#zostanwdomu i graj z Rebel

Gry planszowe to główna forma rozrywki naszych córek, która ratuje skórę nam rodzicom. Czas kiedy są w przedszkolu i szkole teraz musimy wypełnić my, a kiedy zbiega się to z moją pracą zdalną jest dość trudno. Mamy kilogramy malowanek i zeszytów z zadaniami, jednak nie ma to jak dobra gra planszowa. 

W Rebel zawsze znajdą się jakieś ciekawe nowości. Tym razem zapraszam Was na recenzję DOG Pile i Kotobirynt. Obie gry są kompaktowe więc z powodzeniem zabierzecie je ze sobą. 


Wysil swój umysł i wypełnij dostępną przestrzeń psiakami o różnych kształtach i rozmiarach. I pamiętaj: przestrzeń bez psa to przestrzeń stracona!
W pudełku znajduje się aż 48 łamigłówek wraz z odpowiedziami, zapewniających świetną, intelektualną zabawę.


Zasady Dog Pile są banalnie proste:
- wybierz układankę
- przygotuj psy
- rozwiąż zagadkę w taki sposób, żeby elementy zmieściły się na określonej przestrzeni.

To bardzo fajna gra dla mniejszych i większych dzieci, rozwija logiczne myślenie i wspomaga kombinowanie. Uwielbiam gry, które zmuszają dzieci do wysilenia umysłu. Przy takich grach odkrywamy również, że dziecięca wyobraźnia nie tylko nie ma końca, ale również jest zupełnie inna niż dorosłych. Wielu dorosłych myśli mocno szablonowo, a dziecko ma nieograniczone możliwości.

Mamy kilka różnych poziomów trudności układanek więc można dopasować je do wieku graczy. Na każdej karcie mamy na samej górze psy, które musimy przygotować sobie do gry oraz układankę, na której musimy ułożyć te psy. Kombinujemy z ułożeniem psów i sprawdzamy czy dobrze ułożyliśmy. Gra jest świetna dla dzieci z różnym wieku, uwielbiam patrzeć jak moje dziewczyny kombinują, a wychodzi to im lepiej niż mnie ;))Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów (punkty znajdują się na kartach Kotów). Gracz zdobywa kartę Kota, jeśli uda mu się stworzyć wolną od przeszkód ścieżkę prowadzącą od Kota do Opiekuna.

Kotobirynt to bardzo prosta gra, w której mamy za zadanie doprowadzić kota do jego opiekuna. W pudełku mamy 26 kart kanałów, 15 kart kotów i 2 karty opiekunów. 
Mamy do dyspozycji 2 takie same ruchy lub różne. Albo przesuwamy dwie karty kanału o 90 stopni lub przesuwamy cały rząd kanałów o jedno pole i dokładamy kartę ze stosu w puste miejsce. 

Gra jest przeznaczona już bardziej dla dzieci szkolnych, mniejsze dzieci mogą mieć problem z przewidywaniem ruchów. Gra ma bardzo ładną grafikę, córka od razu zwróciła uwagę na obrazki kotów. Kotobirynt dostarcza nie tylko dużo zabawy, ale również jeżeli lubicie łamigłówki to jest właśnie świetnym źródłem wspomagania myślenia. Zapewni Wam na pewno dużo rozrywki, ale i cała grafika kart zachęca do grania.
Jakie są Wasze ulubione gry?


7 komentarzy:

 1. ..na teraźniejszy czas.. czas rodzinny i domowy w sam raz na gry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie znam tych gier ale wydają się fajne ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej zaciekaiwł mnie ten kotobirynt, może być fajny:)

  OdpowiedzUsuń
 4. O jej jakie to fajne! Nie znam tych gier, ale jestem wielką fanką różnego rodzaju planszówek i przygodówek więc chętnie poznałabym je bliżej :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 5. To trudny czas dla naszych dzieci. Są zmęczone siedzeniem w domu i często narzekają, że się nudzą. Planszówki są na to dobrym lekarstwem :-) nie tylko uczą dzieci radzić sobie z sukcesami i porażkami, ale też dostarczają dużo śmiechu i zabawy. Moje córki uwielbiają grać w superfarmera :) jednak co jakiś czas zamawiam im nowe gry, aby im trochę urozmaicić spędzanie wolnego czasu:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger