Ubezpieczenia bez wychodzenia z domu #zostanwdomu

Nasze życie aktualnie kręci się w domu, z przerażeniem patrzę na dzieci wesoło hasające po placach zabaw. Moje dziewczyny oglądają świat z balkonu i uważają to za niesprawiedliwość, że inne dzieci mogą, a one nie, ale rozumieją sytuację i wiedzą, że nie wolno. Dlatego bardzo dziwi mnie bezmyślność nie tylko rodziców, ale również ludzi w starszym wieku. W naszej rodzinie również są starsze osoby, ale wiedzą, że mają siedzieć w domu, dowozimy im zakupy i wszyscy mają się dobrze. Da się? Oczywiście, tylko potrzeba chęci, żeby się dostosować. 


Sytuacja zmusiła nas do robienia wielu rzeczy 'online' i nagle to co nie było możliwe okazuje się całkowicie możliwe do zrealizowania. Wiele urzędów umożliwia załatwienie różnych spraw online. Okazuje się, że również rekrutacja do przedszkoli może odbyć się online i nie ma konieczności osobistego dostarczania wniosków. 
Szkoda tylko, że ludzie tłumnie ruszyli do marketów, bo wolny czas oznacza czas na robienie remontów. Słyszałam również o nagłych potrzebach zakupów w drogeriach ... opanujmy się. 

Jednak nie wychodząc z domu możemy załatwić wiele spraw, które muszą być załatwione. Nie ma co ukrywać, mimo ogłoszonej epidemii, życie toczy się dalej i w miarę możliwości trzeba załatwić nie mogące czekać sprawy.
Niedługo kończy mi się ubezpieczenie samochodu, z natury wolę załatwić coś osobiście, żeby w razie czego dopytać czy przejrzeć umowę osobiście. Jednak wiele rzeczy robię 'online'. Gorzej wygląda załatwianie spraw przez osoby starsze, którym nie po drodze z technologią, a przede wszystkim które mają swoje przyzwyczajenia, których nie sposób zmienić. Dlatego warto pomóc seniorom i samemu załatwiać jak najwięcej spraw online. 

Jeżeli mamy umowę OC/ AC tylko do przedłużenia u tego samego ubezpieczyciela, to sprawa jest prosta. Jakiś czas przed końcem terminu dostaniemy przypomnienie od ubezpieczyciela i nową propozycję, wtedy należy opłacić składkę w terminie. Warto pamiętać, o ścisłym trzymaniu się terminu, bo kary za chociażby jeden dzień spóźnienia są spore. Ja płace zawsze kilka dni wcześniej, żeby mieć zapas czasu i spokojną głowę. 
Inaczej wygląda sprawa jeżeli chcemy zmienić ubezpieczyciela. Musimy wtedy złożyć rezygnację z obecnego ubezpieczenia (najpóźniej dzień przed końcem terminu) i bez wychodzenia z domu możemy poszukać nowej oferty.

Nie wychodząc z domu możesz obliczyć OC/AC w kalkulatorze OC. Ja zaczęłam robić symulację i faktycznie wyskakuje wiele ofert z różnymi propozycjami. Zależnie od tego co konkretnie chcemy zawrzeć w umowie i jakie składniki ma zawierać, czy tylko podstawowe OC, czy również AC i NWW. Dodatkowo mamy do każdego ubezpieczenia również inne podpunkty, które również warto rozważyć.

Kalkulator jest bardzo intuicyjnym narzędziem, mamy kilka stron, na których musimy wpisać dane o samochodzie jak i o jego użytkownikach. Dodatkowo wyliczenia są bezpłatne, wystrzegajcie się stron, na których za wyliczenie trzeba zapłacić albo wysłać smsa aktywującego. 
Każdy będzie miał indywidualnie dobrane ubezpieczenie, dlatego nie ma co się sugerować, że ktoś w podobnym wieku czy z podobnym samochodem ma niższą czy wyższą składkę. Na jej koszt składa się tyle różnych czynników, że nie wyliczymy tego na oko. Dla mojego samochodu system wyszukał 21 różnych ofert, więc jest w czym wybierać. Teraz trzeba się tylko zastanowić czego konkretnie potrzebujemy i wybrać odpowiednią ofertę, a agent ubezpieczeniowy już się z nami skontaktuje. Firmy ubezpieczeniowe również w większości pracują zdalnie, żeby nie narażać swoich pracowników. Dlatego my również nie szukajmy otwartych biur po mieście, ale usiądźmy na spokojnie w domu i wybierzmy odpowiednią ofertę dla siebie. Nawet jeżeli uznamy, że źle wybraliśmy to mamy 30 dni na rezygnację z oferty więc nic złego się nie dzieje. 

Dobrą informacją dla osób, które niedawno kupiły samochód jest to, że urząd nie będzie karał osób, które nie zarejestrowały auta w terminie 30 dni od zakupu. Od nowego roku weszła ustawa regulująca termin rejestracji. 

Załatwiacie teraz swoje sprawy online?
Jak odnajdujecie się w nowej sytuacji?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger