często słyszy się o dziwnych teoriach, że mlecznych zębów nie ma po co myć, bo i tak wypadną. Większych bzdur nigdy nie słyszałam, a stosowanie takich metod może prowadzić do próchnicy zębów mlecznych, co może skutkować poważnymi problemami w dorosłym życiu. 

Dieta bogata w owoce i warzywa, a ograniczająca słodycze i słodkie napoje, na pewno przyczyni się do pozytywnych efektów w pielęgnacji jamy ustnej naszego dziecka. Szczególnie pomocne są jabłka, które w naturalny sposób oczyszczają zęby, a także wzmacniają je.


Wasze dzieci chętnie myją zęby?
Wybieracie produkty z postaciami z bajek?

1 komentarz:

  1. Dbanie o ząbki od małego jest najważniejsze, kształtujemy nawyk :)
    Miłego testowanka :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger