'PIĘTNO' Przemysław Piotrowski

Z dniem dzisiejszym weszło rozporządzenie o nauce zdalnej i jesteśmy zawaleni pracą. Każdy nauczyciel wysłał coś od siebie i wyszła z tego cała teczka. Rozumiem nauczycieli, którzy muszą wywiązać się z ustaleń, ale jest tego taki ogrom, że będziemy to rozwiązywać pewnie następne kilka dni. Nie rozwiązana jest również kwestia drukowania materiałów, wiem, że niektórzy rodzice z naszej klasy nie posiadają drukarki i skanera więc to może być dla nich problem.

Nie mniej jednak z racji siedzenia w domu, mam też trochę więcej czasu na czytanie. Takim sposobem 'Piętno' przeczytałam w dwa dni i jedną noc. ;) Uwielbiam czytać w nocy, chociaż wiem, że cierpią na tym moje oczy, ale wtedy mam ciszę i spokój i mogę się w pełni skupić na książce. 


Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia.

Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa. Komisarz musi wrócić do rodzinnego miasta, by oczyścić się z podejrzeń i rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia.

Na miejscu działa już zespół śledczych dowodzony przez inspektora Romualda Czarneckiego. Brutalność mordercy nie pozostawia wątpliwości – to dopiero początek. Obecność Brudnego dodatkowo komplikuje całą sprawę. Czarnecki jest przekonany, że komisarz może okazać się kluczem do złapania sprawcy. Ale czy może mu zaufać?
Premiera: kwiecień 2020
Stron: 464
Wydawnictwo: Czarna Owca 

Okładka idealnie zapowiada fabułę książki, która pełna jest krwawych scen oraz realistycznych opisów. To idealny kąsek dla fanów kryminałów oraz książek, które od początku do końca trzymają w napięciu. Nie polecam czytać przed snem, bo zapewniam, że później szybko nie zaśniecie. Ja tak bardzo nie mogłam się oderwać, że musiałam doczytać do końca i skończyłam nad ranem. ;) Wydaje mi się, że to najlepsza rekomendacja dla książki.

Książka opowiada o szeregu morderstw, w które zamieszany jest doktor Trochan. W sprawę wbrew swojej woli zamieszany jest również komisarz Igor Brudny, którego twarz jest łudząco podobna do twarzy mordercy. Książka z każdą następną strona trzyma w coraz większym napięciu. Fakty niby oczywiste na początku okazują się błędnym trafem. Jednak końcówka całkowicie wbija w fotel i w życiu bym nie wpadła na takie zakończenie. 


Książka na stronie wydawnictwa Czarna Owca jest teraz w promocji: kup Piętno przed premierą.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger