Propozycje gier planszowych od Rebel

Przeważnie jest tak, że latem spędzamy większość czasu na powietrzu i już często brakuje czasu na granie w gry. Jednak aktualnie kiedy wieczory już są chłodne to właśnie gry zajmują nam czas wolny. Dzisiaj chcę Wam przestawić 3 gry, z których jedna okazała się u nas hitem nad hitami.wydawnictwo Rebel 


W ciągu dwunastu rund zbierzesz tyle kart, by zapełnić swoją planszę pokojami, wybrać kolor dachu i znaleźć miejsce na stylowe lub praktyczne dodatki, tworząc tym samym niepowtarzalny „Domek” z charakterem. Na koniec gracze porównują swoje dzieła i zliczają punkty za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości.Pierwsze co zwraca uwagę w grze to piękna grafika, karty są naprawdę ładnie wykonane i zachęcają do gry. W niektórych dzieciach odzywa się z czasem głos małego architekta, dlatego gra będzie idealnym polem do popisu dla takich dzieci. Możliwości różnych kombinacji oraz zmian jest wiele, dlatego za każdym razem możemy zbudować coś innego, a także wprowadzać zmiany w aktualnych projektach.
Do dyspozycji mamy karty z pomieszczeniami, wyposażeniem, a także dachami.W czasie gry możemy wyposażać pomieszczenia, a także je powiększać. Jednak należy to robić z rozwagą, bo później może być trudno wprowadzić zmiany.
Gra jest idealna dla dzieci w wieku szkolnym, moja córka chętnie gra z nami jak i z koleżankami z klasy. Jednak dziecko przedszkolne również może spróbować grać z pomocą rodzica. 

Podsumowując, nam gra szczególnie się spodobała. Przede wszystkim ze względu na piękną grafikę, ale i możliwości kombinowania i wyposażania naszego domku.


Muminki i Batman


Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam masę radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to dziewięć ładnie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji.


Historię opowiedz w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł Twoją uwagę.

Story Cubes to prosta, ale zarazem wymagająca gra. Wszystko co mamy to 9 kostek z obrazkami i tylko od nas zależy jak to rozegramy. W tej grze nie mamy zwycięscy, zadaniem jest ułożenie jak najciekawszej historii, dlatego gra jest o tyle ciekawa, bo inna niż typowe gry. 
Rysunki wyżłobione w kostkach są bardzo precyzyjne i nie mamy problemu z rozpoznaniem ich, nawet przez mniejsze dziecko. 

Do gry dołączona jest instrukcja z opisem każdego z rysunku, dlatego nie musimy korzystać tylko z luźnych skojarzeń, ale możemy wspomóc się opisem. Gra przeznaczona jest dla dzieci od lat 5, ale z powodzeniem radzi sobie nawet mniejsze dziecko.
Z początku gra wydawała się córkom trudna, ale wystarczyło puścić wodzę wyobraźni i zaczęły układać naprawdę niestworzone historie. Gra jest idealna dla całej rodziny, sprawia naprawdę dużo frajdy, a układając historie na pewno będziecie się dobrze bawić. 

Podsumowując, wyobraźnię z nas ma każdy, należy ją tylko odpowiednio ćwiczyć, a wtedy uruchomią się nam pomysły o jakich nie mieliśmy wcześniej pojęcia. ;)


Znacie którąś z tych gier?
Lubicie gry planszowe?


2 komentarze:

  1. Domek wydaje się świetną grą, a w Batmanowe kostki zagrywaliśmy się swojego czasu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gry planszowe to ulubiona zabawa mojego syna. W sklepie z zabawkami dla dzieci jest ogromny wybór gier. Grając w gry planszowe można zaangażować całą rodzinę i to jest wspaniałe.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger