'Wołanie grobu' Simon Beckett

Coraz gorzej idzie mi dobre zorganizowanie się w ciągu dnia, tryb nauki i pracy w domu mocno dał mi w kość i gdyby nie to, że wymieniamy się z mężem opieką nad dziećmi, zapewne wylądowałabym w wariatkowie. ;) No, może bez przesady, ale staramy się jakoś sobie radzić. Dodatkowo zaraz wakacje, które w tym roku tak naprawdę mało cieszą dzieci. Moje dziewczyny nie czekają na nie już tak jak zawsze, teraz to pewnie chętnie poszłyby do szkoły, bo stęskniły się za koleżankami. 

Ze względu na przeorganizowany czas, nie mam już tyle wolnego czasu na czytanie, ale staram się jak mogę. W końcu uwielbiam czytać, uspokaja mnie to, a jak wczuję się w akcję to nie ma możliwości, żebym nie skończyła książki. ;)

'Wołanie grobu" to kolejna pozycja z gatunku kryminałów w mojej kolekcji. Nie czytałam poprzednich części, ale nie są na tyle powiązane, żeby nie można ich było przeczytać osobno.

Powieść zaczyna się od retrospekcji, z której dowiadujemy się o poszukiwaniu grobów zamordowanych dziewczyn. Wątek kończy się śmiercią żony i córki antropologa i zaczyna ponownie po 8 latach, kiedy morderca ucieka z więzienia i życie tych, którzy pomogli wsadzić go kiedyś za kratki staje się zagrożone. 
Ogólnie mam dość mieszane odczucia odnośnie tej książki, jej fabuła nie była na tyle trzymająca w napięciu, żebym nie mogła się od niej oderwać, a momentami była trochę 'rozwleczona'. Zakończenie również nie było dla mnie zaskakujące. Nie mniej jednak możliwe, że moje oczekiwana odnośnie kryminałów są mocno wygórowane. 
Podsumowując, książkę polecam jako wartą przeczytania, bo fabuła składa się w logiczną całość i dowiadujemy się o motywach postępowania bohaterów. 


Posępne, złowrogie torfowiska niczym sceneria z najlepszych powieści gotyckich oraz poczucie grozy, które towarzyszy czytelnikowi od pierwszej do ostatniej strony książki.
Osiem lat wcześniej wybitny antropolog sądowy – David Hunter – był członkiem ekipy dochodzeniowej, która prowadziła śledztwo w sprawie serii okrutnych morderstw.
Schwytany wtedy mężczyzna przyznał się do zbrodni. Nie odnaleziono jednak zwłok ofiar, choć podejrzewano, że mogły być zakopane na odludnych wrzosowiskach Dartmoor w Anglii.

Po latach koszmar zaczyna się od nowa. Psychopatyczny seryjny morderca ucieka z więzienia i zamierza dopaść tych, którzy dawniej uczestniczyli w śledztwie przeciw niemu i doprowadzili go przed oblicze sprawiedliwości.
Doktor Hunter – pogrążony w osobistej tragedii – znów znajduje się w epicentrum wydarzeń. Zdaje sobie sprawę, że prawda o głośnej sprawie sprzed lat jest zupełnie inna, niż się wydaje.'Wołanie grobu' kupicie na stronie Wydawnictwa Czarna Owca: (aktualnie w promocji - sklep).


4 komentarze:

 1. Czytałam książki z tej serii, ale chyba akurat "Wołania grobu" nie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To moja pierwsza tego autora, ale na pewno nie ostatnia ;)

   Usuń
 2. uwielbiam tego autora, jestem wierną fanką tego typu kryminałów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dopiero zaczynam czytać książki tego autora, ale kryminałom też jestem wierna ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger