'Rozmowy z seryjnymi mordercami' Christopher Berry-Dee

Kwarantanna to dobry czas by nadrobić zaległości książkowe. Na co dzień raczej czytam wieczorami, bo w ciągu dnia dość trudno wygospodarować mi na to czas. Teraz mimo pracy zdalnej i nauki przez internet tego czasu jest zdecydowanie więcej. 
Jeżeli chodzi o książki to thrillery i kryminały są moimi ulubionymi klimatami, chociaż czytam przeróżne kategorie. Nie przepadam za przewidywalnymi książkami, w których autor naprowadza nas na rozwiązanie zagadek czy zakończenie książki. Lubię nagłe zwroty akcji i nieprzewidywalne sytuacje. 

Dzisiaj chciałam Wam pokazać książkę opartą na faktach, w której autor zebrał rozmowy z mordercami w książkę. Opisał w niej ich relacje oraz schematy działania. To pierwsza książka z tej serii, wydawnictwo Czarna Owca planuje również jeszcze 3 pozycje. 


Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach.

Unikatowe wywiady przeprowadzone przez autora w kilkunastu najcięższych zakładach karnych świata, rejestrowane na taśmie magnetofonowej i filmowej, zawierają opisy przerażających czynów.

Christopher Berry-Dee przetworzył je w zdumiewającą książkę, która natychmiast stała się klasyką reportażu kryminalnego. Nie tylko opisuje spotkania z najbardziej amoralnymi ludźmi na świecie, ale także przytacza ich własne relacje na temat dokonanych przestępstw. Daje w ten sposób czytelnikom wgląd w psychikę ludzi, którzy popełnili najgorszą możliwą zbrodnię – bezlitośnie pozbawili życia inną istotę ludzką.Z racji tego, że jestem po resocjalizacji tematyka kryminalna od zawsze była mi dość bliska. Mimo, że nie pracuję w zawodzie to nadal lubię tą tematykę. 
Książka 'Rozmowy z seryjnymi mordercami' zawiera reportaż na temat 9 morderców, w tym jednej kobiety. Nie są to jednak suche wywiady, a całe historie tych osób, ich powody działania oraz historie życia. Zebranie tych informacji zajęło autorowi lata, w końcu nie tak łatwo jest zdobyć zaufanie więźnia na tyle, żeby się przed nami otworzył, to długotrwały proces, który wymaga nie tylko czasu, ale również odpowiedniego podejścia. 
Jeżeli chodzi o opisy to nie polecam czytanie wrażliwym osobom, bo niektóre opisy są naprawdę dość szczegółowe i brutalne. Większość z tych morderców wywodzi się z patologicznych rodzin i wydaje mi się, że może być w tym sporo prawdy. W końcu dziecko, które nie zaznało od rodziców ciepła i miłości oraz szacunku, skąd może wiedzieć jak ma postępować w życiu. Wzorce wywodzimy przecież z domu,  a mężczyzna który obserwuje przemoc w domu, stosuje te wzorce na swojej rodzinie, bo innych nie zna. Jeżeli lubicie taką tematykę to polecam przeczytać książkę. 


Książka jest teraz w promocji na stronie Wydawnictwa Czarna Owca: Rozmowy z seryjnymi mordercami

Lubicie taką tematykę?

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger