W trosce o bezpieczeństwo


Obserwują znajomych widzę, że kwarantanna spowodowała chęć na remont w wielu domach i mieszkaniach. Faktycznie, mamy więcej czasu, bo wiele osób nie może pracować. U nas niestety nie ma tak dobrze i chętnie pożyczmy od kogoś trochę czasu wolnego. Nie mniej jednak to dobry czas na zajęcie się wszelkimi remontami czy naprawami w domu. Wiele rzeczy można zamówić online bez wychodzenia z domu, a zajęcie się czymś pozwoli nam nie zwariować w tej nowej rzeczywistości. 

To dobry czas na rzeczy, na które do tej pory brakowało nam czasu. Warto przejrzeć swoją szafę i pozbyć się nagromadzonych rzeczy, czy przejrzeć z dziećmi zabawki i pozbyć się ich części. Mamy dodatkowy wolny czas ( a przynajmniej część z Was) więc warto zająć się porządkowaniem mieszkania, w którym zawsze jest coś do zrobienia. Robiąc generalny remont często zatrudniamy ekipy budowlane, jednak są panowie, którzy z powodzeniem sami robią wszelkie naprawy i remonty, a przede wszystkim lubią to. 
Robiąc jednak remont na własną rękę, warto się dobrze do tego przygotować. Chodzi przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo pracy jak i o ochronę powierzchni, których nie chcemy zabrudzić. Powiem Wam, że z lekkim niedowierzaniem patrzyłam na prace remontowe u znajomych, gdzie zobaczyłam niedbale zasłoniętą podłogę przed malowaniem ścian, czy nie osłonięte meble i niezabezpieczone taśmą kontakty. Usłyszałam hasło, że przecież się posprząta później. Jednak czy warto dokładać sobie pracy? Podłoga, którą zachlapiemy farbą nie tak łatwo da się domyć, a czyszcząc ją agresywnie możemy narobić wiele szkody. Dlatego warto być przygotowanym w taki sposób, żeby później sprzątania było jak najmniej. 

Pełen asortyment sprzętu BHP oferuje sklep Glovex, znajdziecie tam nie tylko odzież ochronną, ale również maski, rękawice oraz artykuły medyczne. A zaopatrując się w artykuły potrzebne do remontu możecie zamówić na tej samej stronie również płyny dezynfekujące, maseczki ochronne czy rękawiczki ochronne. Wszystko co potrzebne w jednym miejscu, a dodatkowo za jedną przesyłką.


A Wy robicie rzeczy, na które dotąd nie mieliście czasu?
A może odkryliście w sobie jakąś pasję?


3 komentarze:

  1. U mojego męża w pracy za nic mają bezpieczeństwo, brakuje sprzętu więc zaopatruje się sam ...

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie, pracuję zdalnie i mam jeszcze mniej czasu niż wcześniej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cóż, u mnie remont trwa w najlepsze. Farby przyszły trzy dni temu i połowa mieszkania jest już odświeżona :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger